Sumár 16. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Nezadržateľne sa blížime ku koncu prvej polovičky BLHJ 2016/2017. Jozef už naznačoval v upútavke zápasy tohto kola a zároveň okomentoval možnosti jednotlivých duelov. Nechal som ich pred samotným komentárom, aby ste si oživili jeho, ale aj svoje očakávania. Je pravdou, že o prekvapenie nie je núdza v žiadnom kole, ale predsa niektoré bývajú obzvlášť „vydarené“. Podobne ako väčšina z Vás som bol zvedavý, ako sa to celé zomelie a ako sa prípadne zmenia tabuľky. Napriek tomu, že čelo tabuľky tento krát neprinieslo super prekvapivé výsledky, zmeny však predsa len nastali. To ale až neskôr. Poďme ako sa hovorí “ pekne od piky „.

Hasiči – Kinder Teampotrápia Hasiči Kinderká, alebo to bude hra mačky s myšou J? O našej mládeži som toho už popísal dosť, ale nemôžem sa ubrániť dojmu, že ich postavenie v tabuľke ešte stále nie je to pravé a určite nie spravodlivé. Asi majú tú smolu ako Lasťáci, že napriek ich dobrým výkonom sa na nich súperi skoro vždy vytiahnu. Včera to ale určite neplatilo. Napriek kritickým očiam všetkých pozorovateľov si urobili poriadok zo súperom už v prvej hre . V druhej si náskok jednoducho udržali a päťka je doma. Maroš po zápase sucho skonštatoval, že odmena ( myslel tým svojich parťákov zo striekačkami ) bude určite „ sladká „. Nakoniec z toho bola vraj len jedna zmena ( aká a kde radšej nechcem vedieť ) navyše J.

Soroš – No Comment – detronizuje v dobrej forme hrajúci Soroš lídra tabuľky, ktorý v minulom kole (ne)očakávane zakopol? Napriek tomu, že stručná odpoveď na predchádzajúcu otázku je „ áno „, tak si myslím, že to bol celkom zaujímavý mač. Okrem Jozefa, ktorý si v prvej hre išiel svojou cestou ( škoda premárneného začiatku druhej hry , prvé zavretie mal tuším až šiesty frame, mohol byť hráč kola), prebiehali na dráhach dva nádherné a vyrovnané súboje až do samého konca. Nakoniec jeden z nich ( paradoxne ten „slabší“ Miloš kontra Andrej , apropó všetko najlepšie všetkým Milošom!) stál No Comment prvé miesto v tabuľke. Gales sa tak dostal prvý krát na čelo tabuľky vďaka výhre nad Fidorkami, bez straty kytičky.

The Last – Postavičkyzopakujú Lasťáci výkon z minulého týždňa, potrápia a oberú o body ďalšieho favorita? Určite jeden z lákavých súbojov včerajška, ktorý som po očku sledoval z vedľajších dráh ( podľa môjho výkonu som sa asi viac pozeral, ako hral J ). Až na Braňa Lasťáci nenaplnili očakávania z minulého týždňa. Nestali sa hrobárom favoritov ( ako sa niektorí domnievali ). Po prvej hre na body siahal ešte Tomáš, ale kométa značky Vierka v druhej hre zažiarila skoro na dvestovku a nedala mu žiadnu šancu. Mirka sa tiež pochlapila, ale na Braňa to včera nestačilo. Napriek tomu Postavičky na dvojicu vpredu tabuľky strácajú dva resp. tri body.

Dvesto – ŠTGsúboj susedov v tabuľke, kto bude ťahať za kratší koniec? Odpoveď je zase veľmi jednoduchá. ŠTG. Včerajší zápas ktorý bežal v komornej atmosfére prerúšal len Palinov namotivovaný výkon. Na začiatku duelu sa mi prišiel pochváliť, že sa ma vôbec nebojí a počas zápasu to aj potvrdzoval. Za zmienku stojí už len „odtrpený“ bod pre Lacka a veľmi slabučký výkon Jarky, ktorá si žiaľ zaknihovala záporný rekord . Asi začiatočnícka daň, ktorou sme si museli niekedy prejsť všetci. Namiesto očakávaného vyrovnaného súboja sme teda videli jednoznačnú záležitosť Dvestovkárov, ktorá neskôr príchodzieho  Zlatka vôbec nepotešila ( a nielen jeho J ).

