Sumár 14. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Jozef to už naznačil v upútavke, ale mne to aj tak nedá . Priznám sa, že sa moc so zariadením, ktoré má taký nepekný, skoro až oplzlý názov ( že vraj „váhy“ J ) nemusím, ale keď začnem funieť do schodov ako lokomotíva po prejazde horského priesmyku, a pri zaväzovaní šnúrok na topánkach pri zapnutých gatiach ( radšej mám , aj z týchto dôvodov suchý zips J ) sa musím najprv riadne nadýchnuť a napriek tomu vyzerám pritom ako neokysličený potápač, tak mi je jasné, koľká bije. Sviatky ako Vianoce sú po tejto stránke samozrejme najrizikovejšie a udržať svoje chuťové telieska ( Bože, až ľutujem, že ich mám plnú hubu! ) na uzde, je skoro nemožné ( určite ste sa v tom niektorí našli, však ? ). A to ešte nehovorím o záludnostiach, ktoré na nás pripravili tie nechutné, odporné alkoholické nápoje. Tak dlhý predhovor a furt nič, už musím k pointe. Napriek teda týmto zradnostiam, alebo lepšie povedané hlavne kvôli týmto zradnostiam som zvedavý, ako sa to odzrkadlí na forme nás všetkých. Mám totiž viac krát odskúšané, že po takomto dlhom oddychu sa môže prihodiť hocičo tak v zlom ako aj dobrom. Uvidíme! ( Poznámka autora: Napísané v pondelok doobeda )

Nepočujúci Team – Bekaert  zápas ktorý predznamenal jednu nádhernú chvíľu , ale to až na koniec. Po prvej hre mierny náskok favorita, ktorý po prestávke nevydržal. Nad všetky výkony včera ozaj trčal Vladko. Pekný a hlavne vyrovnaný výkon včera doslova rozdrvil súpera. Dokonca som mal pocit, že by to mohlo stačiť aj na hráča kola, ale žiaľ , neskôr prišiel lepší… Po zápase sme ale všetci zažili jednu nádhernú chvíľku, ktorú mal na svedomí Jozef ( nakoniec, kto iný ? ). Priznám sa, čím viac nad tým premýšľam, tým viac som presvedčený, že to nedokážem slovami ani popísať. Snáď teda len jednoducho. Včera som z blízka videl 80-ročného mladíka plakať slzy šťastia. Úžasný pocit! Ešte raz všetko len to najlepšie!

Hasiči – Gales  čakal som vyrovnaný zápas zlepšujúcich sa Hasičov z favoritom celej ligy.  Po prvej hre celkom sľubný začiatok sa po prestávke bez okolkov naklonil na stranu Galesákov. Jednoznačné víťazstvo, ale predsa len z malou chybičkou krásy. Michalovi prestávka asi tiež nesadla a to nebol ani prvý, ani posledný. Dokázal však potvrdiť nepísané pravidlo o hrách, pri ktorých sa ti nedarí. Na druhej strane Peťa a Milana som už videl zahrať iné čísla, ako tie včerajšie. Do prestávky, ešte ako tak, ale potom, hotová pohroma . Žeby tiež stopy po Vianociach? No nakoniec v tom neboli včera sami.

ŠTG – Ňufíci  súboj opradený rúškom tajomna ( Zlatko včera prvý krát v tomto ročníku dobrovoľne nehral ) a hlavne vďaka dresom akoby nás jedna mater mala…. Na moje prekvapenie , Peťo do siedmeho frejmu prvej hry držal so mnou krok no najmä určite vďaka odmietnutému fernetu, nakoniec kapituloval J. Súboj možno teraz vyzerá jednoznačne, ale priebeh naznačoval, že Ňufíci dokážu riadne potrápiť súpera, no včera určite nie. Aj tu by možno zabrala výhovorka o nejakých prežratých sviatkoch, ale Ňufíci sa k takej prízemnosti nepredali a chlapsky priznali svoju prehru J. Nakoniec sme pri bare ešte dobrali podrobnosti duelu a hlavne vychválili Jarkin perfektný výkon.

Kinder Team – BMX  súboj susedov v tabuľke veštil zaujímavý priebeh. Mladé pušky sa do súpera pustili tak , ako je už ich zvykom bez zábran , a nebyť Braňovho a Ivanovho pekného výkonu nad tristo, neviem, ako by to dopadlo. Asi štvorka dráha zasa úradovala, lebo po prestávke v puškách pravdepodobne zvlhol prach a nakoniec všetky dôležité  body zobrali bicyklisti .

