Ahoj  bowlingáči,

Mal by som začať obligátne v zmysle začiatku druhej polovice ligy …….., no nedá mi, aby som začal ( pravdepodobne si to aj všetci myslíte J ) vetou: „ Budú favoriti pokračovať v duchu 17.-teho kola?“ Nechcem tým naznačiť, že by mali J, ale ako som pochopil z kuloárnych debát , nebudú to mať vôbec ľahké. Po prvé aj ostatné mužstvá pochopili, že pri troške dobrej vôle a možno s prispením aj šťastíčka, majú šancu proti nim zabodovať .  Po druhé samotní favoriti ostali z posledných výsledkov ako omráčení, asi to nečakali, alebo nenaplnili vlastné predstavy. Po tretie Gales oslabený o svojho najlepšieho hráča, No Comment bez iskry , Postavičky tiež nemajú najlepšiu formu, to všetko nahráva súperom z nižších vrstiev tabuľky a dvíha ich sebavedomie a elán do bojov s Goliášmi. Otázne je, či sú to len silné reči, alebo to podporia aj skutkami na dráhach. To všetko (a samozrejme ešte kopa iných niekedy cudzích myšlienok, ktoré samozrejme nemôžem publikovať J ) sa mi premlelo v hlave pri Jozefovom lákaní na dnešné 18. kolo. Komentáre k duelom pred hracím dňom tiež chýbajú, tak pokec bude opäť v duchu „one man show“. A teraz pekne do herne :

Gales – ŠTG – v duchu predhovoru asi jeden z najsledovanejších zápasov a to hneď na začiatku dňa. Ako sa vyrovná favorit z chýbajúcimi oporami Michalom a Jankou.  Neviem ako by som slušne tento zápas popísal. Začnem asi koncom. Z dráh včera odchádzalo šesť znechutených ( lepšie to vystihuje slovo nas…ých )chlapov. Priznám sa, že som nebol schopný na zápis ani pozrieť a výsledok som sa dozvedel, až keď mi Mirko ( Chmelka ) blahoželal k víťazstvu. Ak viete čo je „ Pyrrhovo víťazstvo“ tak tento výraz sa na včerajšok presne hodí. Prvá hra bola ( aspoň pre ŠTG ) celkom slušná a dokonca to zaváňalo tímovým rekordom, ale po prestávke čo sme na jedničke dráhe Laci a ja vystrájali, to sa ozaj slušne popísať nedá. Čo majú ale na druhej strane hovoriť Galesáci, ktorý napriek tomu ešte aj prehrali. Je mi jasné, že ich Michal a Janka nepochvália, ale pochvalu si nezaslúžime ani my. Ja len dúfam, že to na nás všetkých aktéroch nenechá nejaké dlhodobé následky J.

            Ňufíci – Nepočujúci Team – snáď menej zaujímavá možná zápletka, ale o to uvoľnenejšia hra. Podľa nahádzaných kolov sa ale na vedľajších dráhach tiež nebolo na čo pozerať , a kompletná bodová nádielka padla Nepočujúcim do lona ako pečený holub do úst. Mierny náskok z prvej hry si udržali aj v druhej  a dokázali, že tento ročník patria medzi tých šťastlivcov, ktorí vedia uhrať dôležité body aj nízkymi náhodmi. Naopak Ňufíci si mohli pri troške dobrej vôle , alebo štipky šťastia včera zapísať rovnako dôležité body, ale žiaľ nedokázali ponúknutú šancu využiť. Ako „odmena“ prišlo klesnutie na predposledné miesto v tabuľke družstiev.

BMX – No Comment – druhá možnosť týmu zo stredu tabuľky zgustnúť si na po minulom týždni rozloženom týme zo špičky. Ako poznám Ivana, určite sa teší na možný zisk bodov ( celkom slušne som to napísal, že ? J ). Nemôžem sa ubrániť dojmu, že v poslednej dobe sa No Comment trápi a nevie nájsť svoju stratenú excelentnú formu z minulého roku. Napriek tomu, že výhra im neušla, tak začiatok ( najmä Jozef a Kristína )  bol dosť rozpačitý. Jozef sa síce prebral, ale stále to nebolo ono. V druhej hre sa prebral Braňo, ale už bolo neskoro a na body si teda včera siahol len Ivan. Strojcom úspechu sa stal teda Gabo, ktorý po dlhšom čase ukázal, že bowling ešte stále vie. Druhé veľké prekvapenie večera sa teda nekonalo.

Hasiči – Bekaert – zdanlivo sa tiež nemalo nič špeciálneho prihodiť, ale body sú body.  V tomto prípade sa hralo dokonca o dvojnásobok. Susedia v tabuľke si to rozdali v priamom súboji. Prvá hra vyšla lepšie Bekaertu. Vladko a Mirko síce nezahrali nejako exkluzívne ale na Hasičov to včera stačilo. Jedine Peťo sa ako tak držal a vydoloval čestný protipožiarny úspech. Jozef s druhým Peťom si každý v jednej hre vybrali slabšiu chvíľku, asi mali prerazenú protipožiarnu klapku J a posadili súpera na koňa. Taká šanca sa neodmieta. Bekaerťáci sa tak od svojho súpera výraznejšie vzdialili aj v tabuľke družstiev . Hasiči napriek prehre sa s jedným bodom dostali pred Ňufíkov, aj keď len o skóre.

