Vážení bowlingoví nadšenci,

ešte predtým ako sa pustíte do čítania pokecu, mi dovoľte, aby som povedal pár slov k včerajšiemu kolu.

Mnohí z Vás hráčov si asi ani nevšimli problémy, ktoré nastali na dráhe 3 a 4 pred koncom prvého zápasu dňa. Únava materiálu robí svoje a dráhy sem tam štrajkujú. Len vďaka Miškovi Šišanovi, Tonkovi Gažovičovi a Jahodovi (poradie je menovite ako sa striedali) sme toto kolo odohrali bez toho, aby sme zase museli prekladať zápasy, čo by spôsobilo len ďalšie komplikácie už aj tak v dosť nabitom programe. Miškovi to zrejme nepomohlo, aby podal plnohodnotný výkon, pretože ako jediný z týchto troch „pomáhačov“ aj hral zápas. Patrí im všetkým trom odo mňa veľká vďaka za túto obetavosť. Odmeniť Vás chlapi však môžem iba nejakým tým drobným všimným v podobe piva či fernetu :-). Dúfam, že toto bola už posledná komplikácia v tejto sezóne a ligu dohráme tak ako je naplánované…

No a teraz už čítajte, po malej prestávke v písaní, sumár kola:

 Sumár 22. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Skôr ako začnem aktuálnym kolom, musím sa najprv dotknúť „ dočasného výpadku pokecov“. Jozef ma vo štvrtok v Pelikánovi na kolenách prosil ( Alebo len sedel na stoličke a nadával? Už si presne nepamätám 🙂 . ), aby som už niečo napísal, lebo sa mu vraj niektorí z Vás  vyhrážajú inzultáciou 🙂 ( Nie že by si ju niekedy nezaslúžil, ale slušný ľudia to predsa nerobia! 🙂 ). Predovšetkým Vás ale chcem ubezpečiť, že jediný dôvod, prečo som ich nepísal bol nedostatok času . Mohol som ich síce písať narýchlo , ale to by trpela kvalita ( ak sa o nejakej vôbec dá hovoriť 🙂 ) a preto som ich radšej nepísal vôbec ( Zlatko si myslí, že jediný a pravý dôvod prečo som nepísal bolo, že by som musel sám seba sprdnúť za svoje výkony 🙂, veľmi logická úvaha a tiež slušná výhovorka, ale v tomto prípade ozaj nepravdivá. ). Určite by ste totiž rýchle zistili, že som ich odflákol ( nebol som dostatočne dlho pri zápasoch, pri niektorých vôbec a ich atmosféru by som mohol len hádať ) a to by ozaj verte mi nebolo ono. Pre Vaše uspokojenie Vám môžem odprisahať, že som nestíhal aj iné, tiež veľmi dôležité veci. Napríklad som sa už niekoľko týždňov nedokázal stretnúť s jedným veľmi dobrým priateľom z Ratnoviec ( Ahoj Jožko, vraj nás pravidelne sleduješ a čítaš, tak sa aj touto cestou ospravedlňujem, ale určite a veľmi rád si neskôr čas nájdem. ). Teraz vidíte, ako ľahko sa dajú hromadné oznamovacie prostriedky zneužiť na osobné ciele, a to ešte nie som politik 🙂 .

     Ďalšiu vec, ktorú chcem dať na správnu mieru, je samotné písanie pokecu. Stretol som totiž Mirka Chmelku a ten mi trošku vytkol, prečo nie je napísaný . Vysvetlil som mu, že som nemal čas ( alebo som mu povedal, že mám prázdniny ? 🙂 už ani neviem ), určite ale viem, že som mu ponúkol, či ma nechce dočasne zastúpiť. Odpovedal mi, že jemu by to vraj dlho trvalo! Asi si chybne myslí ( a možno aj väčšina z Vás ), že ja to napíšem za päť minút. Žiaľ, pravda je, že aj mne to trvá trošku .-) dlhšie a niekedy o dosť veľkú trošku. Ak chcem niečo seriózne opísať, nejde to tak ľahko a niektoré veci radšej ani nepopisujem ( ak to nemá stáť za to, radšej to ani neskúšam ).

