Sumár 15.kola BLHJ

bowling

Ahoj bowlingáči,

Letmý pohľad na zápis súbojov pätnásteho kola hovorí jasne. Najlákavejšiu nálepku má priamy súboj prvého s druhým o 19°° hod., ktorý by mal byť aj zlatým klincom večera. Oproti tomuto zápasu sa síce bude hrať tiež o dôležité body, ale ich význam pre ligu je takmer nepodstatný. Takto by sa na úvod vyjadril skeptik, a prípadne aj tvrdý realista. Ja sa však budem tešiť aj na súboj Sorošákov s BMX ( určite sľubuje zaujímavé možnosti na obidvoch stranách), ale bez iskry nebudú ani súboje Camel-Štg, Ňufíci-Nepočujúci …… Liga teda naberá smer posledných možností ovplyvniť postavenie v tabuľke družstiev pred rozdelením, ako aj vylepšenia postavenia v tabuľke jednotlivcov. Sme tri kolá pred polovičkou ligy a na prvých miestach zatiaľ neochvejne sedia Nocomment a  Robo. Dá sa povedať, že v oboch prípadoch sú na týchto miestach od začiatku a bez náznaku zmeny. Všetko ostatné je stále v pohybe a všetky zmeny by som nestačil ani vymenovať, nie to ešte komentovať. Ten si domyslí každý z Vás podľa vlastného uváženia.  

Tak ako to včera vlastne dopadlo ?

No Comment – Mix  Súperi v zápasoch s No Comment tento ročník len paberkujú a tento zápas dokázal, že v súčasnej forme to s nimi ani inak nepôjde. Nárok na body totiž máte len vtedy, ak dokážete hádzať k tisícke, čo sa tento ročník permanentne darí len No Commentu. Včera sa z Mixákov len Matúšovi ( vďaka Vierkinmu slabšiemu dňu ) podarilo odtrhnúť jedno jablko zo stromu v tomto ročníku zakázaných ovocí. Inak v podstate nič nového pod slnkom Gabo s Robom dali svoj priemer. Robo okrem toho aj hráča kola ( keď som sa ho pýtal , ako ?, tak mi svojským štýlom povedal „ Nič moc, len 362 .“, no nezabijete ho ? 🙂  ) .

Soroš – Bmx Už som v úvode spomenul, ako ma tento zápas inšpiroval a jeho výsledok ma vôbec nesklamal. Bmx síce nastúpil bez svojho najlepšieho hráča, ale Sorošákom nič nedaroval zadarmo. Napriek slabším číslam sa však na dráhach odohrával veľmi vyrovnaný a hlavne zaujímavý duel. Danovi sa moc nedarilo, ale Ivan ho dokázal zastúpiť. Najlepším hráčom súboja ale bol nakoniec tesne druhý Ivan, ktorý v poslednej dobe ťahá ako dobre zapriahnutý žrebec ( dúfam, že mi pri najbližšom stretnutí odpovie na pozdrav 🙂 ) a na číslach Bmx je to aj vidieť.

Ala Team – Pelíšky  Pelíšky až doteraz uhrali v tejto sezóne štyri body a v tomto zápase dokázali zabrať a pridať ďalšie dva. Je paradoxom, že práve včera a v tak dôležitom zápase sa nedarilo práve  kapitánke , do včera najlepšej hráčke družstva. Ak by zahrala svoju klasiku, mohlo byť bodíkov určite ďaleko viac. Víťazstvo asi zachránil po prestávke Vladko, ktorý síce nedokázal dohnať stratu po Martine v osobnom dueli s Erikom, ale dva body pre družstvo určite áno.

Fidorky – Dvesto  Že to včera nemali favoriti také ľahké, svedčí hlavne tento zápas. Dvestovkárov som včera nepoznával. Katastrofu, ktorá im včera hrozila, odvrátil v prvej hre Palino a v druhej Martin, ale aj tak, veľká sláva to nebola. Štefan sa dlhodobejšie trápi a včera to pocítili aj ostatní dvaja. Pri troche šťastia na strane Fidoriek, sme mohli vidieť najväčšie prekvapenie večera. Nekonalo sa! Ale aj tak je celkom logické a všeobecne platné , ak favoriti nenahádžu slušné čísla, koledujú si o průser. Nik nebude brať ohľad na ich umiestnenie v tabuľke, skôr naopak, budú sa chcieť na nich vytiahnuť.

