Sumár 13. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Pred Kauflandom začali predávať kaprov, na námestí nám vyrástla drevená dedinka, na stĺpoch svietia všakovaké dekorácie, Salónka cup je odohratý, v TV nás už dobrý mesiac kŕmia reklamami na darčeky, no čo Vám poviem, Vianoce sú tu zas a v plnej sile a kráse, škoda, že zatiaľ bez snehu. Keď Jozef včera posielal pozvánku, tak som si uvedomil, že sa vlastne odohralo posledné tohtoročné kolo a pritom trináste… Ešte že nehráme v piatok. Nepatrím medzi poverčivých ľudí, ale predsa, v kútiku duše som bol opatrnejší ako obyčajne ( vyplatilo sa ). Skôr ako Vám začnem vytĺkať z hlavy červíkov, ktoré Vám doobeda nasadil do hláv Jozef svojou upútavkou :-), tak sa musím predsa len vrátiť k sobotňajšiemu turnaju. Nie preto, že som ho vyhral, ale preto, že chcem Jozefovi ešte raz aj za Vás za všetkých  úprimne poďakovať. To už vlastne ani turnaj nebol a myslím si, že už ani nikdy nebude. Viem, že niektorí z Vás boli trošku sklamaní hlavne so svojimi výkonmi, ale ruku na srdce, tá atmosféra, to občerstvenie , tie ceny, to je proste niečo úžasné. Ešte raz, obrovská vďaka Jozef za Salónky! Myslím si, že chutili všetkým. No a teraz hor sa do víru trinásteho kola.

Kinder Team – Soroš – budú Kinderká pokračovať v dobrých výkonoch a odnesie si to Soroš? Odpoveď je veľmi jednoduchá: „ Neodnesie!“. To neznamená, že by Kinderká podali nejaký mizerný výkon, ale včera sa proste za štrekou asi prebudil „ lev v zime“. Neviem, či v tom nemám tak trochu prsty aj ja, mojimi predchádzajúcimi komentármi 🙂 , ale včera bol Soroš určite oveľa väčší kopec ako obyčajne. Kinderká síce doňho liezli celkom ostro a bez zábran hlavne v prvej hre, no uragán po prestávke bol nad ich sily. Neviem, či sa v sobotu chlapci šetrili, ale včera to bol excelentný výkon. Len škoda, že sa zastavili tesne pred magickou tisíckou . Tak ako je v Hlohovci zaužívané, na vine je podľa mňa Atila, ktorý mal hodiť minimálne 365 a nie „len“ 363 ( však Miroslav!).

The Last – BMX – súboj tabuľkových susedov, Lasťáci sú nasrdení po prehre s Kinderkami a tak sa BMX musí obávať o body. Slovo nasrdení by som s fleku vymenil za priliehavejšie, ale to by som potom nemohol inokedy písať o slušnosti na bowlingu :-). Keď sa ale pozriete na výsledné čísla, tento krát Lasťákom stačil výkon o stovku nižší a štyri body sú doma, sranda, že? Strojcom úspechu bol určite Braňo, ktorý sa v poslednej dobe pohybuje pravidelne nad hranicou tristovky a v jednotlivcoch je už zaslúžene v prvej desiatke . Na druhej strane BMX podal asi najvyrovnanejší výkon v tomto ročníku, ale na Lasťákov to včera nestačilo.

     Ala Team – Fidorky – Oberú zlepšujúce sa Fidorky súpera o body? Zase jednoducho povedané: „Neoberú!“. Napriek tomu, že Ala Team nepodal žiadny oslňujúci výkon , Fidorky to nedokázali využiť. Jediný „Fidor“ medzi čokoládkami  žiaľ stále trpí nevyrovnanosťou výkonov a aj Klaudia dokáže hodiť oveľa viac, ako včera predviedla. Mirke sa tiež hlavne v druhej hre vôbec nedarilo a tak si bodíky zapísali spokojní Aláci.

Camel – GalesZápas dňa! Prebudí sa mašina CAMEL a odnesie si to ich súper? Ako je pri Cameli už dlho zvykom, s ich súperom rastie aj ich výkon. Tento krát to môžem napísať len o Peťovi, ktorý mi po zápase pošepol myšlienku: „ Napíš, že koly prilepil Michal žuvačkou o zem!“. Michal to samozrejme počul a s úsmevom spokojného dôchodcu mu pošepkal:“ To nebola žuvačka….“. Celý zápas som nevidel, ale pri pohľade na čísla je mi jasné, že včera Gales nebol vo svojej koži a Camel mal určite šancu na lepšiu žatvu, ako jeden bodík. Ponúknutú šancu nevyužil aj vďaka Michalovi, ktorý s príchodom zimy akosi ožíva ( paradox, veď to je tuším najväčší zmrzlinár v Hlohovci :-)).

