Sumár 11. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Pred – Mikulášsky večer v herni. Tak nejako by mohlo znieť upútavacie heslo k včerajšiemu hraciemu dňu. Kto koho obdaroval , kto komu naložil, ( už som chcel napísať kto koho vyšibal, ale na včerajšok sa to asi moc nehodilo aj keď… ), kto komu nasypal uhlíky, kto dostal nádielku, kto mal plné čižmy ( tiež mi tam skôr sedia plné kecky 🙂 ), koho vystrašil čert, koho naopak pohladkal anjel atď. V podstate všetko ako tak aj vyšlo a my sme sa nevedeli niekedy dosť čudovať ( hlavne ja po poslednom hode :-)), čo sa to na tých dráhach vlastne deje. Mimochodom , vraj sa na nás prišiel pozrieť aj samotný Mikuláš, ale keď som sa bližšie ( chcel som si s ním otvorene ako chlap s chlapom podebatovať o minuloročných darčekoch ) k nemu prizrel, bol to len nejaký Permoník či čo :-).

   The Last – Fidorky – prvá Mikulášska nádielka v podstate ako Mikulášska ani nebola, skôr to vyzeralo na obdarovanie súpera. Lasťáci sa stále nevedia nájsť a Fidorky sa včera až na Veroniku tiež asi šetrili pravdepodobne až na Vianoce. V prvej hre sa ako tak predviedli len Roman a spomínaná Veronika . V druhej hre Fidorky dokonca ubrali na razancii a víťazstvo doslova padlo Lasťákom do pripravenej Mikulášskej ponožky. Ešte že ju mali čistú pripravenú inak neviem, neviem.. 🙂

Ala Team – Kinderteam – jeden z najvyrovnanejších zápasov včerajška. Napriek slabšiemu výkonu Martiny v prvej hre držali Vlado s Norom Ala Team stále v hre. Po prestávke však Vlado zostal na všetko sám a na vyrovnanejší výkon Kinderiek napriek famóznej 190-ke a hráča kola na „družstevné“ body aj tak nedosiahol. Kinderká sa už vlastne chovajú ako ostrieľaný matador. Aj keď sa niekomu individuálne nedarí, dokážu dvaja potiahnuť a odohrať slušné zápasy s hociktorým súperom. Včera ťahal najlepšie Andrej aj keď vďaka otcovmu dovolenému dopingu :-).

Soroš  – BMX – čakal som prebudenie Sorošákov , ale čakal som márne. Keď si dobre spomínam, tak v  minulosti totiž dokázali neraz potrápiť iných kaprov, a hlavne znepríjemňovať život favoritom ligy, no včera to bol skôr Mikulášsky odvar, ako nádielka. Dano včera ešte ako tak, ale Miloša som už videl v úplne inom filme ako včera. Na druhej strane sa teraz zasluhujú o dokonalé zahusťovanie stredu ligy. Agónia bojovníkov spoza štreky teda pokračuje.

Mix – Hasiči – očakával som tiež vyrovnaný zápas a nebiť Peťa, tak by aj bol. V bodoch to tak nevidieť, ale včera sa so súperom pohrával ako kočka s myšou. Už dávno nehral v takej pohode ako včera. Hasiči bez svojho najlepšieho hráča včera márne dobíjali hradby Mixu. Nakoniec so ziskom dvoch bodov odchádzali napriek nízkemu náhodu v podstate spokojní. Rezké vykročenie do ligy na začiatku sa im však nedarí dostatočne rozvinúť. Snáď sa im to skoro podarí. Mix si tiež pamätá lepšie časy a čísla okolo 350 sú v poslednej dobe skôr výnimkou a keď , tak najčastejšie u Vladka. Prebudenie Peťa snáď bude tiež dlhodobejšie.

