Ahojte bowlingáči,

Po dobrom obede si pri kávičke prečítajte trochu štvavého plátku 🙂 :

 Sumár 19.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Druhé marcové a zároveň nadstavbové kolo máme za sebou. Ťažko hľadať ( aspoň pre mňa ) niečo špeciálne, čo by jednou vetou charakterizovalo toto kolo. Snáď sa Jozef nenahnevá, keď si požičiam od neho vetu, ktorú poslal spolu s výsledkami: „No Comment sa rozhodol, že nechce vyhrať ligu :-)„. Viem že to napísal vo chvíli, keď ním lomcovali veľmi silné emócie ( možno tak silné, že by sa nedali ani publikovať 🙂 )ale či sa mu to páči alebo nie, väčšina z nás si myslí, že aj na No Comment raz muselo prísť, ale….  Okrem iného si však myslím, že BMX ( dovolím si tvrdiť zatiaľ šťuka nadstavby ) dokazuje, že zahusťovanie hornej polovice tabuľky lige len prospieva ( a robia to chlapci pekne od podlahy ) pričom vyrovnanosť nielen hornej časti sa podpíše pod jej ďalší priebeh. Výkony síce neprekračujú tisícky, ale kto v hornej časti nedá 900, nemá najmenšiu šancu a prehráva sa aj z číslami okolo 940 kolov. V dolnej časti sa síce nehrá s tak vysokými ciframi, ale o prekvapenia tiež nie je núdza a slovo vyrovnanosť sa tiež skloňuje v takmer každom zápase. Včera pri pohľade na všetky štyri dráhy som si nedovolil tvrdiť, že by medzi oboma zápasmi bol nejaký veľký rozdiel.

Ale teraz konkrétne.

Bekaert – Dvesto  Aby sa potvrdili moje slová z úvodu, nemusím ani dlho čakať. Hneď tento zápas môže byť použitý ako vzor. Silné čísla, veľká vyrovnanosť tak v jednotlivých dueloch ako aj celých družstiev, nádherné výkony jednotlivcov a zároveň aj sklamania , to všetko v jednej hodine na dvoch dráhach. Prvú časť hlavne vďaka väčšej vyrovnanosti uhrali Bekaerťáci, ale v druhej hre museli uznať silu súpera a trošku smolne prísť o víťazstvo v posledných hodoch zápasu. Paradoxne najslabší člen zabezpečil víťazstvo družstva Dvestovkárov. Staré známe hrať do posledného hodu sa opäť potvrdilo. Inak podľa mňa ďalší nádherný , vyrovnaný a zaujímavý zápas.

Kinder Team – Mix Na vedľajších dráhach sa trošku potrápili a žiaľ na nevyrovnanosť aj doplatili Kinderká. Až sa čudujem, že to Andrej zo Samkom nevzdali. Žiaľ Michal je s výkonmi oproti nim trošku pozadu a to uberá veľa , najmä psychických síl. Napriek tomu sa včera do súpera zahrýzli a dva dôležité body aj zapísali. Na druhej strane opäť paradox, najslabší hráč Vladko ( po zápase som sa neskutočne zabavil, keď mi vysvetľoval , prečo sa mu v poslednej dobe v hre tak nedarí, žiaľ bolo to len pre moje uši, ale stálo to zato 🙂 ) vyhral jediný duel pre Mix. Možno predbieham udalosti, ale takéto zápasy ( výsledok 3:2 ) sa včera opakovali dokonca štyri krát.

         Pelikán – Štg  Aj tento zápas patril do skupiny 3:2. Už v prvej hre sa diali veci. Jarka šokovala skvelým výkonom nielen Ivana, ale aj svojich spolubojovníkov. Horko ťažko som s ňou držal krok. Už som len čakal, či Tomáš splní svoju vyhrážku, čo by urobil, aby ju vykoľajil z pohody 🙂 . V druhej hre začali operenci z ostra a do piateho framu to vyzeralo, že sa karta otáča, dovtedy som sa Ferinovi pozeral doslova na chrbát ( začal dvoma strikami ). Stále som sa ( neviem prečo? ) snažil predbiehať Jarku. Sľúbil som, že ma na dráhu budú vyháňať. A vtedy to začalo. Striky až do konca hry s výnimkou ôsmeho hodu. Na záver som zaregistroval , že napriek dôležitosti zápasu súper bojoval srdnato, ale hrozne fér ( Ferino si dal odpísať zhodený kôl z járku, napriek tomu, že súperi ho nezaregistrovali – klobúčik dolu!) .

