Sumár 10. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Ani sme sa nenazdali a máme posledné novembrové kolo za sebou. Znamená to, že za mesiac budeme mať Vianoce už za sebou a v lepšom prípade ( skeptici povedia v horšom 🙂 )aj už niekoľko krát odhádzaný sneh z chodníkov. Ozaj máte už zabezpečené darčeky? Ja som tento rok trochu pribrzdený, ale snáď sa tento týždeň rozbehnem. Mimochodom včera , keď som sa blížil k hotelu, snežilo mi do vlasov a fúkal celkom slušný severák. Aj Michal a Ivan (klasickí zmrzlinári :-)) si všimli, že bermudy treba konečne odložiť a pripraviť sa na „potupné“ spoďáry, alebo niečo podobné. Obdobne sused pred činžiakom zababušený do pérovky, drkotajúc zubami ma pozdravil ( aspoň dúfam, že to bol pozdrav, lebo som mu celkom dobre nerozumel), ako by ma chcel pohryznúť klepkajúcimi sánkami a zapustil, že on zimu nenávidí (vôbec to nemusel hovoriť, prečítal som si z jeho čela, len tam to bolo napísané  inými, trošku šťavnatejšími výrazmi :-)). Dosť bolo ale chladu poďme do teplej herne, kde naopak Tomáš ešte pred zápasom utrúsil, že tam ešte nikdy tak teplo nebolo (žeby predzvesť pocitu z hry a výsledku Pelikáncov ?).

   Bekaert – Gales – prvý duel včerajška . Začiatok celkom vlažný, ale neskôr dobrá fujavica ( hlavne od Galesu ). Už v prvej hre nastavili latku šialene vysoko a po prestávke vôbec nepovolili. Ako Michal ľúbi vravieť : „ Asi išli na lepšiu dráhu.“ No, Timot sa tak aj zachoval a bol z toho excelentný kolektívny ( maximálny výkon družstva) aj individuálny (hráč kola 362) výkon, ktorému sa len jemne približoval na druhej strane hrajúci Vlado. Gales je proste späť v plnej paráde, blahoželám.

ŠTG – Nepočujúci Team – jeden z najvyrovnanejších zápasov včerajška. Nijak oslnivé kolektívne výkony ( ony sa asi ani nedali čakať ). Maródka zasiahla hlavne ŠTG, kde nastúpil až druhý náhradník Jozef. Mimochodom pred zápasom mi povedal, že Zlatko dá tristo, on 250 , ja musím 350 a 900 bude na víťazstvo mančaftu stačiť. Ak sa pozriete na čísla, skoro sa trafil. Mimochodom Zlatka nemám vraj vôbec spomínať :-). Zrejme zažil nejakú prírodnú katastrofu, keď sa snažil napodobniť číslo IZS (integrovaná záchranná služba) Na druhej strane pekne vyrovnaný výkon súpera včera nestačil na viac ako dva body, ale zato veľmi dôležité. Prvá hra rozdiel 9 kolov a na záver 15 kolov hovorí za všetko.

Ňufíci – Hasiči – ďalší dôležitý match o ešte dôležitejšie body do tabuľky družstiev. Možno to spôsobilo, že chlapi sa nejako nemohli dostať do tempa a podľa dosiahnutých výsledkov si to určite ( najmä hasiči ) predstavovali trochu inak. Nakoniec po vyrovnaných dueloch brali všetky body Ňufíci a určite spravili šéfovi náramnú radosť , lebo v tabuľke družstiev poskočili hneď o dve miesta hore, na 15 priečku.

Postavičky – Kinder Team – čakal som mini rodinný súboj, no ten neprišiel ( v podstate celkom pochopiteľne ). Podľa výsledku to vyzerá na debakel, ale kto videl zápas, určite uzná, že mládež sa len tak ľahko nevzdala, len včera mali žiaľ veľmi zdatného súpera. Miloš už nejedno kolo píli ostošesť a snaživému Marekovi nedal žiadnu šancu, Mirka sa dostáva do hernej pohody a pred pekne dotierajúcim Jakubkom udržala mierny náskok z prvej hry. Jediný bod teda „daroval“ len Jozef ale aj to až po tuhom boji so Samkom, ktorý vymenil v pauze trápiaceho sa Andreja.

BMX – Fidorky – ďalší zápas zo spodnej časti tabuľky o dôležité body. Fidorky posilnené o „roztlieskávačku“ Jozefa začali dosť zakríknuto. Duely vyzneli v prospech mierneho favorita. Fidorky sa včera žiaľ nedokázali  vypnúť k nadpriemernému výkonu a ich súper si môže mädliť ruky spolu s piatimi bodmi. Včera na súpera žiaľ nestačili. BMX vcelku rozvážne porazilo „čokoládky“ a v tabuľke družstiev o pol bodu stíha Ala Team.

