Sumár 23. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Ale som si zavaril. Na otvorený inzerát do lukratívnej funkcie zastupujúceho dopisovateľa BLHJ sa prihlásilo také kvantum ľudí, že musíme s Jozefom spraviť minimálne druhé výberové kolo, aby sme vybrali ozaj len tých najlepších…..Tak, nejako by vyzeral začiatok pokecu, keď by som si chcel z Vás robiť srandičky. Neľakajte sa, pravda je  presne opačná. Inzerát na skvelé ,  vychytené a dobre platené miesto dopisovateľa BLHJ 🙂 bol žiaľ neúspešný ( ešte možno nejaké ponuky poslané Jozefovi? ), nemám žiadnu odozvu a Vy teda musíte ďalej strpieť len moje výlevy pri komentovaní diania v našej lige. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale že by sa nenašiel nik, kto by čas od času napísal krátky článok k aktuálnemu ligovému kolu? Napadajú ma hlavne dva dôvody, prečo nie. Buď sa to nikomu nechce, alebo si všetci radšej v pohodlíčku prečítajú pár riadkov, ako by mali riskovať ísť zo svojimi myšlienkami na bubon? Nech je teda dôvod akýkoľvek ( možno úplne iný ako som uviedol ja ), nič svetoborné sa na pokece ( zatiaľ, kým niekoho neukecám 🙂) nemení. Aktuálne to ale znamená, že ďalšie dve kolá ( ak sa nad Vami niekto nezmiluje, ešte skúsim Jozefa , ale naposledy som si dovolil do neho trošku rypnúť a neviem, či  to už rozchodil 🙂, snáď za hruškovicu… ) pokec nebude. Dôvod je celkom prozaický , žiaľ nebudem doma ( medzitým čo Vy odohráte 24. a 25. kolo, ja si vyvetrám hlavu – aspoň v to dúfam ) a prídem domov až koncom budúceho týždňa .

       Skôr ako začnem aktuálnymi výsledkami, musím pripomenúť ešte jeden dôležitý fakt, že sa nezadržateľne rútime do posledných 12 kôl tohto sezónnej ligy, čo je zhruba posledná tretina. Už včerajšie kolo mohlo veľa naznačiť ( najmä súboj prvého s druhým ) ale aj ostatné zápasy mohli  ukázať, kam sa budeme ďalej uberať a čo môžeme od koho do konca ligy očakávať.

      A  teraz k samotnému 23 kolu. Keď som si v noci prečítal aktuálne výsledky ( touto cestou sa ospravedlňujem za zmiznutie , z herne som totiž utekal čo najskôr do postele s riadnou horúčkou ) , tak som si uvedomil, ako ťažko sa dá vopred odhadnúť výsledok niektorých zápasov. Taktiež som si uvedomil, ako ľahko sa dá prehrať, alebo nebodaj aj vyhrať zápas, keď sa Vám darí, alebo naopak. Je to celkom zábava ( hlavne v  prípade výhry, však ).

Hasiči – Nepočujúci Team Hasiči boli minulý týždeň priamymi svedkami toho, ako sa hádže rekord v družstvách, uvidíme, či si z toho niečo odkukali ? Podľa výsledku by sa dalo povedať, že odkukali. A to najmä Peťo Moravčík, ktorému sa pravdepodobne konečne darilo ako si aj sám predstavuje. Možno to bolo tým, že sa tešil do servisu s motorkou, ako mi pred zápasom dôverne oznámil. Na druhej strane slabšie výkony súpera hasičom aj trošku pomohli k štyrom bodom, ktoré majú pre nich pravdepodobne cenu zlata.

Ňufíci – Gales  Ňufíci potiahli minulý týždeň bod Postavičkám, podarí sa im podobný kúsok aj s Galesom ? Nie že by sa  chlapci nesnažili, ale Galesáci im toho včera veľa nedovolili. Stroj minuloročných víťazov ligy totiž pracuje až na drobné výpadky celkom spoľahlivo. Do prestávky síce Janka dávala akú takú nádej Miroslavovi, ale v druhej mu to riadne vysvetlila. Michal s Timotom si držia svoj vysoký štandard a tak Rudolf s Lukášom len pozorovali z úctivej vzdialenosti. Gales tak jemne naznačil tak trošku tichý útok na prvú priečku v družstvách.

Postavičky – No Comment bez debaty šláger včerajšieho kola, alebo inak povedané neľútostný boj o prvú priečku družstiev.  Podľa predchádzajúceho výsledku však mohol nastať aj známy prípad, kde sa dvaja bijú…. Nakoľko som búšil  vedľa , tak som len po očku mohol sledovať dianie na dráhach a konštatovať, že sa súperi do seba pustili s vervou, pričom napätie sa dalo doslova krájať. Hrobové ticho aktérov pri absolútnom sústredení na každý hod to prezrádzal . Najmä vďaka Robovi ( hráč kola a zároveň prvé miesto v jednotlivcoch – blahoželám ) a Jozefovi sa včera misky váh naklonili na stranu No Commentu, napriek tomu, že pred zápasom Jozef a Miloš spomínali, že budú hrať hlavne proti Gabovi a nejakým dvom „nímandom“ :-). V podstate to aj spolu s Vierkou splnili, len súper bol včera predsa len o niečo  lepší.  Nakoniec musím konštatovať, že tento zápas ( tak ako sa očakávalo ) bol ozdobou včerajšieho dňa.