Gales – Postavičky  No a sme konečne na mnou avízovanom dueli večera. Žiaľ som nemohol priamo sledovať celý priebeh zápasu, len tak ukradomky som poškuľoval po číslach na displayi a občas zaregistroval slabé pokriky, najmä na strane Postavičiek. Galesáci vystupujú vždy veľmi profesionálne až odmerane. Prvá hra ukázala najväčší handycap  Galesákov, veľkú nevyrovnanosť jednotlivcov. Prvú hru Timot s Michalom ešte svojimi kvalitnými výkonmi ako tak ustáli, ale vyrovnanosť súpera slávila hlavne v druhej hre úspech. Žiaľ pre Gales včera platilo, že reťaz je tak pevná, ako je pevné najslabšie ohnivko. Včera bolo najslabšie ohnivko na ich strane.

Camel – Štg  Kde sa dvaja bijú ….. Určite to príslovie poznáte. Včera platilo dvojnásobne. Camel možno zdecimovaný maródkou, ale zároveň povzbudený úspechom z minulého týždňa, začal celkom svižne a ak aj nemohli počas zápasu Cameláci rátať s celkovým víťazstvom družstva, tak čiastkové dva body viseli celkom blízko. Našťastie Zlatko v prvej hre, ale hlavne Jarka v druhej hre, vybojovala veľmi dôležitý piaty bod, ktorý v podstate naplnil význam hore uvedeného príslovia , ako aj vety o pevnosti reťazi . Dokonca spôsobil eufóriu u Braňa, ktorý včera povzbudzoval asi ako nikdy predtým.

Predators – Pelikán V poslednej dobe fungovala Miška ako hnací motor operencov. Včera sa mládenci postarali o to, že nielen ona dokáže riadne zabrať. Tomáš a Ivan si asi vstúpili do svedomia a zahrali ako s partesu. Nováčika dostali na kolená v podstate už v prvej hre . Ak by neprišiel útlm Mišky a Ivana v druhej hre, tak by včera padla aspoň jedna tisícka. Operenci si včera ozaj riadne zastrieľali a zahustili už aj tak hustú tlačenicu za No Commentom. Predátori sa oproti predchádzajúcim kolám trošku zlepšili, ale včera nemali nárok na pekný kolektívny výkon Pelikánov .

Ňufíci – Nepočujúci Team Nepočujúci aj vzhľadom na výsledok zápas Bmx-u, dostali možnosť znížiť ich náskok v tabuľke družstiev a bojovať ďalej o postupovú priečku . Ak by im jednu desiatku nebol zobral Martin, boli by len bodík od magickej deviatej priečky. Viem ( a myslím, že aj väčšina z Vás ), aké je ťažké vyrovnať sa s tlakom, keď musíte . Včera ho asi nezvládli Erika aj Dušan, ale vypomstilo sa to len Erike. Stratený bod môže neskôr mrzieť. Na druhej strane až na Martina sa Ňufíci neblysli ničím výnimočným ( Peťovi sa asi vypomstilo vyhrážanie sa súperom zlomením prstov 🙂 ).

Kinder Team – Bekaert Keď som odchádzal s hotela stretol som Miroslava , ako sa ťahá k herni a spýtal som sa ho, či sa nebojí neskorého termínu a či mu nehrozí, že tam zaspí. Zavrhol to, ako niečo nemožné, možno patrí k nočným vtákom. Podľa výkonu bol asi jediný, ktorý tak môže povedať, aj keď traja aktéri súboja sa k nepísanej hranici kvality – tristovke, celkom pekne priblížili. Samko s Andrejom si spomenuli aj na krajšie časy Kinderiek a hrýzli favorita až do konca. Ten bol však včera ochotný postrádať len jedinú kvetinku.

Aj keď sa včera žiadne veľké prekvapenia nekonali, tabuľku družstiev sme dokázali prehádzať ako hnoj na dvore. Na vrchole si síce neochvejne  ( práve kvôli takýmto kolám, kedy si medzi sebou kradneme dôležité body ) s komfortným trinásťbodovým náskokom lebedí No Comment, ale ak sa pozriete na tabuľku družstiev ďalej, nemôžete si nevšimnúť, ako sa krásne upratalo prvých šesť družstiev, do rozsahu len troch bodov. Je to tam nadupané až prasknúť. Súboj o deviate miesto tiež pokračuje krásne ďalej, spodná časť tabuľky sa tiež začína vyrovnávať a my sa teda môžeme tešiť na ďalšie stretnutia .

Dovidenia v pondelok priatelia!