Tak vážení, nech sa páči niečo na čítanie od nášho stáleho dopisovateľa J

 

Sumár 17. kola BLHJ

 

Ahoj  bowlingáči,

 

Do kolónky prvá polovica BLHJ 2016/2017 si môžete po včerajšku napísať „ vybavené „, alebo „ odohraté „ prípadne iné vhodnejšie slovo ( napadajú ma síce nejaké náhrady, ale hneď tá prvá sa nedá publikovať J ). Tento krát Jozef nenaznačil v upútavke nič, asi nebolo času , alebo ho nič slušného nenapadlo J a tak budem komentovať komplet sám ( až na niektoré ukradnuté myšlienky z herne J ) . Očakávania však boli na mieste , najmä v niektorých súbojoch, kde sa dalo predpokladať akési predzápasové mrazenie, alebo dokonca iskrenie , samozrejme len v dobrom ( hlavne vymenované od konca : Fidorky – Ňufíci , Nepočujúci – Dvesto , Pelikán – The Last a Soroš – Postavičky , v každom z nich išlo síce o niečo úplne iné, ale ….. ) . Do toho ostatné zápasy, ktoré mohli priniesť ďalšie prekvapivé výsledky, a koktail pondelkového hracieho dňa je hotový. ( Ako obyčajne , všetko v kurzívach bolo napísané v pondelok pred zápasmi a ostané vety sú napísané v pondelok a utorok po zápasoch ). Ani neviem, ako to stručne popísať. Hovorí sa, že keď pán Boh dá, aj motyka vystrelí. Včera to však nebola obyčajná puška, ale hneď samopal strieľajúci krátkymi dávkami. Ani vo sne by ma nenapadlo, čo sa včera odohralo. Vierka a Vladko mi po zápasoch zhodne tvrdili, že toto môže vyviesť len bowling. No a teraz, čo sa vlastne prihodilo?

 

     SOROŠ – POSTAVIČKYuž na začiatok jeden z hlavných včerajších ťahákov . Keď som vchádzal do herne, práve Postavičky odchádzali ( okrem Vierky, ktorá mala ako obyčajne ešte povinnosti fandiť Kinderkám J )a pravdu povediac nevyzerali moc veselo. Miloš mi veľmi obšírne popísal ich zápas slovami :“ No dobre .“ Stavím sa, že večer po odohraní všetkých zápasov, by bol určite veselší a hlavne ukecanejší, aspoň tak ako Vierka. Je pravdou, že v boji so Sorošákmi nepadali obzvlášť veľké čísla ( tie si včera Bowlingový Pánbožko chystal pre niekoho úplne iného ), zato dva duely skončili rozdielom jednej kolky a celkový rozdiel 28 kolov tiež hovorí o veľkej vyrovnaností. Nakoniec štyri body Postavičiek mali včera podľa mňa cenu zlata.

 

PELIKÁN – THE LASTaby toho nebolo málo, hneď na vedľajších dráhach ďalší šláger dňa. Podľa súčtu bodov ešte vyrovnanejší súboj ako vedľa ( rozdiel len 24 kolov ) no s malou zmenou. Tu rozhodoval výkon hlavne jedného hráča. Braňo si včera ( hlavne v druhej hre – 204 !, mám pocit, že je to osobný rekord ) riadne vyšliapol na Mišku, ktorej tým určite pokazil radosť a všetkým ( tak súperom, ako i spoluhráčom ) na dráhach ukázal valé. Nie že by sa ostatní nesnažili, ale 351 kolov je riadna kopa. Nakoniec sa Pelikáni museli uspokojiť s dvoma bodmi, ktoré včera dokonca stačili na priblíženie k špičke tabuľky družstiev.

 

NO COMMENT – ALA TEAMna upokojenie rozdráždených divákov celkom jednoznačný duel. No to je síce pravda, ale ani som netušil pre koho. Všetko čo sa udialo v herni doteraz bol len obyčajný odvar. Ten správny vývar práve prichádza. Mirko z Vladkom už v prvej hre naznačili, že favorit, to bude mať proti nim veľmi ťažké. Vladko po prestávke dokonca ešte pridal ( hráč kola, 394 a samozrejme aj 202 je tiež osobný rekord, blahoželám!  ) a napriek tomu, že Robo v druhej hre pekne doťahoval, neskrývaná radosť po zápase  vypukla u súperov. Paradoxom je, že jediný úspech No Commenťákov získal najmenším výkonom Gabo. Smútok v Jozefových očiach po zápase jasne hovoril, čo si myslí. A to prosím nebolo všetkým dňom koniec….

 

BEKAERT – CAMEL –  ďalší zápas , kde bol výsledok celkom jasne očakávaný.  Že sa Camelákom v poslednej dobe moc nedarí je síce známe, ale že včera padnú s Bekaertom, som ani netušil. Aj tu sa však všetci čerti ženili a to hlavne v druhej hre. Keď po prvej svietilo nad Vladkom 115 ( inak jeho najslabší výkon v ročníku ) ešte nikto netušil, že na druhej dráhe ( asi včera tej lepšej ) si uhrá rekord tiež, ale opačne – ten najvyšší 246 !!!  Myslím si že práve Anton to na záver celkom správne zhodnotil, že proti štyrom súperom sa hrá strašne ťažko. Prihliadnúc na ostatné včerajšie zápasy, Camel teda nedopadol až tak zle.