Dvesto – Hasiči Hasiči povzbudený výhrou nad Camelom chcú obrať ďalšieho súpera o body. Podarí sa im nachytať na hruškách aj Dvestovkárov? No a pri tejto vete ( prepáč Jozef, ale musím to napísať 🙂 ) ma napadlo, že ten Hruška si musí robiť reklamu , no ale že už aj takto?! Po prvej runde to tak nevyzeralo, ale po prestávke bolo jasné, kto je pánom na dráhach. Včera to bol jasne Palino. Že by kapitánska zodpovednosť? Hasiči včera nemali nárok. Ono to podľa čísiel nakoniec vyzerá tak, že Štefan s Martinom si zahrali, koľko potrebovali a Palina nechali, nech sa vyblázni :-).

Mix – Ňufíciďalší súboj tabuľkových susedov, bude to vyrovnaný zápas o dôležité body… Keď som čítal túto vetu, bol som skalopevne presvedčený, že to tak aj bude. To by ale včera museli mať Vladko s Peťom zaviazané oči aj ruky. Peknými a hlavne vyrovnanými náhodmi rozložili súperov na molekuly. Jediný Palino mal včera so súperom súcit a aspoň jeden utešujúci bodík odovzdal Martinovi. Ja len dúfam, že sa nešetrili na nás. Prvý budúcoročný zápas totiž idú na ŠTG.

Bekaert – Postavičky – už neraz Bekaert dokázal súpera zaskočiť a tak si Postavičky musia dať veľký pozor, aby nestratili body… A ja dodávam, tým skôr, že minulý týždeň to nebola žiadna veľká sláva. Pripadalo mi to, akoby Miloš testoval svojich zverencov, čo bez neho dokážu. Tento krát to bolo ( až na nádherne vyrovnaný súboj medzi Vladkom a Vierkou ) celkom jednoznačné. Mirka s Jozefom si hravo poradili so svojimi oponentmi. Ak si spomínate na minulotýždňový boj Vladka s Ivanom ( 311 – 312 ) , tak včera si to v podstate zopakoval s Vierkou. Teraz to ale bolo aspoň za pol bodu. Páčila sa mi aj Vierka, ktorá mi po zápase prezradila, že Marek uhral cennú remízu s Milošom a jej dal za úlohu, aby nedopadla horšie. Splnila do bodky :-).

Nepočujúci Team – PelikánNepočujúci trochu poľavili zo svojich výkonov, ale raz sa to musí zmeniť a tak si aj Pelikán bude musieť dať pozor na svojho súpera. Ešte pred nedávnom by to bol aj súboj o špicu tabuľky, teraz sa však mohli Nepočujúci vyšplhať po chrbte Pelikáncov na stratené pozície. Žiaľ nepodarilo sa. Potešiť ich môže bod  , ktorý uhral Juraj s Miškou, ale viac nič. Chlapi sa musia trochu viac posnažiť, aj keď chuť sa im odoprieť nedá. Na seriózny náhod Ivana a slušný Františka včera nemali a tak Pelikánci môžu ďalej stíhať vedúce trio v tabuľke družstiev.

No Comment – ŠTG – ŠTG si brúsi zuby na lídra tabuľky, z ich radov je počuť veta – veď ja som ešte z Nocomenťákmi neprehral… Odhryznú si ŠTG zo súboja veľké sústo, alebo si vylámu na súperovi zuby?  K tomuto zápasu by mal napísať pokec niekto nezainteresovaný, ale nenašiel som nikoho ( aj keď Zlatko sa nenápadne pred zápasom ponúkal, ale vraj len v prípade, že dá 350 – žiaľ nestalo sa 🙂 ). Pred zápasom nechýbala povinná hecovačka, ktorá počas zápasu samozrejme ochabla . Okrem nepublikovateľných poznámok musím spomenúť najmä výzvu Zlatka k Jarke pred zápasom :“ Nesmej sa a vyzliekaj sa!“ Neuveríte, ale ona aj poslúchla :-). Možno samotný zápas podľa jednoznačných čísel pre NoComment tak nevyzeral, ale bolo sa na čo pozerať aj vďaka tomu, že sa mi podarilo súpera zložiť „ z Hrušky dolu“! :-).

Čo na záver, zase som nedostal na papier ani polovicu zážitkov, myšlienok a podnetov, ktoré som včera zažil. Sebecky som ich nechal len pre seba :-), ale priznám sa, toľko nádherných zážitkov za sobotu a včerajšok som ani nečakal. Máme teda Vianoce pred sebou. Ja Vám k ním prajem aj príslušnú pokojnú, sviatočnú, rodinnú atmosféru, veľa darčekov pod stromčekom a hlavne veľa priateľov, s ktorými si ich budete užívať. Taktiež Vám želám zábavného Silvestra a rázne vykročenie do Nového roku. Teším sa na ďalšie stretnutie pri bowlingu.

 

Dovidenia v pondelok, 02.01.2017 pri 14.kole BLHJ, priatelia.