Vážení bowlingoví priaznivci,

nech sa páči niečo na čítanie:

Sumár 15. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Po neplánovanej týždňovej pauze sme v pondelok pokračovali 15-tym kolom. V podstate sa opakovala Vianočná pauza a napriek tomu, že nás už neohrozovali prebytočné kalórie ( pravdu povediac, ako koho 🙂 ) a nejaké tréningy tiež prebehli, bolo zaujímavé sledovať, ako sa to odzrkadlí na zápasoch. Okrem toho mám skúsenosť, keď sa na niečo teším, tak to nie vždy dobre dopadne, samozrejme, že len pre mňa, iný si môžu prísť naopak na svoje. Do herne som včera prišiel žiaľ neskoršie a ľutujem, že som nešiel hneď s dcérou. Napriek tomu som včera videl nejeden pekný výkon. Ale pekne po poriadku. Tak, ako Jozef v upútavke naznačil :“Technické problémy sú vďaka Michalovi odstránené a my sme mohli pokračovať v tradičnej pondelkovej bowlingovej lige.“

No Comment – The Last  jednoducho okomentované:“ Prišiel na psa mráz!“ Už som viac krát upozorňoval na potenciál Lasťákov, na stúpajúce čísla hlavne u Braňa, na vysoký priemer napriek nízkemu poradiu v tabuľke družstiev, ale že si dupnú práve na lídra ligy, tak to som ozaj nečakal (a asi ani No Commenťáci :-)). Včera sa teda začali diať „ veci „ už v prvom zápase . Robo (ktorý mimochodom vraj v nedeľu exceloval v Trnave blahoželám) nahádzal slušných 324, no včera žiaľ málo. Braňo asi konečne zahrial nové boty a prvá dvestovka večera a slušných 368 bolo na svete. Gabovi sa včera nedarilo a tak čestný úspech zaknihovala včera rozmarne hrajúca Kristína.

Ňufíci – Kinder Team zaujímavý boj mládežníkov s šedivými hlavami na druhej strane. V prvej hre sa zdalo, že Ňufíci dokážu s mládežou držať krok. Hlavne Miroslav držal útočnú zástavu vysoko, no po prestávke aj jemu asi došiel dych. Kinderká vyrovnanými a slušnými výkonmi nedali súperovi šancu. Podobne ako Lasťáci totiž s vysokým priemerom aj vďaka niektorým smolným zápasom lavírujú v dolnej časti tabuľky družstiev. Včera  však išli nezadržateľne za svojim cieľom a podarilo sa. Päťka je v kešeni a jedenásta priečka družstva ešte nemusí byť ich posledné slovo.

Pelikán – Soroš boj skoro susedov v tabuľke mohol zvýšiť odstup Pelikáncov od zvyšku tabuľky (mimochodom , neviem, či ste si všimli, ale v tabuľke družstiev sa začali tvoriť skupinky , ktoré sa začínajú postupne separovať, jednu z nich uzatváral zrovna Pelikán). Žiaľ pre operencov nestalo sa. Ivan s Rišom mali včera slabší štart do zápasu , čo osamotená Miška napriek pekným 325 nedokázala zaplátať. Živou vodou pokropený Ivan a najmä Atila sa zo súpermi vôbec nemaznali. Včera Pelikáni teda nemali svoj deň a štyri pierka si za klobúkom odniesli gladiátori spoza štreky. Soroš teda odsunul Pelikán od čela tabuľky ( už 9 bodov od Postavičiek ).

Nepočujúci Team – Mix zároveň s predchádzajúcim súbojom včerajší rozpis postavil proti sebe dva mančafty so skoro rovnakými priemermi, ale odlišným postavením v tabuľke. Žiaľ pre Mix , už prvá hra naznačila, že rozhodovať nebude priemer, ale okamžitá forma, ktorú Nepočujúci, akoby zázrakom včera našli. Juraj s Dušanom skoro rovnakými výkonmi Mixáčov odsunuli do úlohy štatistov. Róbert tiež nezaváhal a výhra na nulu bola na svete. Chlapi z Mixu sa včera vlastne skôr trápili, ako hrali bowling.

