Čaute bowlingáči,

Ešte predtým ako sa začítate do pokecu k predchádzajúcemu kolu Vám chcem pripomenúť, že na turnaj CRAZY BOWLING alias NAJMENŠÍ NÁHOD je voľných ešte 9 miest. Propozície máte v prílohe a prihlásiť sa môžete tu:

 http://registracia.bowlinghlohovec.sk/

 Sumár 14.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Tak ako ste strávili výsledky z predchádzajúceho kola ? Nakoľko som si užíval pod Chopkom ( zabehával som novučičké lyže aj lyžiarky ), výsledky som si len prečítal a priznám sa, že som medzi predpokladanou klasikou  našiel aj zo dve neočakávané perličky, ale tak to v našej lige ( chvála bohu ) chodí. O prekvapenia vôbec nie je núdza a spoliehať sa na tabuľkové umiestnenie , alebo bodový priemer, sa už vôbec nevypláca, aj keby ste boli favorit nad favoritov. Treba proste makať každé kolo na plný plyn, čo to dá. Aj toto, už štrnáste kolo, snáď nebude výnimkou. Rysujú sa zaujímavé dvojičky, ktoré môžu zatriasť, alebo aspoň poštigoliť,  tabuľku tak družstiev, ako aj jednotlivcov ( samozrejme tak ako sme už zvyknutí, okrem tých najvyšších postov ). 

Toľko úvod a teraz ako to v pondelok dopadlo.

Ala Team – Bmx  V predchádzajúcich zápasoch dokazovali BMX vysoký štandard ( podľa  postavenia mančaftu v tabuľku družstiev určite nadštandard celej ligy ) a Ala Team zas veľkú nevyrovnanosť výkonov , ktorá je najčastejšie spôsobená  nevyrovnanosťou výkonov samotných jednotlivcov. Včerajší zápas vlastne nebol výnimkou. BMXáci podali zasa nadštandard a súperovi nedali ( až na Romanovu prvú hru ) žiadnu šancu. Jediný bod preto uhral len Noro proti už spomenutému Romanovi, ktorý stratu z prvej hry nedokázal v druhej zlepšeným výkonom dohnať. Opäť teda potvrdili príslušnosť k prvej devine ligy.

No Comment – Pelíšky  No Commenťáci síce nedali už takmer obligátnu tisícku, ba Robo sa dokonca nestal hráčom kola :-), ale bez väčšej námahy pokračujú v spanilej jazde za víťazstvom prvej časti ligy neochvejne ďalej. Pelíšky sa na včerajšieho súpera dokonca pozerali s veľmi úctivej vzdialenosti a možnosť skomplikovať mu cestu za piatimi bodmi neprichádzala vôbec do úvahy. Jozef mohol teda sledovať rastúce konto svojich zverencov bez infarktových stavov 🙂 ( čo si včera nemohol povedať Zlatko ) . Celý duel tak vôbec nekorešpondoval s mojim úvodom.

Soroš – Mix  V úvode tohto pokecu som naznačoval možné problémy papierových favoritov a ani som netušil, že už v druhej runde vlastne zahrmí. Nie že by to bolo až tak veľmi prekvapujúce ( MIX dokáže potrápiť nejedného súpera, v minulosti sa presvedčili aj iní kapry 🙂 ) , ale predsa len sa čakalo jasné víťazstvo chlapcov spoza rámp.  Sorošákov včera ( až na vyrovnané výkony ) zradilo asi všetko . A to, prosím pekne, Vladko určite nemal svoj deň a za 255 kolov si nezaslúži určite žiadnu pochvalu. Napriek tomu a hlavne vďaka Peťovi si Mixáci vychutnali pocit víťazstva po veľmi vyrovnanom priebehu.

Camel – Postavičky No a aby toho hrmenia v druhej runde nebolo málo, tak na susedných dráhach hrmelo ešte podstatne hlasnejšie. V tomto prípade pohľady kapitána nemohli hýriť hrdosťou, skôr bezradnosťou. Ešte že je Miloš ( na rozdiel od Jozefa ) v podstate kluďas . Priznám sa, že si nepamätám, kedy Postavičky nedali aspoň 800 kolov, a v tom bol vlastne včera hlavný dôvod prehry. Paradoxom je, že ani súper nijako neoslnil ( až na statočný výkon jeho kapitána ), a rozdiel jediného bodíka na koniec tiež zamrzí, no úprimne povedané, včera si Postavičky nič iného ani nezaslúžili ( sorry Vierka! ).

