Sumár 16.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Minulý týždeň som si tipol zápasy, ktoré by mohli byť zaujímavé a v podstate ( až na malé výnimky ) mi to vyšlo. Tento týždeň je jasné, že sa bude jednať hlavne o súboje, ktoré ešte môžu zasiahnuť do poradia okolo deviatej priečky ( teda určite oba zápasy Nepočujúcich a Bmx ) ako aj duely o poradie pred rozdelením tabuľky ( kde v podstate okrem zápasu NoCommentu patria všetci ostatní ), no predsa budú mať zvláštnu príchuť hlavne strety Štg s Pelikánom a Ňufíci s Ala Teamom . Apropó , minulý pokec som spravil jeden zaujímavý ( aj keď verte, neverte neúmyselný ) kiks, ktorý si podľa reakcií ( u mňa nikto nič nereklamoval a u Jozefa neviem ) nik z Vás nevšimol ( okrem samotného Jožka Hrušku ), a to už v druhej vete pokecu, kde som napísal „Najlákavejšiu nálepku má priamy súboj prvého s druhým o 19°° hod., ktorý by mal byť aj zlatým klincom večera.“ Samozrejme správne malo byť “…. súboj druhého s tretím …. „ Jozef ma na to upozornil a ja som chcel, aby to pred zverejnením opravil. Nakoniec sa rozhodol to vôbec nemeniť a uverejnil nekorigovanú verziu ( asi bol zvedavý, či si to niekto všimne 🙂 , srandista ). Ja som sa mu ospravedlňoval, že NoComment a Jahodu už do našej ligy v podstate ani nerátam 🙂 , čo potvrdil Robo aj v sobotu na Bláznivke. Napriek tomu som bol ale zvedavý, aké následky v nás zanechá sobotňajší Crazy turnaj , lebo či sa nám to páči, alebo nie, určite to je iná taktika a hlavne iný spôsob hrania, ako v lige.   

Tak , ako sa sobotňajšia  Bláznivka prejavila na včerajších výsledkoch ?

Dvesto – Nepočujúci Team Dvestovkári vo veľmi zaujímavej zostave ( Jozef ako nový člen družstva a Laci, ako Palinov tajný tromf ) dokázali už v prvej hre sfúknuť sviečku nádeje, ktorá do včera Nepočujúcim ako tak horela. Najmä Laci stlačil pedál prekliato prudko a hlboko. V druhej hre ho napodobnil Jozef a bolo vymaľované. Geniálny ťah kapitána v tomto prípade vyšiel perfektne. Dvestovkári sa teda priťahujú k špičke tabuľky družstiev celkom rázne. Nepočujúci nedokázali nájsť recept na taký nečakaný a silný uragán . Včera viseli bodíky dosť vysoko. Klobúčik dole pred výkonom Dvestovkárov.

Postavičky – Kinder Team Na vedľajších dráhach si Postavičky podobným spôsobom poradili s tento rok slabučkými Kinderkami rovnakým skóre, ako vedľa. Tu však bolo strojcom víťazstva slabšie pohlavie. Vierka s Mirkou rozobrali svojich súperov na najmenšie súčiastky a tak Postavičky držia s Dvestovkármi krok v tabuľke družstiev ďalej. Kinderká tento rok môžu o deväťstovkových náhodoch len snívať a aj preto okupujú spodné poschodia tabuľky družstiev.

      Štg – Pelikán Oba mančafty oboznámení s výsledkami predchádzajúcich súbojov pochopili, že ich výkon môže znamenať veľký prepad, alebo udržanie sa v čele tabuľky. Možno aj preto bol priebeh tak vyrovnaný, vlastne najvyrovnanejší za celý večer. V prvej hre sa Viktorka prikláňala viac na stranu operencov, hlavne vďaka štandardne perfektnému výkonu Mišky. V druhej hre sa prebral z letargie Milan a váhy sa pomaličky preklopili na stranu Štg. Rozdiel 18 kolov je takmer nič a body sa nakoniec delili takmer fifty-fifty. Väčšia vyrovnanosť však včera slávila úspech.

Bekaert – No Comment Priznám sa, že som mal predstavu, ako Bekaerťáci potrápia favorita ( najmä keď eso es za No Comment nenastúpilo 🙂 ), v prvej hre sa to ako tak darilo ( Gabo pravdepodobne nakazený sobotňajším vírusom tuším hádzal stále najmenší náhod 🙂 ), ale po prestávke sa aj on prebral a pridal sa k perfektnému Jozefovmu výkonu (  blahoželám k hráčovi kola 369 kolov !) . Vierka včera tiež nezaváhala a tak železníci si budú musieť na ďalší prekvapivý výsledok trošku počkať. Myslím si, že príležitostí bude …..