Predators – Camel Čakal som , že Predátori posilnení Dáškou potrápia favorita a dokážu ho obrať o nejaký ten bodík, keď sa vyrovnané zápasy včera len tak rojili. Nakoniec, koľko chýbalo aby si dva Andrej a Dáška zobrali ?Ale pekne po poriadku . V prvej hre mierny náskok favorita a po prestávke zlepšené výkony Henricha s Jaroslavom slávili úspech. Na to, že dva duely boli veľmi vyrovnané, je výsledok 0:5 pre Predátorov dosť krutý, ale žiaľ, hra je hra. Predátori tak majú stále nad čím dumať, ako preniesť body z tréningu aj do samotných zápasov. Ťažká úloha a ešte ťažšie radiť, ako  na to.

Soroš – Gales Nielen v iných športoch, ale aj v bowlingu u nás platí, že prizerajúci skôr fandia outsiderovi, ako favoritovi. Tento zápas bol toho jasným príkladom. A nie je to v žiadnej nevraživosti, ale skôr pre zaujímavosť aktuálneho súboja, ale aj celej ligy. Poznám to s čias, keď som s Galesákmi hrával a priznám sa, že mi to ( napriek tomu, že som to chápal ) niekedy obzvlášť vadilo. Hold večný osud favoritov. Včera to bolo ale obzvlášť okaté. Matador Timot si z tým poradil bravúrne, ale Michal mal ( možno práve s tohto dôvodu ) v druhej hre dosť veľké problémy. Na druhej strane Sorošáci veľkým výkonom neoplývali a ich najlepší hráč sa včera nazlostil až, až ( jediné šťastie, že v poslednej chvíli stiahol nohu, už sme mohli byť o jeden stojan ľahší 🙂 ). Nakoniec sa žiadne veľké prekvapenie nekonalo.

Fidorky – Nepočujúci Team Že si nemôžu byť favoriti ničím istí, si včera vyskúšali aj Nepočujúci. Fidorky síce nastúpili v oklieštenej zostave a prvú hru sa najmä Mária vytrápila do sýtosti, no jediný fidor Jozef sa zasekol celkom slušne a jeho snaha bola nakoniec korunovaná síce len polovičkou bodu, ale aspoň niečo. Včera mal nabité ostrými najmä Robo. Pálil o sto šesť na oboch dráhach a bol hlavným strojcom úspechu. Dušan mu v prvej hre pekne sekundoval, ale po prestávke mu asi zvlhol pušný prach, čo malo za následok, že sa zastavil tesne pred magickou tristovkou.

Bmx – No Comment Zápas, na ktorého výsledok som bol veľmi zvedavý. Priznám sa, že som bol trošku sklamaný, že doteraz najlepší hráč Bmx-u nemohol nastúpiť, ale na konci zápasu to ani nebolo moc cítiť. Odchádzal som z herne ( žiaľ musel som ) po šiestom frame a u Ivana svietilo na monitore päť strikov!!! Rozbeh ako pri pokuse o svetový rekord. Iba druhý krát za tento ročník som videl Roba trošku mimo, ale ani sa mu nečudujem. Podobne ako Michal včera nemal svoj deň a veľkou mierou prispel k Jozefovmu vyjadreniu. Andrej totiž iba malým zázrakom ( podľa očitých svedkov ) odtrhol jedno červené jabĺčko a Romana mohlo roztrhnúť ( videl som ho v Pelikánovi, prežil to 🙂 ) neviem, čo by som na jeho mieste urobil ja. Viem, že Jozef so mnou nebude súhlasiť :-), ale ďalší pekný a zaujímavý zápas .

Pelíšky – Ala Team Na záver hracieho dňa vyrukovali Pelíšky síce z veľkým odhodlaním, ale tiež  v slabšom zložení proti  Ala Teamu . Prvá hra nenasvedčovala, že by chcel favorit púšťať brká, ale u Martiny sa to po prestávke stalo. Jedno jej zakopnutie využila Andrejka na zisk jediného bodu a tak prehra Pelíšky nakoniec toľko nebolela. Nora s Vladkom som síce už videl zahrať iné čísla, ale včera to stačilo na dva body v kešeni. V družstvách tiež nebolo čo riešiť a tak Ala Team stále neohrozene vedie spodnú časť tabuľky ligy.

Včera som si na vlastnej koži vyskúšal, aká zradná veličina je pri bowlingu čas. Poznáte to asi všetci. Keď sa Vám darí, zdá sa, že hra preletí ani neviete ako ( včera aj môj prípad ). Naopak, keď sa trápite, neviete sa dočkať, kedy už bude koniec a vy čo najskôr zabudli na tú ostudu ( tiež som už pár krát zažil, hlavne na jeseň ). Na druhej strane ak sa veľmi snažíte niečo zmeniť, tak zistíte, že ste na to vlastne ani nemali čas ( tiež mi to niečo hovorí ). Darmo relativita je strašná potvora a dokáže pohnevať vlastne každého ( nemám rád Eisteina 🙂 ).

Dovidenia v pondelok priatelia!