Mix – Bekaertpotrápia Bekaerťáci mierneho favorita  a odnesú si nejaký ten skalp? Myslím si, že za prítomnosti Vladka, by to bolo možno reálnejšie, ale včera Bekarťáci napriek vyrovnaným výkonom a najvyrovnanejšiemu zápasu večera (rozdiel len 25 kolov), dosiahli na jediný čestný bod. Ten vydoloval Patrik na trápiacom sa Matúšovi. Jedinou tristovkou bitky  sa blysol Peťo a ten bol včera teda ručičkou na váhach a tým zároveň pomohol znížiť na rozdiel  troch a pol bodu stratu Mixu v tabuľke družstiev na Ala Team.

     Camel – Nepočujúci Teamna tento súboj dňa sa veľmi teším, potvrdí Nepočujúci Team svoju formu? Taktiež som si myslel, že to môže byť šťuka večera, ale nakoniec to zo strany Camelu vyzeralo, ako tučný kapor uložený na dne rybníka v bahne. Šťuku sa snažili ako tak napodobniť len traja chlapi v službách Nepočujúci Team. Jednoznačne sa postarali o prekvapenie dňa. Naopak Camel som chvíľami vôbec nespoznával. Dáška nedosiahla ani na svoj priemer, Peťo si zahral vlastne len jednu hru večera a Jozef mal asi výpadok po dlhej pauze. Nepočujúci si tak vymenili sedmičku za osmičku v čísle priemeru družstva ( tá sedmička tam totiž svietila, ako supernova v blízkej galaxii) a nedovolili Camelu priblížiť sa.

     BMX – Ňufíciminulý týždeň BMX vyslovene sklamal svojou hrou, ak bude hrať aj dnes tak odovzdane, tak majú Ňufíci veľkú šancu na body J . Pred zápasom som stretol Ivana s Beátkou pred hotelom a tiež nevyzerali , že by sa chystali veľmi zabávať. Ivan mi vysvetlil, aké problémy ho trápia a asi urobil dobre, lebo na dráhach to bol celkom iný kapitán.  Pravdepodobne zabudol na problémy, alebo skôr zaťal zuby a mákol , aby ich prekonal. Len tak ďalej. Ňufíci včera nemali svoj deň. Jediný úspech zaznamenal Rudolf v súboji s Beátkou. Aj ten však dokázal udržať Ňufíkov na dostrel pol bodu od Beakartákov v tabuľke družstiev.

Fidorky – Gales – tento súboj má jednoznačného favorita… A aj mal. Michal sa prezentoval pekným výkonom, ktorý ho katapultoval v jednotlivcoch až na prvú priečku, blahoželám. Spolu s Jankou a Timotom ( dnes má inak meniny, všetko naj, a hlavne zdravíčko! ) atakovali tisícku , ktorá včera dokonca štyri krát odolala. Celkom jednoznačne zabodovali na plno a odmena pre Gales je prvé miesto v tabuľke družstiev. Fidorky nemali včera žiadnu šancu pripojiť nejaký bodík na dotiahnutie sa k unikajúcim súperom.

     Ala Team – Pelikán – Ala Team dopláca na nevyrovnané výkony, potrápi dnes favorita? Posledný zápas večera. Napriek statočnému výkonu celého mančaftu ( ak si dobre spomínam, Ala si dokonca zaznamenala osobný rekord ) Ala Team na dobre rozbehnutého súpera žiaľ nestačil. Miška ako líder týmu podporovaná dvoma chlapmi atakovala poslednú tisícku. Napriek tomu, že sa jej to nepodarilo 362 je extratrieda. Ani dve slušné tristovky (Miroslav a Vladko) nestačili na viac, ako jeden čestný úspech. V konečnom rátaní však môže mať cenu zlata.

Už som spomenul, že včera tisícku takmer dosiahli štyri družstvá ( No Comment 992, Postavičky 993, Gales 981, Pelikán 983 – veľmi pekné výkony), okrem toho bol včera nával a doslova tlačenica na hráča kola ( Braňo 367, Jozef 362, Michal 361, Miška 362 – na Hlohovec extra). Celkovo 20 tristoviek naznačuje, že toto číslo už nie je tak čarovné a nebiť toho, že je pekne okrúhle prestane mať svoj význam. Posúvame sa niekam trvalo nad 350! Vymenili sme vedúceho v družstvách ako aj jednotlivcoch. Celkom dosť , čo poviete? Už teraz sa môžeme tešiť na budúce už sedemnáste kolo, ktoré uzavrie rovnú polovičku zápasov ligy.

Dovidenia v pondelok priatelia.