Fidorky – Štg Možno aj v duchu predchádzajúcich zápasov ( alebo, že by sa na nás nalepila smola po predchádzajúcom dueli ? ) , sme v prvej hre tak trochu kopírovali ich priebeh a súperovi nádherne pripravili pôdu k ďalšiemu možnému prekvapeniu večera. Zlatko si vraj ( podľa jeho vlastných slov ) prežil aspoň sedem infarktov, jeleňa asi aj zodral s kože 🙂  a Braňo bol tak vydesený :-), že na záver pridal súperovi nejaké tie body navyše. Ešte že súper ctí hru fair play a preto Klaudia uviedla skóre na pravú mieru. Súperovi tak ostali ( napriek nádejnému začiatku a vďaka prebudeniu mojich kolegýň ) len oči pre plač .

Gales – Dvesto Predpokladal som ( a nielen podľa tabuľkového postavenia súperov ), že pôjde o možné finále pondelňajšieho hracieho dňa. Prvá hra však ( najmä vďaka  Timovej krásnej dvestovke ) naznačila , že Dvestovkári musia siahnuť hlboko na dno svojich možností, aby dokázali držať zo súperom ako tak krok. Po prestávke to dokázal len Palino. Žiaľ jeho spoluhráči nedokázali pridať a tak napriek včerajšiemu trápeniu Michala, Galesáci napravili minulotýždňové zakopnutie s nami. Timotej si dokonca, a zaslúžene, zabezpečil aj hráča kola (Blahoželám! ) .

Bekaert – Nepočujúci Team Bekaert rovnako ako BMX v posledných kolách dokazuje, že čísla nad 900 kolov môžu hádzať bez väčšej námahy. Nepočujúci zas musia bodovať, ak ešte chcú potrápiť BMXákov . V takomto duchu aj súboj začal. Postupom času sa ale neochvejne presadzoval Bekaert a napriek strate jedného bodu ( Juraj bol jediný schopný súperovi odolávať ), zaknihoval ďalšie a taktiež zaslúžené víťazstvo. V prvej hre to dokonca vyzeralo na možnú tisícku, ale v druhej hre chlapcom od železa para vychladla a v komornej atmosfére dohrali prebiehajúci duel.

Predators – Kinder Team Súboj kde ani najväčší optimista nemohol dúfať vo vysoké nábehy ( aj vďaka posledným výsledkom oboch aktérov ) , zato sľuboval veľkú vyrovnanosť . A presne tak to aj bolo. Možno veľká nervozita, alebo chýbajúce šťastie, netrúfam si povedať, čo viac, ale na žalostné čísla na oboch stranách veľmi veľká vyrovnanosť do posledného hodu zo šťastnejším koncom pre Predátorov. Ruku na srdce, pamätáte sa na duel, kedy si body v jednom zápase brali hráči s nábehom 262, 229 a dokonca 219 kolov? Ja určite nie!

Pelikán – Ňufíci Na prvý pohľad sa zdalo, že to bude jasná záležitosť pre operencov. Po prvej hre sa vlastne potvrdili tieto predpoklady a nič nenasvedčovalo, že by mohlo prísť k nejakej zmene. Favorit si splnil svoju povinnosť vcelku bez väčšej námahy, a to aj preto, že súper bol včera doslova jalový. Po výmene dráh ale Mirec dokázal, že zmeniť sa dá všetko, len treba chcieť a niečo pre to aj urobiť. Zaslúžene vydoloval poctivý bodík, ktorý sa do konca ligy môže celkom hodiť.

Podľa mňa, veľmi zvláštne kolo. Akosi nezapadá do normálneho kolobehu našej ligy. Napriek tomu, že sme na prekvapenia vcelku zvyknutý, včera to bolo ozaj nejaké iné a vlastne nedokážem ani presne popísať prečo? Aj to sa stáva a naša liga beží ďalej.

Dovidenia v pondelok priatelia!