            Kinder Team – Pelikán – ďalšie lákadlo dňa, s Kinderiek má v podstate strach už každý ( a oprávnene ). Ako sa s tým vyrovná Pelikán?  Celkom bezkonkurenčne najhodnotnejší zápas večera. Už veľmi svižný začiatok v podaní Pelikánu sa niesol v zamení útoku na tisícku. Asi strašiak s menom Kinder Team zafungoval a ich včerajší súper klapal v prvej hre vo vyrovnanej trojke ako švajčiarske hodinky. Po prestávke ( okrem Tomáša , ktorý včera zaslúžene bral hráča kola ) to už síce tak dobre neklapalo, ale štyri body sú doma. Na druhej strane dvestovka a zisk bodu pri takom súperovi ako je Miška, v podaní Jakubka  tiež stáli za to. Trošku mi tam nepasoval Samko, ktorý včera pôsobil dosť odovzdane, ale na druhej strane nie je každý deň nedeľa.

Fidorky – Postavičky – Postavičky majú z družstiev z čela tabuľky relatívne najslabšieho súpera, ale ako sme sa v minulosti neraz presvedčili, zdanie klame. Včera však Postavičky (posledné z vedúcej trojky) nedali súperovi žiadnu šancu. Tajne som dúfal, že dvojka najúspešnejších Fidoriek podporená dobrým výkonom „Fidora“ aspoň trošku  vystraší súpera, ale žiaľ nestalo sa . Dokonca mám pocit, že si baby uhrali svoje tohto sezónne minimá. Už v prvej hre dali Postavičky neochvejne najavo, že chcú využiť šancu na odpútanie sa od susedov v tabuľke čo najviac a nakoniec sa im to aj podarilo. Tento krát si absolutórium zaslúži hlavne Vierka, ktorá svoj výkon na rozdiel od svojich spolubojovníkov dokázala ešte vystupňovať. Asi má lepšiu kondičku J.

Camel – Ala Team – ako si povedie zarezávač No Commentu z minulého týždňa a čo na nich vymyslí trápiaci sa Camel ?  Po výsledkoch z minulého týždňa tiež prekvapenie. Aj keď za Ala team nastúpil Vladko, aj tak som čakal minimálne silnejší odpor. Najviac ma prekvapil v prvej hre Jozef, ktorý asi podobne ako ja vyrazil súperom dych a tí sa do konca zápasu nedokázali s toho šoku prebrať J. Podobne ako ja druhú hru zas vypustil a dal im akú takú šancu aspoň na korekciu výsledku. Camel včera fungoval oveľa lepšie ako minulý týždeň a odmena bola sladkých päť cukríkov. Len aby im toľko sladkostí neuškodilo J.

Mix – The Last – oklepe sa Mix po minulom týždni a zráta to pekne rozbehnutému stroju s Burzíkom na čele ? Ďalšie prekvapenie včerajška. Napriek nižším náhodom určite jeden z najvyrovnanejších a najzaujímavejších duelov dňa. Mixáči napriek neúčasti opory tímu, dokázali Lasťákov zdolať, aj keď im to súperi chceli skomplikovať a na nulu to nebolo. Je pravdou, že prehra 2 : 3 nebolí tak ako 0 : 5, ale v prípade prehry s Mixom to je určite silná rana pre ich sebavedomie. Lasťáci vlastne potvrdili presne to , čo robia celú sezónu, presný opak toho, čo Nepočujúci , s vysokým priemerom nedokážu vyšplhať v tabuľke tam, kam podľa mňa patria. Viem, ľahko sa to povie, ale možno v ich prípade ozaj treba mať len kúsok toho pokakaného šťastíčka.

Dvesto – Soroš – skrotí tlupa cowbojov spod Soroša rozkokošeného koníka s menom Dvesto ?   Jednoduchá odpoveď znie nie! Už v prvej hre Pali spolu s Vierkou nasadili cvalové tempo, ktoré podporil Štefanko vyrovnanými výkonmi v oboch hrách . Po prestávke už načaté dielo skazy dokončili. Vyrovnané výkony Sorošákov boli včera proti slušne rozbehnutému stroju málo. Dvestovkári sa teda peknými výkonmi posúvajú v tabuľke družstiev stále bližšie k špičke aj vďaka tomu , že špička sa nám nejako „zasekla“. Taktiež Palino si svojimi poslednými výkonmi v tabuľke jednotlivcov vyárendoval miesto už v top desiatke.

No, sedemnáste kolo to síce nebolo, ale aj tak sa znovu diali veci. Česi majú na to pekný výraz: „ Škatule, škatule, hejbejte se!“ Favoriti, aj keď tento krát neprehrali všetci, sa musia mať stále na pozore a hlavne si musia všetky body zaslúžiť aj náležitými výkonmi. Stred tabuľky sa tiež riadne hýbe a až na posledné Fidorky nemáme tuším žiadne kolo, kde by sa nemenilo nejaké miesto v tabuľkách tak jednotlivcoch ale hlavne družstvách. A tak to je správne , zaujímavé a pekné.

Dovidenia v sobotu na turnaji Crazy bowling alias Najmenší náhod a potom v pondelok priatelia.