Sumár 29. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

    Skôr ako začnem pokec, vsúvam nielen na Jozefovu žiadosť na prvé miesto veľmi dôležitý oznam: Liga sa budúci týždeň hrá až v utorok 18. 4. !“ Prosím Vás všetkých, nie aby sa niekto zo šibákom v jednej, s vedrom v druhej ruke, s kalným pohľadom v ospalých a spoločensky unavených očiach dožadoval otvorenia hotela, lebo dotyčný si chce hodiť 🙂 !

      Dnes si toho moc neprečítate, nebol som nikde na bicykli, nikto ma nechcel zraziť, nikomu som na ceste nezavadzal a nemusím teda ani nikomu nadávať 🙂, žiaľ ale nebol som tiež ani na FoFr a nemám žiadne adrenalínové zážitky. Vidíte, ako všetko zo všetkým súvisí. Nemám o čom špeciálnom písať a Vy si toho moc na oplátku neprečítate, zato sa chcem trošku venovať našej lige a niektorým myšlienkam, ktoré ma pri prezeraní výsledkov a tabuliek napadajú (priznám sa bez mučenia, že sa štatistikám moc nevenujem a na niektoré veci ma upozorníte skôr vy, ako by som na ne sám prišiel) . Predovšetkým chcem nadviazať na posledné myšlienky z predchádzajúceho pokecu. Počty tristoviek v kolách sa jednoznačne zvyšujú. V poslednej dobe vlastne pod 20 ani neklesáme. Taktiež dvestovky padajú ďaleko častejšie, ako predchádzajúce sezóny. A to ešte nespomínam niektoré tréningové výsledky, ktoré sa samozrejme nikde neevidujú. Taktiež hráč kola musí plesknúť riadne vysoko nad tristo a v družstvách len výnimočne boduje niekto s menším náhodom ako 900. Do konca ligy máme šesť posledných kôl ( vlastne keď budete čítať tento úvod, tak už len 5 ) a schyľuje sa k posledným možnostiam na zmeny v tabuľkách tak v jednotlivcoch ako aj družstvách. Čelo tabuľky družstiev jasne okupujú Gales a No Comment s pól bodovým rozdielom , pričom rozpis zápasov favorizuje prv menovaného, aj keď motyka môže vystreliť hocikedy a hocikde. Zdá sa, že Postavičky už vedúce duo nemôžu ohroziť ( to by museli kiksnúť oba mančafty aspoň dva krát do konca ligy!!! ) a Pelikán už asi ani teoreticky. Zato stred tabuľky môže vyzerať po poslednom odpískaní úplne inak ako teraz. Bodové rozdiely sú minimálne a v hre je ešte 30 ( respektíve 25 ) možných bodov. Tuto špekulovať si vôbec netrúfam, ale som si istý, že to bude ešte nádherná mela.  V jednotlivcoch je už asi tiež vymaľované. Michal kráča ligou ako žulová skala a dvojica prenasledovateľov môže zvrátiť priebeh len extrémnymi náhodmi, alebo extrémnymi výpadkami ( aj keď stať sa ale môže všeličo. Ako príklad môže slúžiť Miloš, ktorý pekným náhodom v poslednom kole dokázal poskočiť o dve miesta vpred! ).

     Poďme ale pekne dolu z oblakov ( aj keď v niektorých zápasoch sa v oblakoch lietalo až, až, však Zlatko ? ), a poďme sa pozrieť,  čo sme na dráhach vymysleli a ako sa reálna situácia po včerajšku zmenila.

Soroš – Fidorky – Sorošáci majú jedinečnú šancu vymaniť sa z obkľúčenia v tabuľke družstiev a nasadiť k trháku. Uvidíme, či im to Fidorky dovolia.  Už neviem, čo mám o chlapoch spoza štreky napísať ( všetko mi v pondelok oplieskajú o hlavu a na všetko vrčia , teda vlastne len Atila 🙂 ) tak o nich asi prestanem písať úplne, uvidím, či to tiež neofrflú  🙂 . Včera som bol totiž vinovatý aj za to, ako koly padajú. Ale poďme k samotnému zápasu. Hneď na začiatku ma Jozef nabádal, aby som mu čísla na monitore nemazal ( svietila tam hodnota okolo 130 z prechádzajúcej hry ). Presvedčil som ho, aby sa nepodceňoval a nepodliezal, ale na konci hry som mu dal za pravdu, že by to tak bolo lepšie. V zápase však hrali prvé husle Klaudia a Miloš. Nádherný vyrovnaný súboj až do posledného hodu zo šťastnejším koncom pre Miloša. Možno len split v desiatom hode Klaudie rozhodol o Milošovom tesnom víťazstve.

