Sumár 27. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

V sobotu ste si poniektorí otestovali aktuálnu formu na Baran cupe a už je tu 27 kolo ligy. Žiaľ Baran cup som musel oželieť, napriek tomu som bol zvedavý, ako si kto povedie. V skratke, na čele nič nového, Michal si hrá stále svoju vysokú a stále vyrovnanú úroveň , podobne ako Jahoda na jeseň. Zato ďalšie miesta ( Gabo, Ivan, Peťo a hlavne Andrej – asi zastupoval oslavami znaveného ocina 🙂 )už potvrdzujú, že liga je stále veľmi vyrovnaná a poraziť môže ozaj každý každého. Pekne rozbehnutú kvalifikáciu dokázali poniektorí prehodiť cez plece ( Miška, Jozef, Palino, Zlatko, Braňo ) a finále dokonca riadne pobabrať ( napadá ma síce šťavnatejší výraz, ale sme slušný plátok 🙂). U Jozefa by som to vedel pochopiť, s pribúdajúcim časom a s pribúdajúcimi „vinšovačmi“ si viem hravo predstaviť ten mierne zastretý, poeticky zasnený pohľad na veľmi vzdialené neznáme pohorie, ale ostatní? Jedine, že by boli medzi tými , ktorí mali ten kalný Jozefov pohľad na svedomí 🙂. Naopak Ivan, Peťo, Vladko vo finále ako tak vylepšili zbabranú kvalifikáciu. Nakoniec nič nevadí, dúfam, že to dobrú náladu, ktorá je vždy sprievodným znakom našich spoločných turnajov nenaštrbilo a pobavili sa nielen oslávenci, ale aj pospolitý ľud.

     V pondelok to určite bude ale zas iná káva. Z naplánovaných zápasov ( samozrejme, že nechcem uraziť ostatných ) sľubujú zaujímavé zápletky hlavne Ondrejíčkovské derby, Bez pokecu a Ružový veľký vták, no a tesne pred koncom Ťava s Bombardérmi z Novej štvrte. No nezabúdajme aj na nabité motyky, ktoré môžu streliť hocikedy a podľa mojich skúseností aj hocikde. Dnes to ako slohová úloha dlhé nebude ( viem, minule som Vás riadne namlsal , ale „ není každý den posvícení“ ), ráno ( dokonca ani večer) som nič prekvapivého nezažil ( apropó tie vrany minulý týždeň bola pravda a bol som triezvy :-)) preto poďme hneď na výsledky zápasov.:

Nepočujúci Team – ŠTG priamy súboj z najhustejšej časti tabuľky bol zárukou zápasového náboja. Zápas aký taký náboj mal, ale zo strany ŠTG len prvú hru. Zlatko ma po ňom dokonca pochválil, keď mi povedal: „Na to, čo si druhú hru hral, je 131 až až!“ Pravdu povediac od F-ka , ktoré som si žiaľ nevšimol, som hral ako urečený. Nepočujúci boli včera na naše šťastie dosť zakríknutý a na dráhe sa okrem Eriky aj dosť natrápili. Po prestávke sme sa k chlapom hlavne Jarka a ja pridali a tak koniec zápasu vyznel dosť rozpačito.  Nakoniec nás potešili vlastne len štyri dôležité body do tabuľky pravdy.

     Gales – Bekaert favorit siaha stále po prvej priečke a Bekaert bol včera len ďalšou prekážkou na ceste za logicky jediným cieľom. Dá sa povedať, že pod Michalovou taktovkou včera Gales zas exceloval . Nemohol som celý zápas  vnímať, lebo som sa trápil sám zo sebou, ale podľa výsledných čísiel vyrovnanými výkonmi včera zapriahnutá trojka Bekaerťákom nedala žiadnu šancu. Do prestávky Miroslav a po prestávke Vladko sa síce snažili, ale na pohodovú tisícku včera nemali. Ako odmena sa Galesákom podaril posun na vysnívanú prvú priečku, ale to už trošku predbieham.

          Kinder Team – Postavičky tretie družstvo ligy obhajovalo svoju pozíciu v súboji s našou mládežou . Pikantériou mohol byť aj avizovaný súboj syna s maminou. K tomu však nakoniec neprišlo ( škoda, bolo by zaujímavé vidieť, kto by sa a ako trápil :-)). Zápas ale napriek tomu nestratil nič zo zaujímavosti. Kinderká pod vedením Mareka sa pustili do Postavičiek bez bázne a hany. Marek nakoniec zdolal Miloša v nádhernom súboji o 9 kolov a nakoniec len 17 kolov chýbalo mládeži na pokorenie súpera. Nádherný vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre favorita. Viem si predstaviť tie zmiešané pocity hrdej maminy na svojho  synáčika.

     Hasiči – Ňufíci ďalšia dvojička bojujúca nie o päť, ale hneď o desať mimoriadne dôležitých bodov.  Čakal som ostrý súboj o každý hod a v prvej hre to aj tak bolo. Rozdiel deväť kolov v prospech hasičov neznamenal skoro nič. Prestávka však prospela skôr Hasičom ako Ňufíkom. Peťo sa proti Jozefovi skôr trápil, ako hral a Lukáš tiež svoj boj s Milanom  žiaľ prehral. A tak len Daniel zaslúžene bodoval, paradoxne rovnakým náhodom, ako Jozef na druhej strane. Tu sa musím trošku pozastaviť a pochváliť Peťa ( samozrejme nie za včerajší výkon 🙂 ) ale za štatistiku, ktorú ako správny kapitán a funkcionár za celý mančaft vedie. Už má popísaných nemálo stránok v zošite. Keď som ho videl, tak som si vstúpil do svedomia a zaviazal som sa, že podobnú štatistiku budem musieť urobiť aj ja, aby ma moji spolubojovníci neodvolali s funkcie :-).