     Na druhej strane, na všetkom zlom treba hľadať aj niečo dobré a Vy ste si možno aj oddýchli  od mojich „ nálad „ a pokecali ste si tak trochu o bowlingu a lige sami medzi sebou bez mojich hlúpych rečí.

    Keď už som sa tak pekne rozpísal nedá mi , aby som sa nedotkol aj mierne nepríjemnej témy „hranie ligy v sobotu“. Neviem ako ostatné teamy, ale ŠTG bolo striktne proti sobote ako hracieho času. Predpokladám, že sme neboli sami a tento deň sa podľa nás asi nemalo hrať ( viď príklad dvoch hráčov  Mixu a nejakého ich nového hráča s menom „ Nikto“, ktorý sa nápadne ponášal na Samka 🙂 ). Neviem, kto to navrhol , ale chcel by som sa mu touto cestou „poďakovať“, ďalší hrací deň v sobotu asi nastúpime tiež len dvaja a možno nik. Obetovali sme kvôli bowlingu čas, ktorý sme mali naplánovaný úplne inak ( ja som musel napríklad zrušiť lyžovačku na Kohútke ) a bowlingový pánbožko napriek tomu, že k nám bol milostivejší ako k Mixákom, nám to zrátal. Porušujeme najzákladnejšie pravidlo a to: Bowling chceme ( a dúfam že všetci, nie len pár jedincov ) hrať z radosťou a nie nasilu a proti svojej vôli.

   Teraz ma ešte napadlo, ak by sa náhodou našiel potenciálny zástupca pre moje podobne možné výpadky, nech sa ozve. Môžeme sa striedať, ja si občas oddýchnem, a Vy budete mať čo porovnávať. Nerátajte však s miliónovým platom, je to ozaj len za potľapkanie po pleci, alebo nejaké nezdanené pivo, alebo v najlepšom fernet od nespomenutého spoluhráča( nie je to náhodou úpatok ?:-)) . 

   A teraz pekne k samotnému 22 kolu aj keď pravdu povediac, tiež som ho prežil hlavne zdvíhaním gúľ ( tiež sranda, dva krát som skoro prišiel do podávača namiesto guľe :-)).

Dvesto – BMX  dva v poslednej dobe žiariace mančafty, komu sa bude viac dariť?  Zažiariť nezažiaril síce ani jeden ale na včerajšie slabé výkony ( okrem No Commentu a Galesu ) to bol nadpriemerný výkon BMXu. Dokázal si poradiť zo šťukou posledných kôl a zabodoval. Šplhanie BMX v tabuľke družstiev teda pokračuje. Uvidíme, kde sa zastaví ?

Kinder Team – Camel  čo si zas mládež vymyslí ? Dokáže Camel odolať útoku „ jogurtov „ ?  Na slabučký a v poslednej dobe trápiaci sa Camel včera mládeži stačil doslova priemerný výkon . Jediná tristovka zápasu v podaní Jozefa je slabá náplasť na rany, ktoré Camel schytáva už niekoľko kôl. Výsledky hovoria jednoznačne o hlbšej kríze voľakedajšej ozdoby ligy.

Nepočujúci Team – Soroš    komu sa lepšie podarí ovládnuť súboj o hornú časť stredu tabuľky ?  Predchádzajúci súboj nebol bohvie čo a Sorošáci s Nepočujúcimi nedokázali túto latku prekročiť, skôr sa zdalo, že ju jednoducho podliezli. Minule sa ma Atila po zápase pýtal, kde som bol? Včera som mal pocit, že by som mu to mal vrátiť  , ale on na rozdiel odo mňa uhral aspoň bod :-). Napriek tomu chudobné a nepotešujúce no predsa len víťazstvo Soroša. Napadá ma ešte veta, „ Kto čím hreší, tým vraj trestaný býva“. Prehrať 0 : 5 so súperom, ktorý nahádže 815 je však ozaj trest.