Ala Team – BMX – súboj priamych susedov v tabuľke dával tušiť, že pôjde o veľa. Kto sa s tým lepšie vyrovná ?  Skôr, ako aktéri boja začali hrať, som si všimol, že jeden z dvoch hráčov, ktorí mali na konte všetky doteraz odohraté zápasy ( samotný kapitán BMX Ivan Blaho „ Hossa „) nenastúpil pre pracovnú zaneprázdnenosť. Škoda, po zápase som mal pocit, že tam ozaj chýbal. Celý zápas sa niesol v znamení každý chvíľku ťahá pilku, nie však Jozefa 🙂 ( ťažko povedať , kto počas hry točil najviac hlavou nad neuveriteľnými hodmi, ale najväčšie právo mal na to asi Miroslav ), nakoniec šťastnejší pilčík bol Ala Team, aj keď to tiež nebola žiadna sláva. Nevadí, účel aj v tomto prípade svätil prostriedky a Ala Team sa vďaka včerajšej výhre dotiahol v tabuľke na včerajšieho súpera len na pol bodu.

Dvesto – Ňufíci – Dvestovkári v poslednej dobe veľmi ďaleko zostávajú za svojou povesťou a hlavne ich predstavami . Dokážu to Ňufíci využiť?  Na margo tohto zápasu môžem smelo napísať, že Ňufíci mali Dvestovkárov už pekne ugrilovaných a len trošku šťastia chýbalo, aby demoláciu včerajšieho súpera dokonali. Možno aj preto v jednom z posledných hodov pomenoval Miroslav neskoro padnutý kôl nevyberaným názvom ženského pohlavia a celkom som mu v tej chvíli aj rozumel :-).  Len štrnásť kolov rozhodlo, že štyri body do tabuľky pravdy si zapíše šťastnejší. Jazýčkom na váhach bol asi zodpovednejší výkon Palina v druhej hre. Žiaľ ani tento zápas nevybočil zo včerajšieho skôr podpriemeru a moje ospevovanie krásnych výkonov v lige v úvode vôbec nepotvrdzoval.

Mix – Gales – ako sa popasuje Mix s lídrom ligy a dokáže skomplikovať favoritovi cestu za obhajobou prvenstva?  No, priznám sa, že som čakal od tohto súboja niečo iné ( pravdepodobne nie len ja ), ale nakoniec musím uznať, že zápas mal tiež svoj, aj keď nečakaný náboj, napriek tomu, že tiež nedosahoval vysokých mét. Do prestávky sa dá povedať, že na štvorke dráhe hral úplne iný Gales, ako sme v poslednej dobe zvyknutý .  Ešte že sa po prestávke Michal a hlavne Janka prebudili a zabrali aspoň toľko aby odvrátili náznak pohromy, ktorá sa včera na Gales rútila. Mixáči mali totiž Galesákov natiahnutých ako cesto na plechu v trúbe. Hlavne Matúš v prvej hre prikladal polienko k polienku a nebyť pobabranej druhej hry, mohla to byť riadne vysoká a pre Gales extra horúca vatra. Cena na záver nebola až tak vysoká, ako sa pôvodne zdalo, len strata prvej priečky a pol bodový rozdiel na prvého. Zaujímavý bol aj Timotejov komentár diania na dráhach, ktorý opretý o barový pult s veľkým pochopením v očiach povedal niečo v zmysle : „ Veľmi ľahko sa odtiaľto kibicuje …. „. Počas zápasu som sa spolu s ním aj poriadne zasmial ( ešte teraz mi myká kútikmi, keď si na to spomeniem ) na poznámke Jožka Vranu, keď pozerajúc na zápas  prenesie vetu: „ Vrčí ako chorá vrana!“ Určite vedel presne o čom hovorí :-).

Camel – Hasiči – potvrdí Camel stúpajúcu formu ziskom bodov s modro kabátníkmi, alebo sa vráti na svoje predchádzajúce výsledky ?  Už pri zápise hráčov som si všimol nasadenie otca a syna proti sebe do včerajšej bitky , ktorá mala veľmi zaujímavý priebeh. Jozef to okomentoval slovami : „ Aspoň prvé dve mená nemusíš pri výmene družstiev prepisovať.“ A v podstate mal pravdu. Ich súboj bol ale celkom zaujímavý. Už v prvej hre sa do seba pustili , ako by si chceli vybavovať medzi sebou staré účty :-). Erik dokonca zahodil takmer istú dvestovku. Šťastnejší bol nakoniec mladší Janček, ale zápas to bol nádherný. Cameláci však napriek stratenému bodu podali pekný vyrovnaný výkon a myslím si, že sa konečne vracajú späť do predchádzajúcej formy a na bývalé pozície, len či už nie je neskoro? Uvidíme !

