Sumár 12.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Týždeň preletel ako voda vo Váhu. Zima nie a nie začať ( dúfam, že nepríde v máji 🙂 ), január sa preklopil do druhej polovice, Zimná Olympiáda sa čo nevidieť začne a my sa budeme už dvanásty krát tešiť, trápiť, jedovať, zabávať a čo ja viem, čo ešte,  v pivnici hotela pri obligátnej zábave – bowlingu. Na prvej priečke sa stále viac ostatným vzďaľuje ( osem bodov je druhý najväčší rozdiel v tabuľke družstiev ) Nocomment. Za nimi je celkom zaujímavá tlačenica , až po rozdiel 5 bodov medzi ôsmim a magickým deviatym miestom ). Nasleduje tlačenka asi troch o posledné postupové miesto do druhej polovice ligy . Nasleduje päť celkom slušne našlapaných družstiev odtrhnutých od dna a na záver dva síce najslabšie ale zato najkrajšie mančafty. To je realita ligy a štatistika, s ktorej možno vychádzať pri predpovediach, ktoré aj tak ( a možno aj našťastie :-)) niekedy vôbec nevychádzajú. Nabudúce snáď niečo k jednotlivcom, ale tam je to stále tá istá pesnička ( aspoň na vrchu ).

Toľko suchý úvod a teraz ako to vlastne včera dopadlo.

 Kinder Team – Pelikán (738:942) Kinderká mali včera ťažkú úlohu, pozviechať sa na úkor favorita a začať konečne silnejšie bodovať. Žiaľ nepodarilo sa a súper im v tom samozrejme vôbec nepomohol. Operenci pod zástavou Mišky, včera bez väčšej námahy dopádlovali k piatim bodom a pokračujú v šplhaní tabuľkou družstiev hore bez zaváhania ďalej. V podstate už po prvej hre bolo rozhodnuté. Druhá hra všetko len potvrdila a dokonca prehĺbila. Kinderká sa teda trápia ďalej.

Nepočujúci Team – Štg (820:957)Kľúčový zápas pre oba tímy dopadol lepšie pre nás. Mierny náskok po prvej hre sme vycifrovali v druhej hre o ďalšiu stovku a so štyrmi bodmi sme spokojne odkráčali do Pelikána. Súper sa v prvej hre statočne držal , no poprestávkový uragán už nerozchodil. Počas hry sme si však stačili celkom slušne s Erikou pokecať o alkohole a o nadávkach počas hrania bowlingu :-).  Jarka ( naše slniečko, roztlieskavačka a držiteľka tímovej nálady 🙂 ) a Zlatko včera povzbudzovali o dušu .

Dvesto – Postavičky (925:925) Toto mal byť včera ťahák večera a podľa výsledku nakoniec asi aj bol. V prvej hre ( a v podstate počas celého zápasu ) úradovala „Ondejíčkovie mafia“ :-). Dostatočne rázne sa postarali o drobný náskok, ktorý počas druhej hry síce neudržali, ale mali hlavnú zásluhu na zisku veľmi dôležitých bodov pre Postavičky . Ich včerajší  súper sa však rovnakým dielom postaral o nádherný , vyrovnaný ( myslím do bodky! ) súboj, ktorý sa len tak často nevidí. Aj podľa čísiel bolo poznať, že hral tretí zo štvrtým.

Ňufíci – Predators (769:632) Súboj priamych susedov v tabuľke družstiev som si ( priznám sa bez mučenia ) predstavoval trošku inak, ale jeden mieni ….. . Predátori zostali svojmu názvu včera riadne neverní. Netrúfam si nájsť priliehavý názov k tak odovzdanému výkonu, aký včera predvádzali na dráhach hotela. Včera akoby ani nechceli vyhrať. Súper s takto uľahčenou prácou získal kompletnú päťku takmer bez námahy. Stačil im vlastne podpriemerný výkon aby sa v tabuľke od svojho včerajšieho súpera vzdialili smerom hore.

Ala Team – Bekaert  (908:908) Zápas, ktorý dokazuje, že v našej lige nie je slabý súper. Krásne vyrovnané súboje medzi jednotlivcami, dramatický priebeh na oboch dráhach a na záver úžasný výsledok pre obe družstvá, boli ďalším šperkom vo včerajšom bowlingovom náhrdelníku. Každý chvíľku ťahal pílku , pričom na záver o trošku viac šťasteny mali chlapi s Ala teamu.

Soroš – No Comment (837:995) Keď som pozeral rozpis na včerajšie zápasy , tak ma napadol ( a určite nielen mňa ) ich spoločný duel z konca minulej ligy. Tento krát však Nocommenťáci ( napriek tomu, že nenastúpili v najsilnejšom zložení ) nenechali nikoho na pochybách, kto je pánom na dráhach. Po prvej hre to tak strašné pre Sorošákov nevyzeralo, ale uragán po prestávke s menom Jahoda ( zároveň už štvrtý krát hráč kola – blahoželám ) , sa ukázal nad ich sily. Robo si nielen včera zo Sorošákov, ale celú ligu z nás všetkých ( najslušnejšie napísané! ) robí doslova a do písmena dobrý deň.

Bmx – Pelíšky  (907:620) Napriek tomu, že najlepší hráč Bmx-u nemal svoj deň , bolo od začiatku jasné, kto sa bude na konci zápasu usmievať . Hlavným rozosmievačom bol tento krát samotný kapitán Bmx-u, ktorého sme u Pelikána asi ( Zlatko, Braňo a moja maličkosť )riadne nabudili. Na druhej strane sa dá povedať že súper tiež nezahral nad svoje pomery a v konečnom dôsledku sa vlastne len trápil . Po prehre nepočujúcich, sa Bmx odpútal od pomyselnej červenej čiary  a získava mierny náskok, ktorý sa do konca prvej časti ligy bude asi hodiť.

Mix – Camel  (813:790) Duel taktiež s príchuťou takmer susedov v tabuľke družstiev. Po prvej hre to vyzeralo na jasnú záležitosť pre Mix, ale po prestávke sa žiadny veľký odskok nekonal. V podstate až do konca zápasu sa mohlo prihodiť hocičo. Mix-áči si však mierny náskok predsa len udržali ( aj keď dva osobné súboje nezvládli ) a súpera vlastne zdolali len veľmi tesne.

Fidorky – Gales  (618:910)  Jeden z mála súbojov včerajšieho hracieho dňa, kde bol favorit celkom jasný. Na dráhach to vlastne aj tak vyzeralo. Fidorky včera nedokázali prekročiť svoj tieň a Gales si tak v komornej atmosfére dokráčal k povinnej päťke. Mám taký pocit, že napriek tomu, že prvé kolá ligy mali v poslednom zápase hráča dňa, tak tento neskorý termín dokáže niektorých z nás až uspať.

No neviem, či sa nám niekedy podarilo uhrať v lige deväť deväťstoviek v jeden hrací deň ( nerobím si takú štatistiku ), ale ak aj áno, nič to nemení na tom, že včera padali nádherné čísla. K tomu treba pridať tri dvestovky a 19 tristoviek v jednotlivcoch a na záver raritka, aká tu určite ešte nebola a to dve remízy v družstvách . No povedzte, nie je tá naša liga zaujímavá ?

Dovidenia v pondelok priatelia!