      Mix – Fidorky    ani koniec tabuľky nemôže povedať, že o nič nejde!  Zo situáciou sa lepšie vyrovnali  MIXáči, ktorí nastúpili v plnej zbroji a nenechali nič náhode. Hráča s menom „Nikto“ nahradil Palino a Mix sa ďalej vzďaľuje od dna tabuľky. Fidorky si žiaľ tiež nedokázali včera dupnúť a potrápiť súpera.

Bekaert – Ala Team  súboj dvoch súperov , ktorých výkony sú silne závislé od osôb, ktoré nastúpia .  Včera napriek najsilnejšej možnej zostave Bekaert nestačil na nielen včerajšieho rivala. Nedá sa povedať že by sa chlapi nesnažili, ale chýbala tomu povestná iskra a možno trošku šťastia. Ala team si body nedal včera vziať, aj keď Miroslav pred zápasom pred hotelom tvrdil, že tých 90 dá. Zabudol spomenúť ešte tých 209 navrch :-).

ŠTG – The Last  kto ovládne samotný stred tabuľky ?  Obaja súperi pokračovali v nasadenej úrovni predchádzajúcich súbojov. Mal som šťastie, že som to vlastne ani nevidel. Zlatko sa mi vždy prihovára, aby som o ňom radšej nič nepísal, ale včera spolu s Romanom boli asi jediní z tohto zápasu, ktorí si to zaslúžia. Keď som videl odchádzať Lacka domov, mal som pocit, že zbúra hotel. Toľko pípov som už dávno nepočul :-).

      Gales – Pelikán  na špici tabuľky to vrie jedna radosť, kto sa bude večer radovať ?  Gales včera nenechal súpera ( až na Mišku ) vydýchnuť a bez ostychu hodil druhý najväčší výkon večera. Chlapi s Pelikána nedokázali držať s tristovkármi krok a tak priepasť medzi prvou trojkou a prenasledovateľmi sa v tabuľke družstiev opäť zväčšila.

      Ňufíci – Postavičky  Ňufíci nemajú čo stratiť a Postavičky zas po minulotýždňovom výprasku od Galesu majú čo hľadať.  Realita na dráhe hovorí jasne, Miloš sa znovu našiel, Jozef zahral pekný priemer a napriek trápiacej sa Vierke dosiahli na dôležité štyri body v boji o čelo. Včera Ňufíci zahrali celkom slušne no na viac ako jeden bod to žiaľ nestačilo.

No Comment – Hasiči   relatívna oddychovka pre No Comment , zároveň možnosť pre Hasičov pohrýzť favorita.  Včera stroj z menom Hruška „ řádil „  ako namydlený blesk a bol z toho rekord v jednotlivcoch ako aj družstvách. Jedinečný výkon v inak podpriemernom kole. Hasiči, až na Milana, mohli žiaľ len závistlivo prizerať. V prvom kole síce hrýzli (veď aj Maroš si nahral osobák 173) a tlakovali favorita, ale ten sa nedal rozhodiť a poriadne to rozbalil. Jozef posunul hranicu síce len o jeden bodík, ale štyristovka v Hlohovci je niečo ozaj extra. Blahoželám ( škoda že som nevidel na vlastné oči, nevadí, snáď to ešte raz niekto zopakuje 🙂 )  .

Liga sa pomaly ale isto blíži k svojmu jarnému vyvrcholeniu. Špica sa medzi sebou mydlí ako pred svadbou nevesta a stred tabuľky niekedy dokonca vrie. Čo iného si môžeme ešte želať . Máme zarobené na veľmi zaujímavý pokrm, tak dobrú chuť…….

Dovidenia v pondelok priatelia.