 

GALES – KINDER TEAM – opäť jedna oddychová selanka z jasným favoritom. A opäť aký omyl ( včera však ani prvý, ani posledný )! Gales po získaní prvého miesta v 16-tom kole a vedomý si včerajšej porážky najbližšieho súpera v tabuľke družstiev, nastúpil proti mládencom s vedomím, že môže riadne odskočiť v tabuľke No Commentu. Aké ale bolo sklamanie, už po prvej hre. Kinderká včera hrýzli  do súpera bez bázne a hany. Nakoniec nebyť rezignácie Andreja v druhej hre, tak mohlo byť víťazstvo Kinderiek dokonca na  nulu! Ten jediný bod Galesu ale nakoniec stačil na udržanie prvej priečky v tabuľke družstiev ( kto by to bol včera predpovedal?!! ) aj keď len o skóre.

 

ŠTG – MIXsúboj o stred tabuľky z miernym favoritom. Začiatok boja bol vyrovnaný až do chvíle, keď sa prestalo Vladkovi dariť dohadzovať. Včera nastúpivší „ Chorvátsky útok „ v dresoch ŠTG už v prvej hre odfúkol súperovi vietor s plachiet. Zlatko sa konečne priblížil k číslam, ktoré hádže na tréningoch už samozrejme, ja som tiež konečne zabral a naša perla, napriek večnej nespokojnosti sama zo sebou J tiež obstála. Bol som hrdý na svoj tým. Súperi sa síce  snažili, ale ani jeden nedokázal včera prekročiť svoj tieň a tak sa zrodilo víťazstvo z takmer najväčším rozdielom dňa.  Nakoniec som súpera aj ľutoval a Vladko mi pri odchode z herne zablahoželal slovami  :“ Je nám ľúto „. V podstate sme sa s ním rozlúčili ( vraj má pred sebou celkom zaujímavé a dlhé cesty ) za celý kolektív BLHJ J. Nebolo to však tak boľavé, U Pelikána sa už dokonca usmieval J.

 

     NEPOČUJÚCI TEAM – DVESTO – jedna z možných zápletiek včerajška. Tak ako som hore predpokladal tento zápas ako jeden z možných ťahákov včerajšieho dňa, tak som sa, ako bolo včera mojim zvykom, opäť mýlil. Možná zápletka netrvala ani do konca prvej hry. Dvestovkári si pravdepodobne včera povedali, že už je na čase ukázať svoju, niekde  vo vnútri driemajúcu silu. K poslednej dobe pekne hrajúcemu kapitánovi sa včera pripojila aj Vierka a len večný smoliar Štefanko potešil svojho súpera darovaným bodom. Nepočujúci tak nedokázali nadviazať na minulotýždňové bodové hody zo súboja s Camelom.

 

HASIČI – BMX – tento zápas neviem vôbec predpovedať a asi všetci chápete prečo? Oba mančafty sú veľmi nevyspytateľné a niekedy ťažko čitateľné. Hasiči z dôvodu kto za nich nastúpi, BMX asi tiež a okrem toho u oboch je veľký rozkmit výkonov. Včera to vlastne aj potvrdili. V BMX sa na radosť kapitána prebral Braňo ( ďalšia dvestovka večera 214 a samozrejme aj osobný rekord na dvoch dráhach 379, taktiež blahoželám! ). Ivan nakoniec zahral tiež obstojne a celkom zaslúžené víťazstvo bolo na svete. Hasičom včera striekačky asi zamrzli, alebo chýbal potrebný tlak v hadiciach. Čestný úspech vybavil len včera priemerne hrajúci Milan.

 

FIDORKY – ŇUFÍCI – súboj v ktorom vidím asi najsilnejší motív včerajšieho hracieho dňa. Fidorkám už obrazne tečie do topánok a mali v podstate poslednú možnosť zachytiť sa v tabuľke a prípadne znížiť rozdiel na priameho suseda. Žiaľ zostalo len pri chuti. Možno boli už dráhy po štyroch dvestovkách vysilené a nezostalo nič pre posledný zápas večera. Možno im nevyhovoval čas, ale žiadne veľké prekvapenie sa už nekonalo. Ňufíci si vybojovali cennú štvorku a odpútali sa od predposlednej pozície. Keď som odchádzal z herne tak som stretol Jozefa ( ako Zlatko familiárne hovorí Fidora ), ktorému pri informovaní o včerajších výsledkoch nadskakovalo obočie ako zbíjačka na betóne a pri odchode mi jasne povedal: „ Už sa teším na zajtrajší pokec .“

 

Tak tu ho teda máte. No ruku na srdce, kto by čo len v kútiku duše niečo podobné čakal. Nazvať to zemetrasením pre favoritov by bolo aj veľmi miernym . Tisícky síce včera nepadali, zato padli štyri dvestovky a prekvapivými výsledkami sa to len tak hemžilo. Zápasy, ktoré som na začiatku spomínal ako prinajmenšom zaujímavé zatienili tie, ktoré som vôbec nespomenul . Včera sa na hoteli ( už som to síce raz spomenul , ale nedá mi to )vlastne čerti ženili a pre favoritov možno povedať: „ Prišiel na psa mráz.“ A to nielen vonku. Už teraz sa ale teším na druhú ( určite tiež veľmi zaujímavú ) polovičku ligy a asi väčšina z Vás so mnou.

 

Dovidenia v pondelok priatelia.