Po výdatnom obede, si doprajte chvíľu relaxu a ponorte sa znovu do včerajších zápasov:

 Sumár 11.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Vianoce sú za horizontom , Veľká noc ďaleko vpredu a my začíname 11-tym kolom napĺňať druhú polovicu základnej časti našej  ligy. Kolo prináša veľa možností na titul dobrých zápasov ( aspoň dúfam ), no hlavne dá odpoveď na otázku, či sa bude Nocomment ďalej vzďaľovať ostatným, alebo Postavičky zastavia ich spanilú jazdu . No nie len tento súboj bude v hľadáčiku. Súboje okolo stredu tabuľky tiež sľubujú značný adrenalín a nielen ten.

Nebudem zbytočne moc kecať, lebo zisťujem ( a to je tiež samozrejmé, ako aj pre mňa zaujímavé ) že niekto vníma pokec ako znášku hlúpych rečí, a niekto si ho naopak riadne užije. Sám cítim, že by som ozaj potreboval vymeniť ( aspoň na čas ), kým si znovu nabijem ostré ( žiaľ od Mirky som dostal včera košom ). Poďme ale  priamo  na samotný priebeh zápasov.

 Mix – Predators  Už prvý boj mal zvláštny punc. V poslednej dobe trápiaci sa Predátori nastúpili proti svojmu najbližšiemu susedovi v tabuľke družstiev a svoju pošramotenú povesť z predchádzajúcich súbojov si mohli ako tak vyžehliť aj keď štatistiky hovorili jasne v prospech Mixáčov. Tým skôr, keď nastúpili asi v najsilnejšej možnej zostave. Lenže štatistika je štatistika a realita na dráhach je niečo úplne iné. Keby ste chceli vymyslieť čo najzaujímavejšiu zápletku, tak sa realite ani nepriblížite. Výsledok 1,5 : 3,5 hovorí za všetko.

Bmx – Ňufíci  Podľa posledných výsledkov asi jednoznačná záležitosť pre dopredu sa derúci Bmx. Ňufíci sa v poslednej dobe tiež trápia a včera to nebolo o nič lepšie. Nakoniec môžu byť spokojní aspoň s jedným bodíkom. Roman a hlavne Braňo si nedali na zaslúžene vybojované trofeje siahnuť a tak jediné zlaté vajíčko pustil Štefan Mircovi. Bmx tak obhájilo miesto v prvej devine tabuľky družstiev. Podľa bodov, tam bude ešte riadne horúco. Bmx prenasledovaný Nepočujúcimi, Camelom a Ala tímom sa bude ešte poriadne oháňať.

Pelíšky – Bekaert Pelíšky bez kapitánky ( žiaľ maróda ) a Bekaert síce bez Vladka, ale v plnej paráde, bol vopred jasný výsledok. Samotné čísla ( myslím tým nie body ) však o nejakom debakli vôbec nehovoria. Skôr mám pocit, že Bekaerťáci si odtrpeli povinnú a ničím nevyšperkovanú výhru. A to si dnes ( v utorok po hracom dni ) myslím ,  že vôbec neboli sami ( Že Zlatko ? ). Hovorí sa, že história sa nebude pýtať ako, ale len koľko a to Bekaerťáci splnili do bodky bez väčšej námahy.

Nepočujúci Team – Fidorky  Súper Bmx-ákov mal pred sebou možnosť odskočiť im o bod v prípade plného zásahu a tak si vymeniť medzi sebou posty. Žiaľ, príležitosť nevyužili a zostávajú na nepopulárnej desiatej priečke aj keď len o skóre. Podľa počtu zhodených kolov tiež žiadna veľká sláva. Po minulotýždňovom bode Klaudie sa včera v zbieraní plodov predviedla tento krát Veronika. Nepočujúci predviedli priemerný, zato celkom vyrovnaný výkon a tak sa držia Bmx-ákov ako kliešť.

