Ahojte bowlingoví nadšenci,

Niečo pod zub, vlastne na čítanie, od nášho stáleho korešpondenta k poobedňajšej kávičke .

Sumár 3.kola BLHJ
Ahoj bowlingáči,

Vonku začína na tvrdo úradovať pokročilá farebná jeseň. Na to že sa nehanebne rýchlo blížia dušičky je to vlastne aj celkom logické. Dokonca po nedeľnej veternej smršti bolo v pondelok až mrazivé ráno. Meteorológovia sa nám ( ako inak ) vyhrážajú prvou snehovou pokrývkou a tak bowling v prekúrenej pivnici hotela začína byť stále populárnejšou činnosťou na pondelkové popoludnia a ( vďaka posunu času cez víkend) už aj večery.
Liga otvára tretie okno tohtoročnej obrázkovej knihy a ja očakávam nejaké silnejšie a zároveň menej pravdepodobné výsledky. Minulý týždeň sa Gales len s ťažkosťami vyšmykol z pazúrov osudu a Predátorov, uvidíme, kto je teraz na rade. Favoriti, pozor!!!

Predators – Camel Predátori minulý týždeň vytrápili Galesákov, dokážu to isté aj s Camelom? V prvej hre celkom vyrovnané a po prestávke mierne navrch Predátori. Napriek nižším číslam si nováčik prišiel zasa na slušné body . Celkove už ich má deväť a to je len päť bodov od čela tabuľky. Cameláci naopak s troma bodmi začínajú okupovať chvost tabuľky a s postupom do prvej deviatky to budú mať ťažké. Jedno z prekvapení je na svete.

Ňufíci – Fidorky Minuloroční adepti na cenu útechy znova proti sebe, kto sa bude teraz smiať? . Keď sme vymieňali tieto družstvá na dráhach, tak mi stačila Janka naznačiť, že to má za jedna. Na druhej strane ani štyri body neurobili Ňufíkom bohvieakú radosť . Je mi jasné, že čísla nijako nenadchli, ale čo sa počíta sú cenné body a tých majú úctyhodných deväť , podobne ako nováčik. Fidorky sa ďalším bodíkom vzďaľujú druhému nováčikovi Pelíškam.

Bekaert – Gales Stále čakáme na avizované dvestovky od Bekaertu, žeby teraz ? Ešte prvá polovica nič takého nenaznačovala. Po očku som vnímal, že všetci traja Galesáci po ôsmom hode držali taktovku jasne v rukách ( každý viac ako 120 kolov )a pred výmenou to vyzeralo na riadny debakel. O to viac prekvapila druhá hra. Tú som žiaľ nemohol vnímať, ale čísla ( určite nielen mňa ) riadne prekvapili. Dvestovku dal síce len Michal, ale žiaľ ostal osamotený a Bekaerťáci trestali. Najvyšší náhod večera a štyri body k tomu, to už niečo znamená. Nevidel som ich odchádzať , ale včera bolo určite čo oslavovať. Druhé prekvápko.

Štg – Bmx Dve „záhadné“ skratky proti sebe. Snáď si to Hossa po minulom týždni rozmyslel a nastúpi. Až v herni po nasadení hráčov som si uvedomil , že ma Ivan celý čas vodil za nos. Dokonca sa ( poznajúc naše zvyky ) nasadil na mňa. Na dráhach dokazoval , že to s bowlingom myslí inak, ako celý týždeň „ vyplakával“ ( na šťastie ). Peknými výkonmi na oboch dráhach 335 to je paráda. Len ma mrzí, že som mu nemohol urobiť adekvátneho sparing-partnera. Našťastie ma zastal Zlatko , ktorý napriek výhradám k svojmu výkonu bol najlepší zo šestice, čo znamenalo štvorku na našej strane.