Camel – Ňufíci– zápas v ktorom Cameláci nezostali svojej minuloročnej povesti nič dlžní. Už nástup v podobe kapitána obkoleseného dvoma ženami dával tušiť , že to bude zaujímavé. V prvej hre si Martuška zahrala s nervami kapitána celkom obstojne, no myslím si, že včera podvihla adrenalín hlavne nehrajúcemu Jozefovi, ktorý si počas zápasu tuším ani nesadol :-). Ňufíci po prvej hre išli dokonca do mierneho vedenia, ale druhá hra sa im vôbec nevydarila. Na známej mučiarni s názvom „jednička dráha“ to včera, tak Martule , ako aj Peťovi po prestávke, vôbec nešlo. Aký paradox, nakoniec si bod medzi sebou tvrdo rozdelili fifty fifty.

Dvesto – Gales – súboj, na ktorý som sa veľmi tešil. Lepšiaci sa Gales a nažhavení Dvestovkári veštili pekný súboj. Dvojzáprah Timot a akoby živou vodou pokropený Michal, sfúkli súpera ľavou zadnou. Miroslav ich nedokázal napodobniť a tak bod útechy si nakoniec odniesol Martin. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že Štefanko má Hlohovecké dráhy akoby počarované. To, čo na nich „vystrája“, už ani neviem slušne komentovať. Buď mu idú splity, alebo nejde on, ale takéto výkony mu určite nesvedčia. Možno to zlomí Salónka cup.

ŠTG – Pelikán – boj favorita s nováčikom sa niesol v znamení veľkej vyrovnanosti. Už pred zápasom Zlatko avízoval silný útok na body a keď som sa napísal na Mišku, tak v očiach Pelikáncov zažal ohníček neistoty :-). Aj vďaka Jarke sme prvú hru držali s operencami krok. Nakoniec zo zápasu vyšli celkom slušne aj keď boj to bol do poslednej sekundy. Posledným hodom ( nevyčistil som devinu) som rozhodol o Miškinom víťazstve a po dlhom čase spôsobil ozajstnú radosť v jej očiach, ktorej si v poslednej dobe moc neužila. Počas vyrovnaného zápasu sme siahali na dva, občas na tri a dokonca chvíľami až na štyri body. Nakoniec sme ale favoritovi ukradli „ len „ jeden . Po zápase som čítal zo Zlatkových očí , čo si asi tak myslí, ale moc sa z toho získaného bodu netešil. On totiž hovorí, že keď prehrá on svoj zápas, tak družstvo vyhrá ( a v podstate to doteraz aj vychádza ) .

Bekaert – NoComment – ďalší súboj rozdielnych váhových kategórií, ktorý prebiehal paralelne s predchádzajúcim súbojom. Tu to ale tak vyrovnané nebolo, ale aký paradox bowlingu, výsledok v bodoch úplne rovnaký. Za zmienku ale určite stojí Patrikov výkon, ktorý presiahol magickú hranicu tristo kolov a odmena vo forme bodu je na mieste. Na druhej strane excelentný výkon Jozefa, ktorý sa počas zápasu celkom slušne ( najmä na trojke dráhe ) rozparádil. Po pomalšom začiatku to bol nakoniec rozdiel skoro dvesto kolov, tak ako sa na No Commenťákov patrí, napriek tomu, že včera Robo nehral a nahradila ho jediná baba v tíme, Kristína.

Postavičky – Nepočujúci Team – predpokladal som tiež vyrovnanejší súboj , ale Erika a prekvapujúco ani Juraj včera moc nezažiarili. Dušan nakoniec vydoloval aspoň bod, ale tiež žiadna veľká sláva. Hviezda Nepočujúcich akosi s pribúdajúcimi kolami zhasína. Opačne Mirka v druhej a Miloš v oboch hrách dokázali súpera držať na dištanc. Vierka sa síce moc „nepochlapila“ ale ako baba to ani nemusela. 🙂 Favorit si tak celkom poľahky udržal štyri a pol bodový odstup od prvého v tabuľke družstiev a stále dýcha Galesákom na krk.

Mikulášsky a prípadne aj čertovský večer máme teda za sebou. Celý týždeň môžeme využiť na regeneráciu síl, prípadne natrénovania špeciálnych bowlingových signálov do hektického predvianočného týždňa.

Dovidenia v pondelok priatelia.