Sumár 2.kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Neviem ako Vám, ale mne ten týždeň ubehol akosi veľmi rýchlo. Druhé kolo máme teda za sebou. Po nesmelom začiatku som bol zvedavý, ako sa prejavia favoriti a ktoré družstvá zaujmú pozície na chvoste tabuľky. Taktiež som bol zvedavý, ako dopadne kolo bez Jozefa ( priznám sa, že si nepamätám, na žiadny deň, kedy nebol aspoň chvíľu na lige) ale hlavne po zistení, že prišli nové gule a topánky som sa najviac tešil, ako to ovplyvní výkony na dráhach.

Hasiči – ŠTG, zatiaľ dve neznáme sa stretli včera hneď na úvod a prekvapivo boli po prvej hre vpredu ŠTG. Možno zapracovala nevyspytateľnosť jednotky dráhy ( už koľký krát?), alebo sa proste nedarilo. Po výmene strán sa ale karta obrátila a Hasiči najmä vďaka Peťovi, ktorý si asi spomenul, ako treba na Hlohovských dráhach hrať, začali nemilosrdne doťahovať . Nakoniec sa to podarilo a najmenší rozdiel 4 koly v doterajších súbojoch bol na svete. Ako slabá náplasť môže ŠTG-ákom slúžiť zisk dvoch bodov.

Ňufíci – Bekaert na susednej dráhe rozbalili svoj arzenál. Bekaerťáci vytiahli svoj najväčší tromf Vlada a čakalo sa, ako zareagujú Ňufíci . Po prvej hre sa točilo takmer za vyrovnaného stavu. Búrka prišla teda až po prestávke a znamenala zaslúžené štyri body do tabuľky družstiev pre nováčika ligy. Ňufíkom zostali len oči preplač a zas len jeden bod, rovnako ako minulé kolo.

Gales – NepočujúciTeam mal byť jeden z jednoznačných súbojov dňa. Napriek tomu, že Michal si vybral včera nútené voľno, nebolo o favoritovi pochýb. Prvá hra však ( najmä jej záver ) pre favorita neznamenala žiadny krkolomný útek súperovi, skôr naopak. Po prestávke sa však zobudil Timot a súper si uchmatol len jeden bod z vyrovnaného súboja Juraja a Janky.

Fidorky – Pelikán, súboj taktiež z jasným favoritom nepriniesol žiadne veľké prekvapenie. Fidorky sa totiž rozbiehajú veľmi pomaly a na včerajšieho súpera nenašli správny kľúč. Naopak Pelikáni si celkom vyrovnanými výkonmi spravili chuť a zatiaľ najvyšším rozdielom súpera rozobrali na tehličky. Kto vie ako by to bolo dopadlo, keby Richard perfektne rozbehnutú druhú hru dokončil aspoň priemerne a keby Ferino nemal takú smolu… ale na keby sa nehrá. Pelikánom ale včera vlastne ani nechýbalo.

KinderTeam . NoComment súboj, na ktorý som sa veľmi tešil, už len z dôvodu chýbajúceho kapitána NoCommentu, ale hlavne ako sa súboje z minulej sezóny prenesú do tejto ( podotýkam, že Kinderká NoComment minulý rok pekne ošklbali ). Po prvej hre to hlavne vďaka Samkovi vyzeralo, že sága rodu Nocomment bude pokračovať. Žiaľ mládež nevydržala do konca a tak môžu traja mušketieri bez obáv čakať na príchod kapitána. Snáď neprídu kruté tresty.

BMX – Postavičky ďalší súboj s pikantnou pointou. Ivan si na včerajší súboj brúsil zuby a dušoval sa, že to Postavičkám riadne vysvetlí. Žiaľ ostalo len pri rečiach. Súboj inak dosť vyrovnaný nakláňali na stranu Postavičiek predovšetkým Vierka a prekvapivo Jozef v druhej hre. Žiaľ jediný sekundant z druhej strany bol len Braňo a tak šklbanie Postavičiek sa odkladá na inokedy.

Dvesto – AlaTeam súboj, ktorý po minulotýždňových bojoch vyzeral ako jednoznačný pre Dvestovkárov sa nakoniec úplne otočil. Už v prvej hre si AlaTeam vypracoval mierny náskok, ktorý po prestávke zaklincovali chlapi úžasnými výkonmi. Asi jediný tím, ktorý sa včera na jednotke výrazne zlepšil. Dlho trvalo, že z neho vzíde aj hráč kola, ale…. Napriek prehre Dvestovkári museli uznať, že včera bol hlavne Miroslav nedostihnuteľný.

Mix – Soroš zaujímavý súboj známych družstiev bol v réžii dvoch matadorov, ktorý sa celkom razantne uchádzali o včerajší trón hráča kola. Vlado aj Dano včera tvrdili muziku a úprimne povedané bolo sa na čo pozerať. Lepších spolubojovníkov mal nakoniec Dano a preto vavríny v hodnote štyroch bodov idú do kešene Soroša .

Camel – TheLast. Viem, že za terajšieho stavu je herný deň nekonečne dlhý, ale kto včera zostal do konca neobanoval. Nádherný súboj ako remeň. Lasťáci sa obuli do Camelu ako sa patrí a tri koly rozdiel pri mene strán hovorí za všetko. Minule som spomínal, že výkon Camelu stúpa s výkonom súpera a včera sa to potvrdilo. Akoby Lasťáci vydráždili ťavy k maximálnemu výkonu. Paradoxne to bola Dáška, ktorá si nádherným náhodom v druhej hre dokráčala až k hráčovi kola Predstavte si, keď prišla do herne, jej prvá veta bola: „ Aký je najlepší výkon dňa, nech viem, koľko mám hodiť?“ . Páčil sa mi aj Anton, ktorý pri jednom strajku Dášky na mňa šibalsky mrkol a povedal: „ Uč sa!“. Včera sa určite bolo čo učiť. Okrem toho 946 kolov je maximum v ročníku. Paráda.

Gule a topánky teda niekomu sadli a niekomu nie. Celkovo ale kvalita výkonov včera rapídne stúpla. Čo na záver, pôvodne som to sem nechcel tlačiť, ale keďže väčšina Vás boli svedkami trápneho intermetzza medzi mnou a Ríšom, musím sa mu trochu venovať. Je to síce nefér, lebo sa k nemu nemôže vyjadriť druhá strana, ale môže sa k tomu vyjadriť na facebooku . Okrem toho nepopíšem detaily, skôr pocity po. Po prvé, chcem sa všetkým ospravedlniť za nepríjemnú situáciu, lebo v herni také niečo určite nemá miesto . Po druhé som sa presvedčil, že každé dobro, ktoré vykonáte inému bude spravodlivo potrestané ( ja blbec som si myslel, že toto bude výnimka J, aký naivný, že ? ). Po tretie konečne som sa dozvedel, čo si o mne Richard myslí, ale mohol mi to povedať medzi štyrmi očami a nemusel otravovať Vás. Po štvrté väčšina ľudí po takomto vytriezvení zatŕpkne a vzdá to, ja nie, toto nie je ten dôvod , pre ktorý by som mal prestať mať rád bowling a prestal preň pracovať( nehovorím, že nie sú iné dôvody, prečo ho nechať !) a posledné verím, že sa niečo podobné už nebude nikdy opakovať.

Dovidenia budúci pondelok.