Dvesto – Pelíšky Tretí v lige proti nováčikovi. Nedočkáme sa prekvapenia ? Žiadne ďalšie prekvapenie sa nekonalo. Dvestovkári a najmä Palino v prvej hre ( 208 paráda ) nenechali nič na náhodu. Pelíšky vôbec nešetrili a s chuti si zastrieľali, až bol s toho najväčší rozdiel v lige. Som zvedavý, ako to bude vyzerať, keď sa ešte prebudí Štefan aj s Martinom. Už teraz sa na to teším. Len aby sme si to neodskákali ( napadol ma trošku iný výraz, ale musel by som napísať len píp ) my.

Postavičky – Mix Družstvo zatiaľ bez straty kytičky proti nevyspytateľným Mixáčom. Prvá polovica na strane favorita, a dokonca celkom slušný náskok . Po obrátke sa Mixáči prebrali a začali dotierať. Nakoniec si Postavičky víťazstvo nenechali vziať a tak spolu s No Commentom sedia na piedestály ligy . Na dráhach opäť ako minulé kolo, potiahol Postavičky Marek ( ten podľa mňa asi riadne chýba Kinderkám ). Už sa stáva oporou mančaftu, len tak ďalej. Na druhej strane Mixáči nesklamali, ale na viac ako bodík pre Palina to nestačilo. Nakoniec sa celkom slušne vyzabávali ( potvrdili, že im ani prehra nedokáže pokaziť radosť a zábavu – a tak to má byť! )pri mojom premeriavaní dierok. 

Nepočujúci Team – No Comment Zatiaľ jediné mančafty s priemerom nad 900 kolov, kto preukáže lepšiu formu? Na môj vkus stručne ústup Nepočujúcich z vysoko nastavenej latky v predchádzajúcich kolách. Nie že by nebojovali ale 814 na súpera takého zvučného mena ako je No Comment určite nestačí. Včera dvojzáprah Jozef a Robo stačil na plný bodový zisk a odmena v podobe prvého miesta ligy je na stole (úprimne povedané celkom zaslúžene, jediný team s priemerom nad 900 v lige). Favorit teda v tomto prípade nesklamal a valí ďalej bez prekvapenia.

Kinder Team – Soroš Kinderká sa trošku pomalšie rozbiehajú, zato Soroš to berie hákom. No tento krát to hákom síce nebolo, ale predsa len víťazstvo je víťazstvo. Paradoxne bod pustil nečakane najlepší hráč Soroša, ale tak to už včera chodilo a nie prvý krát. Druhý bodík po Jakubkovi vybojoval aj Samko a tak prehra nakoniec nebola pre Kinderká až tak bolestivá, ako sa mohlo na prvý pohľad zdať. Napriek tomu Kinderká zostávajú veľa dlžné voči minuloročným výkonom.

Ala Team – Pelikán Pelikáni sú v tabuľke prekvapujúco až za Ala teamom. Ostane to tak aj ďalší týždeň? Už tretie kolo máme najlepšieho hráča kola z tohto posledného zápasu. Že by to ozaj bolo vopred nalinkované?  Ak by ste toto vedeli a mali by ste si dať tip na človeka s tých šiestich možností, koho by ste dali? Ivan ( bez urážky ) by bol určite v kruhu favoritov, ale neviem koľko percent tipujúcich by mu verilo? Stovka by to určite nebola. Na druhej strane podľa pohybu na dráhach je bez pochyby jedným z najštýlovejších hráčov ligy , ale zároveň asi aj najnevyspytateľnejší. Zápas sa teda hlavne vďaka nemu preklopil na stranu operencov, aj keď len 3:2 .

Liga sa nám celkom slušne zamotáva . Poradie tak v tabuľke družstiev ako aj jednotlivcov by si takto asi nikto nedokázal vopred predstaviť. Prekvapenia sú na dennom poriadku, tak sa tešme na ďalšie. Aspoň to nie je nuda.

Dovidenia, z niekým v sobotu na Tandeme, a s ostatnými v pondelok priatelia!