Pelikán – No Comment – súboj, na ktorý som sa veľmi tešil. Jozef už v upútavke avizoval nejaké vyjadrenia motivovaných hráčov. Zrejme, nie náhodou, myslel včerajšieho súpera, ktorý už niekoľko kôl dokazuje celkom slušnú, ale dosť nevyrovnanú formu. Veľkým prekvapením pre mňa bola absencia ich najlepšieho hráča Mišky. Po prvej hre mierny náskok No Commenťákov , ktorý nevykročili moc rázne za víťazstvom sa po prestávke premenilo na  celkom slušnú exhibíciu vedúceho mančaftu ligy. Najmä Jozef sa dostáva do peknej formy. Na druhej strane sa opereným chlapom veľmi nedarilo a súpera v podstate ani trošku nevystrašili aj keď pred zápasom to vyzeralo inak… Pelikán si na zápas chcel priniesť „smoothovač“, ale Hruškovo – Jahodové smoothie sa v ich podaní tentoraz nekonalo. Dokonca ani Jahoda sa nedal zastrašiť kapitánom súpera, ktorý sa ho snažil ovplyvniť tým, že mu už v Pelikáne nenaleje. Jahoda to zobral s úsmevom jemu typickým a poznámkou, že hádam mu nezakáže tam aj chodiť a vetou „to pivo mi snáď niekto už zoberie“ 🙂

Soroš – Camel – ďalší boj susedov v tabuľke. Po prvej hre sa mi zdalo, ako by sa súperi navzájom ponúkali, či ten druhý nechce náhodou vyhrať, lebo oni vlastne ani nechcú :-). Druhú hru Sorošáci pokračovali v nastavenom trende a súperovi „darovali“ štyri body. Len Dano si jeden zobral, asi aby vedel, ako vlastne chutí. Viem, ono sa to píše ľahko, ale keď sa nedarí, tak….. ( poznáme to všetci).

Ala Team – The Last – takmer ako cez kopírák obdoba predchádzajúceho boja. Pred začiatkom som predpokladal víťazstvo mierne favorizovaných Lasťákov, ale na dráhach to dopadlo úplne inak. Síce dosť vyrovnaný duel, ale bez efektu pre The Last. Ten sa v poslednej dobe dosť trápi a ide trochu  pod svoje možnosti. Len Braňo ako tak znesie kritiku, no sám včera nestačil. Roman sa akosi nevie nájsť a Tomáš včera tiež neoslnil. Naopak Aláci si priemerným výkonom zabezpečili prekvapujúcu päťku.

Mix – Dvesto – dobrá príležitosť pre favorita poskočiť v tabuľke nahor. Palino mi pred zápasom dal otázku: „ Keď sa mi včera nedarilo, ako to bude dnes ?“ Odpovedal som dosť diplomaticky v duchu: „ No uvidíme!?“. Sami si môžete pozrieť ako to vlastne dopadlo. Na druhej strane som si spomenul na nedávny Štefankov komentár k zápasu Mix No Comment a bolo mi jasné, že Dvestovkári budú musieť zápasiť hlavne sami zo sebou. Nakoniec to pre nich dopadlo celkom slušne a Vierka, ktorá v zostave tesne pred zápasom vymenila práve Štefanka mala najväčšiu zásluhu na štyroch bodoch. O ten jeden prišli vďaka Vladkovi, ktorý vo vyrovnanom súboji „ozbíjal“ Peťa.

Atmosféra na posledných troch zápasoch sa začínala podobať anglickej či španielskej lige, chýbali už len bubny a rapkáče 🙂 Megi si pochvaľovala, vraj jej to pomohlo k dobrému výkonu v prvej hre. Niekedy sa oplatí ostať do konca, prináša to zaujímavé momenty, nielen na dráhach … 🙂

Čo na záver, zimu som už privítal a včerajšie súboje ako tak obkecal :-). Stretneme sa teda znova večer pred Mikulášom. Okrem iného, aj Salónka sa nám poriadne natlačila (otvorila sa pre veľký záujem ďalšia runda od 10:00 do 12:00), začal aj obligátny zber cien na Salonka Cup a už teraz sa teším na príjemné predvianočné chvíle ako inak, okorenené niekedy nevyspytateľnou hrou s názvom bowling.

Dovidenia v pondelok priatelia.