Sumár 10.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Nuž, ako ste prežívali Vianočné sviatky a Silvestra? Tak ako je na Slovensku zvykom, v hojnosti a prebytku všetkého , alebo striedmo v pohybe a diétnom duchu ? Ak si môžem vybrať , tak prvá verzia asi vyhrala ( či ? ). Ivan sa mi včera pred zápasom posťažoval, že cez Vianoce sa mu urobil okolo brucha taký zvláštny štvorkilogramový útvar a že nevie, ako sa s tým bude dať hrať. Potešil som ho, že nie je jediný, kto po sviatkoch vyzerá ako veľmi podarená reklama na Michelin a že niekomu tie faldíky dokonca môžu aj svedčať ( evidentne mu to pomohlo, v súboji s Dvestovkármi bol najlepší Sorošák 🙂 ). Nech sa však dialo cez sviatky čokoľvek, liga pokračuje nezadržateľne ďalej už desiatym kolom. Začíname vlastne druhú polovicu prvej časti ligy. Ako rozbeh mohol niekomu slúžiť aj Trojkráľový dvojboj, ale chleba sa bude lámať predsa len až v herni.

 Bmx – Bekaert  Že je liga vyrovnaná je známy fakt, dokonca tak vyrovnaná, že s pribúdajúcimi kolami naberajú niektoré duely na dôležitosti a výkony hráčov a družstiev v nich sú obdivuhodné. Takýto duch sprevádzal aj tento duel. Slušné výkony jednotlivcov aj družstiev a punc dôležitosti, ktorý bolo cítiť z každého hodu. Najmä vďaka hráčovi kola Vladkovi , sa včera šťastena priklonila k Bekaerťákom, aj keď včera mali v BMX zdatného súpera. Ak by Ivan v druhej hre lepšie zabral , bol by súboj ešte zaujímavejší, možno nabudúce.

Pelíšky – Predators Toto bol ďalší súboj, ktorý potvrdzuje moju prvú vetu z predchádzajúceho zápasu. Aj mančafty v spodnej časti tabuľky sa dokážu postarať o zaujímavú adrenalínovú zápletku a zaobstarať vyrovnaný a kvalitný zápas. Len po…ných sedem bodíkov včera delilo Pelíšky od historicky prvého víťazstva v našej lige. Andrejka zo Sabinkou včera vybojovali toľko bodov , ako celé družstvo za deväť kôl doteraz. Že sa Predátorom v poslednej dobe moc nedarí, sme si už zvykli, ale včera ozaj hazardovali s bodmi.

Mix – Ňufíci  Ďalší dôležitý súboj, tento krát okorenený tým, že sa stretli takmer susedia v tabuľke družstiev. Už prvá hra vďaka pekne rozbehnutému Palinovi mohla byť výstrahou pre súpera, ktorý mal včera ( neviem, či dôvodom neboli už hore spomínané pneumatiky 🙂 ) nejaký „horší štart na loptu“, alebo zatiahnutú ručnú brzdu. V druhej hre Mixáci poľavili, ale Ňufíci vôbec nepridali a tak Mix vcelku pohodlne dokráčal k päťke o ktorej pred zápasom mohol asi len snívať.

Kinder Team – Camel  V súbojoch okolo stredu tabuľky sa vždy predpokladá, že všetkým takýmto aktérom ide o veľa. Ani tento boj nebol výnimkou. Vianočné darčeky ( podľa výsledku predvedeného na dráhach ) mládeži skôr uškodili, ako povzbudili . Alebo že by strata motivácie? Neviem, ale včera som Kinderká vôbec nepoznával. Tak suchý výkon ( Prepáč Ivan 🙂 )som u nich ešte nevidel. Chápem, že sú dni, keď sa nedarí ( poznáme to všetci veľmi dobre ) , ale toto bolo ozaj veľmi odovzdané.

Pelikán – Fidorky  Že sa včera na dráhach mohlo udiať prekvapení ďaleko viac , než sme zvyknutí, potvrdzuje aj tento tiež zaujímavý boj. Síce v komornej atmosfére herne sa potichúčky , ale zato celkom reálne rodilo ďalšie.   Pri troške šťastia u Mirky a pri lepšom výkone Janky by sme sa nestačili čudovať, čo by sa udialo. Operenci včera ( až na Ivana hlavne v druhej hre ) neukázali skoro nič. Klaudia včera hrala ako z veľkého partesu a jeden bodík, ktorý si poctivo vybojovala mohol mať pri troške šťastia aj ďalších bračekov.