Nepočujúci Team – No Comment – No Commentu neostáva do konca ligy nič iné , len výhry na kompletku. Len tak môžu ešte rátať z víťazstvom v lige, ale zároveň musí Gales aspoň trošku zakopnúť.  Tak, Gales už teda stihol trošku zakopnúť a No Comment bol na ťahu. Už nasadenie hráčov dávalo tušiť, že Nepočujúci sa nechcú vopred zmieriť s prehrou a chcú favorita potrápiť. Nakoniec sa to Jurajovi aj podarilo. Vytesal z vyrovnaného súboja s Andrejom cenný bod , ktorý po zápase z neskrývanou radosťou víťaza Olympíjskych hier oslávil divokým tancom , za aký by sa nemusel hanbiť ani šaman prvej triedy ľudožrútskeho kmeňa v centre afrického pralesa. Už dávno som nevidel niekoho tak šťastného. Viem, že Jozefovi preleteli hlavou celkom opačné myšlienky, ale aj on musí uznať, že hlavne pre takéto chvíle sa bowling hráva.

ŠTG – Postavičky – ŠTG namaškrtené minulotýždňovým víťazstvom nad Pelikánmi bude chcieť pokračovať v oberaní favoritov o body. Podarí sa znovu podobný husársky kúsok ?  Zlatko mi tvrdil, že už týždeň  intenzívne pracuje na porážke Postavičiek a roztrasená Mirka ( kolená jej pred zápasom štrngali ako poldecáky u Pelikána ) to potvrdzovala. Zástavu pri trápiacom sa Milošovi za Postavičky zdvihla Vierka, s ktorou sme si dali nádhernú vyrovnanú partiu, ktorá keby mala pätnásť framov v druhej hre, by skončila určite opačne. Obaja sme si vybrali šťastné aj smolné chvíle ( myslím si, že v tomto prípade bol bowlingový pánbožko k nám obom spravodlivý :-)) . Hviezdou zápasu bol však niekto úplne iný. Zlatko vyrovnal Robov výkon a ak v chýbajúcom súboji kola nezaberú Lasťáci a Kinderká, bude aj hráčom kola, blahoželám! Za zmienku stojí aj nádherná druhá hra Jarky. Konečne som videl svojich zverencov hrať to, čo vedia a som na nich aj riadne pyšný. V tej chvíli som si spomenul a pochopil Michalovu vetu, ktorú som od neho počul pár rokov dozadu: „ Chcel by som raz hrať v mančafte, kde by som bol najslabší !“

Pelikán – Bekaert – naopak , napraví si Pelikán pošramotenú povesť v súboji s Bekaertom? Alebo si Bekaerťáci spomenú na nedávno hodenú tisícku?  Súboj som nemohol dostatočne vnímať, ale Ivanove trápenie a Vladkov excelentný začiatok druhej hry by si musel všimnúť aj slepý. Sám nebol s koncom celkom spokojný, ale na včera podpriemerne hrajúcich operencov to stačilo. Bekaerťáci potvrdili, že v lige už nemáme slabého súpera . Úplnej skaze Pelikánov zabránil len v druhej hre prebudený Rišo a tak spokojnosť Dávida po súboji s Goliášom  naštrbil aspoň jedným uchmatnutým bodom. Pelikáni sa teda bez najlepšej hráčky družstva trápia ďalej a drotári odskakujú od hasičov o ďalšie tri body.

Nechcem byť zlomyseľný, ale včera vynechaný posledný „ uspávací „ zápas, mal na svedomí najmä skoršie dodané výsledky a hlavne dlhší čas na debaty a odborné komentáre k výkonom u Pelikána 🙂 . To ste mali počuť, koľko bowlingových géniov chodí po tejto zemeguli a aká veľká je ich koncentrácia v Hlohovci :-). Na záver musím dodať, že  scenár, ktorý sme včera večer videli, by nik z nás pri sebe lepšej vôli a vo hviezdach lietajúcej fantázii určite nevymyslel. Príkladom je Miloš, ktorý za dve ligové kolá stihol vyskočiť a tiež klesnúť o dve miesta v tabuľke jednotlivcov. Čo na záver? Ďalší hrací deň a ďalšie poobedie plné emócií máme za sebou a tešme sa na to ďalšie, opakujem nie v pondelok.

S pozdravom dovidenia v utorok priatelia.