      No Comment  – Pelikán asi nasledovanejší „mač“ večera. Boj o prvú priečku na diaľku s Galesom a zároveň proti ambicióznemu súperovi, ktorý sa so striedavými úspechmi tlačí do špičky.  Súboj, ktorý vo výsledkoch hovorí jasnou rečou. V Pelikáne je totiž najväčší borec Miška ( neviem, či ste si to minulý týždeň všetci všimli, ale napísal som ju naschvál s tvrdým y , aby som zdôraznil, že v mančafte je za šedú myšku – viem, nepodarený vtip, ale neurazila sa 🙂 ) a nie Myška. Už v prvej hre nadelila Jahodovi skoro tridsiatku, ktorú udržala v podstate až do konca súboja. Paradoxne tým zobrala No Commenťákom prvú priečku a posadila tam Gales. Pekný náhod dosiahol aj Jozef , ktorému sa zároveň ospravedlňujem, že som mu nepomohol, keď to najviac potreboval. Myslel som si totiž, že hrajú až o 20°° hod. Boj o prvú priečku na diaľku teda pokračuje.

      Fidorky  – BMX ako sa Fidorky popasujú so súperom zo spodnej časti tabuľky ? A či dokážu vydolovať nejaký bodík od nevyspytateľného súpera? Fidorky opäť nastúpili bez svojich najväčších opôr a tento krát to bolo aj vidieť. Ani Mirka totiž nezopakovala svoj minulotýždňový výkon a tak priepasť medzi nimi a súpermi sa naďalej zvyšuje. Súperom na druhej strane stačil aj podpriemerný výkon na zisk celej päťky. Videl som neskoršie večer Ivana v Pelikánovi a nevyzeral super  šťastne, asi ani nebol dôvod :-).

     The Last – Ala Team postavenie v tabuľke vraví jasnou rečou, ale taktiež hovorí aj to, že Lasťáci sú s vysokým priemerom relatívne nízko.  Na dráhach vlastne včera len potvrdili prečo to tak je. Nedá sa povedať, že by hádzali zle, ( skoro deväťstovka tiež nie je na zahodenie ) ale žiaľ natrafili na súpera, ktorý mal včera oveľa lepší deň. Vladko a hlavne Norbert ( mimochodom hráč kola – blahoželám! ) prevalcovali súperov až na tenkú placku, len Braňo sa udržal nad vodou ( asi má lepší šnorchel 🙂 ) a zaknihoval čestný úspech ( ani on však večer moc nežiaril ).

    Camel – Soroš predpokladal by som boj ako remeň , samozrejme v závislosti od toho, kto za Camel nastúpi .  Mám pocit, že sme včera videli návrat strateného syna. Camel nasadil po dlhšej dobe Peťa a Camelákom to na počudovanie sadlo. Pred samotným zápasom som Sorošákom vysvetlil, že už ich nepomenujem pre nich urážlivým názvom „Peterčania“ 🙂 ( viď hore – snáď lepšie či? ) ale ani to im moc nepomohlo. V tabuľke však vďaka jedinému bodu predbehli Dvestovkárov. Bombardoval aj to len tak trošku len Atila, ktorý sa držal ako kliešť , no Dáška na neho v druhej hre celkom slušne dotierala. Silná trojka v tabuľke družstiev ( Kinder, Last a Camel ) je v podstate pohromade a som zvedavý, ako sa ich situácia ďalej vyvinie.

     Dvesto – Mix posledný súboj dňa a ďalšia možnosť Dvestovkárov odtrhnúť sa od suseda v tabuľke.  Vedel som , že najsilnejší Dvestovkár nenastúpi ( debatoval som pred zápasom s Palinom o opravenej guli ) , ale že sa Dvestovkári takto rozložia, to ma ani vo sne nenapadlo. Aspoň náznak súboja bolo vidieť len u Peťa, ale zvyšok mančaftu to včera len odtrpel. Nezávidím Palinovi ten pohľad, keď kapitán len bezmocne pozerá ako sa jeho zverencom nedarí. Možno nabudúce. Hovorí sa, že do mŕtvoly sa nekope ale nedá mi nepripomenúť, že Dvesto v názve sa včera týkalo asi oboch hier a nie len jednej :-).

Tak a slohová úloha je teda za mnou :-). Dnes to tak ľahko nešlo. Tento krát bez dvoch úvodov a dokonca v mierne skrátenej podobe bez mojich blbých rečí. Nuž ako hovorí Šimek s Grossmanom o fiktívnych nábojoch: „ Vyplejtval jsem je blbě na ptáky.“ Asi som sa moc vykecal večer v Pelikáne. Tam mám inak dnes večer jedno špeciálne stretnutie s Ivanom a Rišom. Možno nabudúce spomeniem.

S pozdravom dovidenia v pondelok priatelia.