Postavičky – Pelikán asi včera najdôležitejší a hlavne nasledovanejší zápas hracieho dňa . Už po prvej hre síce Postavičky viedli, ale do konca zápasu nebolo stále nič rozhodnuté. Tomáš sa vypol ku krásnemu výkonu a zobral Milošovi cenný bod ( nedá mi to, aby som nepripomenul, že na Miloša si tuším každý súper uhrá maximum ) .Rovnako Rišo v najvyrovnanejšom dueli uchmatol ďalší bod Vierke . Tento krát však bola jazýčkom na váhach ( zas to prekliate zariadenie J ) Mirka. Včera dokázala vyrovnaný boj zvrátiť v prospech mierneho favorita, ktorý včerajšiemu súperovi odskočil v tabuľke len o jeden bod.

No Comment  – Fidorky súboj dvoch ligových protikladov mohli tiež zamotať Vianoce ( myslel som si , ale len do tretieho Andrejovho frejmu ).  Tomu, ( rovnako ako napr. Vladkovi z Bekaertu ) zdá sa, prestávka prospela . V prvej hre si robil na dráhe čo chcel a súper mohol len sledovať one Andrej show. Po prestávke sa k nemu pripojili aj Robo s Jozefom a včera jediná tisícka bola na svete. Jozef sa síce Andrejovi ospravedlňoval, že po..al rekord družstva, ale ten mu odpovedal v duchu: „ Si kapitán, čo s tebou?“ J. ( To mne sa také niečo nemôže stať, Zlatko mi po prvom záhode sucho oznámil, že už začal proces hľadania nového, lepšieho managera družstva J ).

The Last – Soroš  ďalší zaujímavý súboj, ktorý mohol dopadnúť všelijak. Aké veľké ale bolo moje prekvapenie, keď som videl hlavne Braňa intenzívne pracovať na svojom „rekorde“ ( myslím si, že 107 ešte v tejto sezóne nedal ). Je pravda, že po prestávke sa trošku spamätal, ale žiaľ už bolo neskoro. Napriek tomu, že sa na druhej strane k nemu a Libuške približoval Miroslav, tak záprah Ivana s  Atilom fungoval celkom spoľahlivo. Osamotený Roman len kozmeticky upravil výsledok a potvrdil, že Lasťákom sa túto sezónu proti silnejším súperom moc nedarí. Nevadí, raz to určite príde a potom si to niekto riadne odskáče.

Dvesto – Camel tretia očakávaná perlička včerajška. Ak si dobre pamätám, tak Dvestovkárom sa proti Camelu historicky celkom dobre darí. V prvej hre som mal dokonca pocit, že oba mančafty tak trochu koketujú so svojimi najlepšími výkonmi, ale po prestávke už bolo všetko inak. Len Palino na včerajšieho súpera ako tak vyzrel, no chýbala mu tímová podpora ( keď to takto čítam, kde som aj na taký múdry výraz prišiel? J). Camel bez prítomnosti svojho hrajúceho kapitána dokázal odvrátiť súperov útok a najmä vďaka Peťovi, preskočil tabuľke družstiev včerajšieho súpera.

Ala Team – Mix čakal som celkom vyrovnaný súboj a možno to tak nevyzerá, ale do šiesteho frejmu druhej hry to tak aj bolo. Mixáči však včera predviedli niečo, čo sa v skratke dá povedať jednou vetou: „ Na konci bič plieska!“ Od spomínaného šiesteho frejmu nepoznali nič iné, len strike ( len Matúš dal štyri za sebou! ), alebo vyčistenú dráhu. Taký koncert som už dávno nevidel a chlapi s Ala teamu nestačili krútiť hlavami. Súboj zelených teda včera dopadol jednoznačne pre Mix.

 

Tak a teraz si skúste porovnať svoje predstavy zo skutočnosťou. Prekvapenia nás neminuli tak v družstvách, ako aj v jednotlivcoch. Obdobne to bolo aj zo šťastím ( napr. Jozef si včera spravil rekord 7 splitov na hru, mne to trvalo skoro štyri roky, on to dokázal už v piatej hre J ) . Niekomu to včera sypalo a niekomu zas nie ( tak ako obyčajne ). Na záver mi dovoľte, aby som Vám všetkým ešte raz poprial zdravie, šťastie, zábavu do nového roka a veľa pekných zážitkov pri bowlingu.

Dovidenia v pondelok priatelia.