Sumár 3.kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Tak, máme za sebou tretie kolo a po nesmelom začiatku ligy nie je ani stopy. Máme dokonca za sebou aj pár derby zápasov, ktoré už silne zasiahli do poradia  ako v družstvách, tak i v jednotlivcoch ( aby som nezabudol na silných jedincov J ). Podobne sa kryštalizuje situácia na dne tabuľky , no najväčší pres je samozrejme v jej strede. Včerajší deň začal trochu nezvykle o 16°° hod zo známych dôvodov ( kto nevie od 21°° hod sa v herni konala súkromná akcia ). Poďme ale pekne po poriadku.

Ňufíci – Pelikán, už spomínaný presunutý zápas. Pelikáni ako favorit zápasu až na pomaly sa rozbiehajúceho sa Tomáša držali opraty pevne v rukách. Tandem Miška – Richard stále držia operencov v Top pozícii ( zo 14 bodmi – rovnako ako Postavičky, len o skóre na druhom mieste ) . Ňufovci žiaľ nedokázali z Pelikánmi držať krok a skóre až do konca zápasu narastalo v prospech favorita. Miška sa v druhej hre zlepšila až na 181 kolov a 900 – ka pre družstvo ušla len o sedem kolov.

Fidorky – Dvesto súboj zatiaľ posledných dvoch družstiev ( v prípade Dvestovkárov , dosť prekvapujúce postavenie ) . Po prvej hre dosť rozpačité čísla na displeji naznačovali, že žiadne veľké prekvapenie nehrozí. Po obrátke sa aspoň Dvestovkári ako tak zmátožili a celkom bez problémov zaknihovali prvé víťazstvo v tomto ročníku a odpútali sa od dna tabuľky. Dokonca ich to katapultovalo hneď o päť miest hore.

Kinderteam – Mix na susedných dráhach rozbehli trošku iný zápas. Kinderká už dávno neberú ohľad na vek súpera a tak bolo aj včera. Vcelku vyrovnanú partiu potenciálnych susedov v tabuľke jednoznačne v druhej hre rozhodol Samko. Určite uznáte všetci, že 188 kolov je na Hlohovecké dráhy ozaj slušný náhod. Na druhej strane Mixu nestačil síce vyrovnaný, ale vcelku priemerný výkon na viac ako jeden bodík.

BMX – Camel zápas , kde sa očakávalo, ako si Camel  poradí z relatívne slabším družstvom po minulotýždňovom excelentnom výkone, tým skôr, že minulotýždňový hráč kola a Peťo boli maródi a Jozef mi pred zápasom naznačil, že je v hre aj možnosť hrať len v dvojke. Našťastie táto alternatíva „nevyšla“ a Cameláci nastúpili v plnej zbroji. Výkon síce nebol taký kvalitný ako minule, ale na slušné štyri body to včera stačilo. Za BMX sa cez 300 prehúpol len Braňo a to včera viac ako na jeden bod žiaľ nestačilo.

AlaTeam – ŠTG zápas minulotýždňovej šťuky s nováčikom mal byť jasnou záležitosťou, aj keď Miro sa pred zápasom sťažoval na natiahnutú šľachu pod ľavým kolenom. Že to bude mať až taký vplyv na výsledok zápasu, som nečakal. Po prvej hre sa točilo pri diferencii neuveriteľných dvoch bodov v prospech nováčika a takmer do konca zápasu bol stále výsledok na vážkach. Posledné hody AlaTeamu nevyšli podľa ich predstáv a prvé včerajšie prekvapenie bolo na svete.

Soroš – Bekaert súboj družstiev spoza štreky bol vďaka neznámemu nováčikovi dosť nečitateľný. Po prvej hre si Atilova družina vypracovala mierny náskok, ktorý umne až do konca zápasu postupne mierne zvyšovala. Jediný bod sa podarilo uchmatnúť Vladovi a to bolo včera zo strany nováčika všetko. Soroš sa síce tiež moc nezapotil ale poprednú pozíciu v tabuľke nestratil.

The Last – NepočujúciTeam boj, kde nastúpili proti sebe susedia v tabuľke, pričom rozdiel v priemere o sto kolov bol  na strane Lasťákov , veštil jednoznačné víťazstvo pre skúsenejšieho. Opak bol pravdou. Po prvej hre síce chlapi udržali Nepočujúcich na uzde, ale v druhej hre pukli ako žuvačková bublina na tvári. Vyrovnané výkony na Juraja a Dušana  na druhej strane nestačili. Druhé prekvapenie večera bolo na svete. Lasťákom včera pri odchode s dráh veru nebolo do spevu.

NoComment – Gales zápas na ktorý som sa veľmi tešil. Typické derby z predchádzajúcich ročníkov dávalo tušiť, že ide o veľa.  Galesáci nastúpili v nových dresoch a všetci čakali, ako sa popasujú zo súperom, keď Michal ( zatiaľ najlepší hráč družstva ) nemohol zo zdravotných dôvodov nastúpiť. NoCommenťáci odpovedali na túto otázku už v prvej hre. 522 na tabuli hovorilo za všetko a to Jozef ešte zahodil dvestovku! Na druhej strane len výkon Timota na dobre rozbehnutý parný  valec nestačil . Napriek tomu, že prvá tisícka o 6 kolov ušla , NoComment ukázal svoju silu a ako je u ich zvykom, body budú púšťať asi len s outsidermi J.

Postavičky – Hasiči súboj vopred jasný bol celkom jasný aj na dráhach. Miloš Vierka a Jozef vyzerajú, že ich hra je ešte uvoľnenejšia ako minulý rok a obavy pred ligou z oslabenia družstva ( po odchode Mišky ) asi už vyprchali. Miloš si dokonca zaknihoval hráča kola a Hasiči bez Peťa a Erika veľa vody nenamútili. Nakoniec z toho bol tuším druhý najvyšší rozdiel v tomto ročníku. Päť bodov za víťazstvo udržalo Postavičky na prvej priečke a nám nezostáva nič iné, len čakať, kto sa opováži ich z nej stiahnuť J.

Podľa včerajších výsledkov sa mi zdá, že liga stále stúpa. Máme stále viac tristoviek v jednotlivcoch, deväťstovky v družstvách sa sypú ako zrelé gaštany zo stromov, tisícka nás síce tesne minula, ale rekordy tak v jednotlivcoch ako aj družstvách sa prepisujú každé kolo. Je to jednoznačný znak zvyšujúcej sa kvality súťaže. Takže hlavu hore a budúci týždeň prepisujte zas!

Dovidenia v ďalší pondelok.