Sumár 1.kola BLHJ

Sumár 1.kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

„Tak sme sa konečne dočkali!“ určite si povzdychla väčšina z Vás. Áno je to tak, prvé kolo ročníka 2016/2017 máme za sebou a taktiež prvé náznaky, ktoré družstvo je ako pripravené. 18 mančaftov sme tu ešte nemali a ja sa priznám, že začiatok ligy som videl trošku hekticky. Pravdou ale je, že ho Jozef ( za podpory Michala a priateľov )zvládol excelentne ( vrátane Michalského turnaja ) a ja mám zase o čom písať J. Tak teda poďme na fakty:

NEPOČUJÚCI TEAM – ŇUFÍCI, dráha 1,2. Staronový účastník ligy, proti minuloročnému nováčikovi . Po prvej hre si Nepočujúci vytvorili mierny náskok a v druhej časti si ho napriek Jankovmu výpadku , ale aj vďaka výpadku súpera ( Peťovi sa evidentne nedarilo, možno veľká snaha dohnať súpera zväzovala ruky ) udržali a štyri cenné body sú doma. Na druhej strane len Martin dokázal siahnuť na body . Len na okraj, takýto výkon na budúce asi stačiť na štyri body nebude J!

ŠTG – GALES, úplný nováčik proti matadorovi ( viacnásobnému obhajcovi trofeje ), ktorý aj v mierne pozmenenej zostave dokazuje, že s ním treba počítať aj tento rok na najvyšších priečkach. Je síce pravda, že drobná nervozita na začiatku trochu zväzovala ruky ( asi rovnako ako všetkým družstvám ), no s najvyšším číslom dňa tak v družstvách ako jednotlivcoch ( Michal bol zároveň hráč kola! ) nedali nováčikovi šancu. Na druhej strane však treba pochváliť nováčika za snahu a hlavne Zlatka za poctivý súboj z Jankou do posledného hodu ( tú pochvalu si vyslovene vynútil J ).  Po zápase som však z tábora ŠTG počul niečo o sladkej pomste v odvete J. Uvidíme!

BEKAERT – HASIČI, dvaja nováčikovia o ktorých sme dopredu veľa nevedeli. Mená na súpiskách síce boli známe, vlastne aj tváre aktérov prvého kola, hlavne u Hasičov, ale forma hráčov bola veľkou neznámou. Bekaert v podstate zaplatil nováčikovskú daň štyrmi bodmi a jeden si uchmatol ako sa na „drzého“ mlaďasa patrí. Uvidíme, čo nám vyvedú na budúce. Už budúci súboj s Ňufíkmi môže veľa naznačiť.

NOCOMMENT – BMX, ďalší vynovený matador proti novému názvu známych tvárí. Prvá hra veľký rozdiel v skóre nepriniesla ale predsa mierny náskok Nocommentu nakláňal misky váh na stranu skúsenejších. Po výmene strán však prišiel šok v podaní Rišových 209 ( najvyšší náhod dňa a druhé číslo v jednotlivcoch, blahoželám celkom slušný návrat ) a všetko mohlo byť inak. Možno len silou vôle však dôležité body ( zatiaľ síce „len“ štyri ) padli do náručia ostrieľanejšieho.

POSTAVIČKY – FIDORKY, večný princ ligy tiež s miernymi obmenami, proti kočkám posilnenými jedným chlapom ( ten však včera nemal svoj deň a žiaľ veľkou posilou nebol, snáď nabudúce ) nestačili na druhé najvyššie číslo v družstvách ( najmä vďaka vyrovnaným dvom hrám Vierky ) pekné vykročenie do ligy. Tu sa zrodil aj najväčší rozdiel dňa a taktiež jediná výhra s nulou. Na Fidorky (ale nielen na ne ) teda platí to, čo Jozef večer písal k výsledkom: Trénovať!

PELIKÁN – KINDERTEAM, premenený Pelikán proti šťuke minulého ročníka nenechal nič na náhodu. Miška zavelila do útoku a napriek tomu, že jej spoluhráči boli asi „trochu hluchí“ dokázala mládež preválcovať. Na druhej strane si Marek spomenul na krajšie časy minulej sezóny a Miške celkom slušne konkuroval. Napriek slabším číslam celkom vyrovnaný súboj. Kinderká potvrdili , že „šťuka bude naďalej loviť „ a beda tomu, kto ju čo len trochu podcení. Pelikánov to včera stálo „len“ jeden bod.

THELAST – MIX, ďalší vynovený mančaft a  Mix v stabilnej zostave . Chlapci z Lastu si už v prvej hre vytvorili náskok, ktorý si podržali vcelku vyrovnanými výkonmi až do konca. Mix sa hlavne nevyrovnanosťou dopracoval len k jednému bodu a potvrdil včerajší rozpačitý začiatok viacerých družstiev. Po skúsenostiach z minulých ročníkov však cítim v kĺboch, že ťažký rozbeh prinesie vlny pekných výkonov v budúcností, však Naďa?

ALA TEAM – CAMEL, nováčik proti stabilnému účastníkovi ligy. Nemôžem sa po tomto zápase zbaviť dojmu, že Camel pokračuje v overenej taktike získavania maxima z minima. Je pravdou, že aj minulý ročník im to ( až na drobné výnimky ) celkom klapalo, ale ich včerajšie vystúpenie tak trochu zaváňalo ľahkovážnosťou. Body sú síce doma, ale výkon nič moc. Na druhej strane súper nedokázal takéto lavírovanie potrestať a favoritovi stretnutia uchmatol „len“ bod. Cameláci však neraz dokázali, že s kvalitou súpera rastie aj ich výkon a preto sa teším, ako si poradia budúci týždeň s Lasťákmi.

SOROŠ – DVESTO , jediný duel, kde sa stretli dva známe mančafty . Posledný duel dňa a zároveň aj asi najvyrovnanejší. Po turnaji som bol zvedavý, ako si Palino udrží formu, ale žiaľ po hodoch asi prišlo bolenie brucha a tak musela zabrať Vierka ( asi sa cez hody viac krotila v oslavách J ). Po prvej hre to pre Soroš nevyzeralo nijak lákavo, ale druhá hra v podaní Miloša a Daniela ( neviem, či ešte reaguje na meno Attila, neskúšal som J ) bola skoro excelentná a Soroš zapisuje pekný štvorlístok bodov do pamätníčka.

Možno ste boli nažhavení na „silnejší“ prídel v pokeci , no ja sa tiež len rozbieham, tak ako vy včera. Nabudúce to snáď bude lepšie. Čo na záver, možno to, čo som mal asi napísať prvé: „ Vitajte všetci, starí aj mladí, známi aj neznámi bowlingáči v kolotoči s názvom BLHJ a úprimne Nech sa Vám všetkým darí!“

Dovidenia v pondelok.