Nepočujúci Team – Gales Nepočujúci včera tiež nemali svoj šťastný deň . Galesáci predvádzali overený ( úprimne povedané, pre iné tímy nedostihnuteľný ) štandard a ich súper sa tváril, že hrá proti úplne inému súperovi . Možno sa šetrili na iné ďalšie dôležité súboje, ale včera to jednoducho nešlo. Možno Juraj v prvej hre ako tak odolával, ale viac nič. Nepočujúci sa týmto zápasom dostali pod pomyselnú čiaru postupu , aj keď len o skóre za BMX. Gales naopak v spanilej jazde prichádza na miesta kam aj náležite patrí.

No Comment – Štg   Ak chcelo Štg niečo uhrať, bolo nad slnko jasné, že musí podať vysoko nadpriemerný výkon . Včera sa to žiaľ nepodarilo ani jednému z nás. Možno čiastočne smola, možno nekoncentrovaný výkon , na dobre rozbehnutý mašinostroj sme včera boli prikrátky. Celý zápas som ale nemohol prekúsnuť správanie nášho prezidenta . Dôvod na nadávky a nespokojnosť sme mali predsa skôr my, ako on?! Ako jediný však na dráhach celkom rázne prejavoval ( pre mňa absolútne nepochopiteľnú – náhod 375 !!! ) frustráciu dosť nevyberaným spôsobom , až kým som sa nedozvedel dôvod. Zas len krôčik od hráča kola! A to mu ešte Zlatko ( celkom logicky a nezištne ) fandil.

Soroš – Dvesto  Mnou predpokladaný ťahák večera s vyrovnanými šancami na oboch stranách. Zápas vlastne taký aj celý čas bol. Vyrovnaný a napínavý až do konca. Na jednej strane permanentne dobre hrajúci kapitán Palino a na druhej strane „mnou povzbudený“ ( musím si urobiť aj nejaké zásluhy, aj keď Sorošáci ma za to určite nosiť na rukách nebudú 🙂 ) Ivan , sa starali o najlepšie výkony na oboch stranách. Šťastnejšími včera boli nakoniec predsa len Dvestovkári , ktorí sa tak opäť zaradili do prvej trojky ligy.

Postavičky – Ala Team Postavičky začali celkom vlažne, ale zato veľmi vyrovnane do včerajšieho súboja. Na rozdiel od súpera dokázali po prestávke celkom slušne pridať a tak jediný, kto mohol včera premýšľať nad ukradnutím jedného bodíka , bol Vladko ( paradoxne mu v každej hre chýbal na Miloša len jeden povestný „kôl“ ). Ani ten však nepochodil a tak sa lepší vďaka plnej poľnej dostáva o jeden bodík bližšie k lídrovi a o jeden bodík ďalej od druhého.

Pri večernom odchode s hotela som mal zvláštny pocit , ktorý pramenil z toho, že napriek tomu, že bowling hráme všetci pre zábavu ( aspoň som si do včera myslel ) tak každý z nás má iné pohnútky, ktoré ho pri tom sprevádzajú. Je to síce zvláštne, ale je to tak. A úplne na záver – ako ste spokojný s darčekmi a ako s včerajšou hrou? Ja si idem radšej pozrieť ešte raz tie darčeky :-).

Dovidenia v pondelok priatelia!

PS: Len na vysvetlenie – pokec je v plnom znení, neupravený a preto dopĺňam info odo mňa: Ospravedlňujem sa za moje extempore, ihneď po mojom výpadku som sa všetkým prítomným ospravedlnil a vysvetlil situáciu, prečo sa tak stalo. Viem, mal som zachovať chladnú hlavu a prekúsnuť to, ale som iba človek, ktorý je víťazný typ a niekedy nechám svojim emóciám veľmi voľný priechod… a stane sa to čo s stalo…

Čudujem sa vyjadreniu „Celý zápas som nemohol prekúsnuť…“ keď môj výjav bol až po mojom poslednom hode a zápas bol dohraný. Ale budiž… Stalo sa a už sa neodstane, nabudúce si zalepím ústa 🙂

Ešte raz sa všetkým ospravedlňujem za moje správanie.

Jožo