      ŠTG – Bekaert  ŠTG klesá v tabuľke družstiev po slabších výkonoch dolu, odrazia sa od Bekaerťákov ?  Pred zápasom som sa dobre zabavil na Vladkovi, ktorý ( Bekaert písal mená prvý ) sa ma samozrejme vo všetkej počestnosti pýtal, na ktorom poste budem hrať  , keď som povedal, že asi na trojke, hneď ma tam napísal ( asi aby som si to nerozmyslel 🙂 ) a seba hneď oproti. Samotný súboj bol celkom vyrovnaný a Vladko ma po prvej vyhranej hre donútil siahnuť až na dno svojich možností . Nakoniec z toho bolo víťazstvo so stratou jednej kytičky, ale celkom slušne vydreté a zaslúžené. Súper sa nevzdával a do konca statočne bojoval.

        Kinder Team – Fidorky mládež si veselo kráča v ústrety krajšej budúcnosti, dokážu ich Fidorky aspoň trochu potrápiť?  Neviem ako vy, ale ja mám stále silnejší pocit, že naša mládež hrá s takou rutinou, ako by sa boli na bowlingových dráhach narodili. Včera to síce tisícka nebola, ale chlapci hrali to, čo potrebovali a päťka je doma. Nakoniec aj taktická výmena po prvej hre im vyšla stopercentne a Fidorky si na ďalšie body budú musieť trochu počkať. Kinderká sa teda v tabuľke družstiev zaslúžene štverajú hore. Uvidíme, ako dlho im to ešte vydrží.

BMX – Pelikán  rozbehnutý BMX narazil na najbližších prenasledovateľov prvej trojky, kto sa bude večer u Pelikána smiať na koniec?  Bol som prekvapený, keď som pri odchode stretol Ivana , ktorý včera nenastupoval, ale prišiel len pozrieť . Pelikán v samotnom zápase moc neexceloval, no na včerajšieho , slabo hrajúceho súpera sa ani moc snažiť nemusel. Celkom priemerným , alebo skôr mierne podpriemerným výkonom si udržal ba dokonca mierne znížil odstup k prvej trojke . Súper oslabený o Braňa, opretého o barle po operácii kolena ( určite nie prvej a podľa jeho slov ani nie poslednej ) nedokázal zopakovať predchádzajúce výkony a obral Pelikáncov len o jeden krúžok.

Dvesto – The Last  ako sa otrepe dvestovkárske sebavedomie po minulotýždňovej prehre a či ho Lasťáci dokážu potrápiť ?  Dvestovkári prekvapujúco nastúpili bez kapitána ( ten sa však neopieral o barle 🙂 ) a napriek vyrovnaným výkonom ho ani moc nepotešili. Na druhej strane hrajúci Roman s Braňom poctivo potiahli lasťácku káru a nebyť trápiaceho sa Tomáša, tak by brali plnú nošu.

        Mix – Camel oba mančafty potrebujú body ako soľ, pričom Cameláci v posledných kolách hrajú ďaleko pod svoje možnosti . Podľa výsledku najvyrovnanejší súboj včerajška. Za Camel po dlhom čase nastúpil Peťo a bolo vidno, že si ušetril chuť aj elán. Podporovaný Dáškou, ktorá konečne nahrala tristovku však na včerajší Mix nestačili. Chlapi naproti vyrovnanými výkonmi tesne pod tristovku vydolovali tri cenné skalpy na favoritovi zápasu.

Ala Team – Soroš   podľa posledných výkonov je  Ala Team mierny favorit, ale Atila a spol určite nehádžu flintu do žita. Hovorí sa že sa  to nemá robiť, aby nesmrdel chlieb od pušného prachu. Včera však ani Soroš, ani Ala Team ( až na výnimku Vladka ) pušným prachom vôbec nehýrili. Skôr to vyzeralo, že sa mlátili len bygoš lopatkami, aj to dosť šetrne. Nebol som pri tom, ale chcel by som vidieť Atilu, ako sa tváril po zápase. Žiadna veľká sláva, ale body sú body. Chlapci spoza štreky si tým pádom udržali šiestu priečku v družstvách.

Tak, ako sa Vám kolo páčilo? Možno sa bude zdať, že bez veľkých čísiel a rekordov ( ruku na srdce, tie však nemôžu padať každé kolo ) ale o to dramatickejšie a niekedy aj prekvapujúcejšie výsledky padajú. Uvidíme, čo sa bude diať ďalej.

Dovidenia v sobotu 11.3.2017 a následne v pondelok 13.3.2017 priatelia ( pre mňa až za dva týždne).