Kinder Team – Gales Kinderká sú veľmi ďaleko od pohody z minulých rokov. Mám pocit, akoby strácali iskru a tú povestnú bezstarostnosť, ktorou dokázali potrápiť nejedného favorita. Akoby sa v nich niečo zlomilo. Naopak Gales jednoznačne smeruje na popredné pozície v tabuľke družstiev. Včerajší zápas v tom nič nezmenil , aj keď Janka mala včera v Andrejovi veľmi zdatného súpera . Nakoniec sa žiadne veľké prekvapenie neudialo. Musím ale spomenúť jednu dôležitú vec. Včera sa výpadkom nevyhol ani taký kaper, ako Michal. Neverím, že by si pamätal, kedy dal v prvej hre vyše dvesto a následne bojoval, aby dal aspoň skromnú stovečku.

Pelikán – Camel Operenci sa tiež pekne spamätávajú zo zbabraného úvodu ligy a nezadržateľne sa posúvajú ( podobne ako Gales ) na priečky, kam aj patria. Včera dokonca až do predposlednej rundy mali favorita na hráča kola, ale Tomášovi včera šťastenu odstrelil o dva body Gabo. Včerajší súper štípal len v podobe Antonovho pekného výkonu proti Rišovi, ale aj tam to nebolo až tak jednoznačné. Camel tak stráca priamy kontakt s Bmx aj Nepočujúcimi a bude musieť riadne zabrať, ak sa chce dostať do hornej polovičky.

Ala Team – Dvesto  Ala team je tento rok pasovaný za kata favoritov a väčšina z nás čakala, čo zasa vyvedú. No na nejaké superprekvápko to síce nebolo, ale oslabeného súpera včera dokázali zdolať, síce len najtesnejším rozdielom, ale predsa. Zápas napriek neveľkým číslam bol dramatický a otvorený až do posledného hodu. Bol to najvyrovnanejší duel večera. Nechcem hľadať kde boli možnosti ( každý z nich vie o niekoľkých ), ktorými mohol zvrátiť priebeh v prospech Dvestovkárov, ale to sa tiež nikto nebude pýtať. Prehra 2: 3 je však v tomto prípade celkom milosrdná.

No Comment – Postavičky Ťahák večera. Derby prvého s druhým atď., by sa dal tento súboj pomenovať.  Po prvej hre aj celkom vyrovnaný, ale po výmene strán bol na dráhach už len jeden mančaft. Postavičky síce dokázali na konci druhej hry pridať, ale tak ako svojho času vravievala babka Polakovičová „ rozum, ktorý neskoro prišiel, aj v r..i mohol zostať!“ , tak to bolo Postavičkám rovnako platné. Prvý krát som ale mohol z blízka celú druhú hru sledovať, ako sa Jozef Zeisel trápi, keď to jeho spolubojovníkom nejde. Škoda, že som pod neho nepripravil nádobu naplnenú kapustou, alebo strapce hrozna na slámové, alebo ľadové :-). Favorita teda nezastavil ani priamy konkurent ( asi si budeme musieť počkať zasa na Soroš 🙂 ).

Štg – Soroš No, pravdu povediac, tiež jeden z možných pekných súbojov sa už po prvých hodoch ( až na perfektný začiatok Ivana, ktorý zas naopak koniec prvej hry slušne dokrvavil ) premenil na prehliadku mátoh, alebo skôr heloweensky sprievod zombíkov, alebo persón, nachádzajúcich sa niekde medzi spánkom, smrťou a beznádejou. Nepoznával som tak svojich ani Sorošákov. Jediná ospravedlnenka ako tak platí na rekonvalescenta Miloša, ale zvyšok hráčov si mohol oplieskať hlavu o stenu ( tak ako to v priebehu celej hry robil Zlatko, ktorý paradoxne, myslím že hlavne vďaka Ivanovi, uhral jediný bod pre Štg  ).

Čo na záver. Nocomment teda stále čaká na ďalšiu možnosť konečne prehrať :-), stred tabuľky sa prehusťuje a jednotlivci s úctou pozerajú stále na trón, kde neohrozene sedí, kto iný ako Jahoda .

Dovidenia v pondelok priatelia!