Predators – Soroš Keď som prichádzal do herne, tak Sorošáci práve odchádzali z dráhy a Ivan mi pri zvítaní sucho oznámil, že utrpeli výhru 5:0. Keď som sa pozrel na čísla, bolo mi všetko hneď jasné. Predátori stále tápu ( myslím si, že nedokážu predať všetko, čo majú natrénované a v zápasoch ich zväzuje akýsi neviditeľný, smolou napustený špagát okolo celého tela – poznáme všetci ) a už nezaberá ani vitamín s názvom Dáška. O to ľahšiu cestu k dôležitým bodom ( napriek tomu, že sa včera vytrápili až, až ) mali chlapi spoza štreky.

Ňufíci – Ala Team V tomto zápase som videl druhú možnosť sledovať slušne vyrovnanú partiu. To by ale musel niekto zviazať Vladkovi nohy aj ruky. Po sobotňajšej bláznivke sa ( rovnako ako Jozef ) dokázal naladiť na seriózny bowling veľmi ľahko a výsledkom ohúriť súperov tak, že sa nedokázali zmôcť ani na priemerný výkon. Keďže jeho parťáci veľa nezaostali Ala team zapísal kompletnú päťku. Ak by takéto výkony podávali častejšie, mohli sa Nepočujúci a Bmx triasť o poradie ešte viac.

Fidorky – Mix Podľa posledných výsledkov Fidoriek som si tiež dokázal predstaviť vyrovnaný boj o dôležité body . Neviem, či to bolo spôsobené únavou, alebo nesústredením, ale kočky už v prvej hre svoje ambície potopili ako mačatá vo Váhu. Jedine Mirka sa snažila priblížiť súperovi, ale ani táto snaha nestačila. Aj priemerný výkon v pondelok stačil Mixákom na zisk plnej poľnej. Teraz ma napadá, či sa už Fidorky náhodou nešetrili na druhú polovičku ligy, ktorú vlastne už za nedlho začneme.

Gales – Bmx Niekde v kútiku duše som čakal, že v tomto dueli sa môže celkom slušne blýskať a ono sa aj… Po prvej hre síce nič nenasvedčovalo, že by favorit mohol prísť o nejaké tie drobné, ale po druhej hre mohol byť nakoniec rád, že neprišiel dokonca o dva body, napriek nádhernému náhodu celého mančaftu. Súper však po prestávke kúsal ( najmä Braňo sa asi chcel očistiť po sobotňajšom výbuchu, ale aj Ivan mal dobre našliapnuté na Janku ). V pondelok určite najhodnotnejšie stretnutie hracieho dňa. Dobrá predzvesť nadstavby.

Camel – Pelíšky Pred zápasom som čakal určite silnejšiu zápletku, ale nakoniec favorit preukázal svoje neodškriepiteľne väčšie kvality. Prvá hra dopadla pre obe družstvá dosť rozpačito. Čísla na hranici stovky neboli dobrou vizitkou, s ktorou by sa mohli chváliť ( platí rovnako na obe strany! ). Po prestávke sa síce oba tímy zlepšili a hlavne Camel dospel k svojmu priemeru, čo mu vynieslo dôležitých päť, ale tiež žiadna sláva.

Kto si naivne myslel, že po tomto kole sa v tabuľke vyjasní ( najmä v hornej časti ) tak odpoveďou je štvorica s  rovnakými bodmi na druhom až piatom mieste ( už si dávam pozor pri určovaní presného poradia 🙂 ). Šťastná deviata pozícia je už pravdepodobne ( aj keď v lige je možné všetko ) pevne v rukách BMX.

Na margo „fair play“ aféry ( nechcem rozdúchavať vášne, skôr naopak ) môžem prehlásiť, že vždy, keď som bol pri písaní mien do zápisu, trval som na dodržaní pravidla až na niektoré naše zápasy, keď som ako kapitán písal naše mená ako prvý, prehlásil som, že náš menný zoznam môže byť zverejnený, lebo moja skúsenosť je taká, že pri akejkoľvek snahe špekulovať pri nasádzaní, sa to väčšinou nevypláca. V našom mančafte to skrátka nehrá žiadnu rolu, aj keď priznám sa, práve nevedomosť o náprotivku môže pri zverejnení slúžiť, ako nádherná a nepredvídaná zápletka ešte pred samotným začiatkom zápasu. No principiálne vždy ide aj tak len o hru. Čo vy na to ?

Inak celkom nadpriemerné kolo vďaka vysokým číslam tak v jednotlivcoch ako aj v družstvách a úplne na záver sa ospravedlňujem za zdržanie pokecu, ale jednoducho nestíham.

Dovidenia v pondelok priatelia!