ŠTG – Camel ďalší zo zápasov, ktorý mohol zväčšiť rozdiely medzi družstvami v tabuľke. Pred zápasom v debate s Peťom ( Dvestovkár s ktorými bude hrať ŠTG budúci týždeň ) sa Zlatko síce vyjadril, že jemu je jedno, kedy a koho porazíme ( myslel tým včera Camel a budúci týždeň práve Dvesto 🙂 ) no ja som tušil, že to nebude také jednoduché. Necítil som sa moc dobre, ale naša perla Laci, mal tiež nejaké zdravotné problémy, tak som musel nastúpiť. V podstate až na Dášku, ktorá si hrala svoju hru ( dokonca v druhej časti podľa mňa zahodila dvestovku ), to bol celkom vyrovnaný zápas . Peťovi som síce nevyčistenou devinou a desiatkou veľkodušne ponúkal bod, ale asi sa toho naľakal a nakoniec slušne odmietol :-). Zlatko sa priblížil k tristovke a tak sme sa rozišli celkom zhovievavo .

Bekaert – Dvesto mač, ktorý mal zhruba podobný charakter ako ten na vedľajších dráhach . Maličký náskok Dvestovkárov pri výmene dráh vlastne nič neznamenal. Po prestávke sa mohlo stať hocičo, no ale Vierka sa asi nas..la a rozbila Miroslava ako vlašský orech do koláčov. K magickej tristovke sa priblížili aj Peťo so Štefankom a tak čestný úspech aj to vďaka rozdielu len troch kolov zaznamenal Vladko. Po zápase sme si vylievali duše ( v podstate vlastne len ja 🙂 ) aká je tá dráha dlhá, akú mám smolu, aké sú gule malé, koly tenké atď. ( veď to poznáte asi všetci nie? ). Nič to ale nemení na skutočnosti, že Dvestovkári touto výhrou nestrácajú v tabuľke družstiev kontakt zo Sorošom.

Hasiči – Fidorky  tiež zaujímavý zápas, síce o dno tabuľky, ale možno o to dôležitejší. Fidorky bez svojich opôr (Klaudia , Veronika a jediný Fidor včera stáli) , začali dosť odvážne. Najmä Mirka mala niekoľko pekných hodov, pri ktorých však nepadli koly celkom šťastne a počiatočný entuziazmus časom postupne vyprchal . Hasiči si teda celkom bezstarostne dokráčali k veľmi dôležitým piatim bodom, ktoré naopak zvyšujú medzeru na konci tabuľky. Ako som sa na konci zápasu dozvedel , napriek nie celkom šťastnému koncu hry si Maroš spravil osobný rekord, za čo mu Jozef pri blahoželaní skoro odtrhol ruku :-).

Postavičky – Ala Team zápas, kde tiež mohla ruka osudu zamiešať karty . To by ale musela mať včera Mirka zaviazané oči aj ruky. Možno namaškrtená prehrou No Commentu a možnosti priblížiť Postavičky k favoritom ligy doslova rozbila bank a odsunula Braňa do úlohy štatistu pri titule hráč kola. Spolu z Jozefom a Vierkou sa postarali o najväčší rozdiel včerajšieho večera . Aláci nenašli adekvátnu zbraň a možno ani odvahu. Ruku na srdce, kto by ju aj našiel po takom uragáne ? Včera sa taký kapor vlastne ani nenašiel.

BMX – Gales tento zápas okomentoval Jozef, keď svoje myšlienky vtesnal do týchto pár úprimných viet:“  Už dávno som nevidel tak odovzdané družstvo ako BMX vo včerajšom zápase proti GALES. BMX mohlo potrápiť favorita a získať minimálne 1 a možno aj 2 body, ale to by museli mať iný prístup k zápasu a nie tzv. samonasierací a úplne odovzdaný, že „šak a čo“ :-). Galesákom teda celkom solídny výkon stačil na dostihnutie No Commentu v tabuľke družstiev a zamotať súboj o čelo. Na obranu BMX musím ale pripomenúť, že už pred zápasom vyzerali ako zaspaté Ruženky, ktoré sa chystajú na pohreb, čo mi bolo vysvetlené, že pre nich je už vraj neskoro!

No tak nejako vyzeralo odložené 15-te kolo. Celkom zaujímavé však!. Zauzlovalo sa nám čelo tabuľky družstiev, , prekvapenia neberú konca , prehĺbil sa odstup na konci tabuľky a v strede sa to mastí jedna radosť. Nik si nie je istý bodmi a papierové predpoklady sú ako toaletný papier pred použitím namočený do teplej vody. Už teraz sa ale môžeme tešiť na ďalšie prekvapenia budúci týždeň.

 

Dovidenia v pondelok priatelia.