Milí bowlingoví priatelia,

máme za sebou náročné sviatky, úprimne si povedzme, že najmä pre chlapov. Vysvetlím 🙂

Už s prvou reklamou na údené zvykne vypuknúť upratovacie šialenstvo. Vyzdobený byt pripomína mini ZOO a floristickú výstavu (najmä alergici sú extra rozcítení z toho závanu jari). Zákusky, koláče, sladké či slané, jednohubky, misy, baranček, hrudka, mazanec, šalát, šnicle, údené, už len pri pohľade na to všetko by Dr. Bukovský zavyl ako vlk na mesiac.

Skúsený manžel vie, že sa treba tváriť zúčastnene a skúsená manželka mu na oplátku nebráni ísť si uľaviť po silnom duševnom napätí v domácnosti,  s podobne postihnutými kamarátmi (v skutočnosti je rada, že má voľný byt, lebo NIKTO nič neurobí tak dobre, ako ona sama).

Šibačkové ráno začína povinnou jazdou s manželkou (samozrejme vo všetkej počestnosti, pretože to bude ešte veľmi dlhý deň). Decentne vyšibaná, navoňaná starostlivo vybranou vôňou a ubezpečená, že v samej podstate mladšia a krajšia byť už ani nemôže, dáva predpoklad na lepšiu vyjednávaciu pozíciu po návrate domov (po návrate domov vám samozrejme nepomôže ani svätená voda, ale aspoň sa predvediete, že minimálne zrána nebudete hviezdou zábavných videí).

Neoplatí sa protestovať proti dress code, ktorý určí manželka (reprezentujete predovšetkým ju, takže na túto tému nepripúšťa diskusiu). Avšak…ak by ste náhodou nezvládali úplne presne návrat domov a zakotvili ….kdesi, v slušnom oblečení nebudete považovaní za bezdomovca.

Posledná fotografia pred odchodom na šibačkovú tour okrem FB môže poslúžiť aj pre teoretické policajné pátranie. Manželka predvída (a nielen to, poza váš chrbát skontrolovala poistné zmluvy a vo vašom mobile povolila sledovanie polohy).

V živote chlapa sú dôležité okamihy, kedy sa musí predviesť ako skutočný chlap a toto je jeden z nich. Maratón po známych aj neznámych príbuzných, susedách, tetuškách, ktoré chcú byť vyšibané = krásne a mladé (akože…neviem, ale za pokus to stojí :-)). Samotný výkon funkcie je náročný, existuje zoznam smrteľných hriechov, ktorých by ste sa vo vlastnom záujme nemali dopustiť:

v nijakom prípade nesmiete ohroziť elektroniku v byte (toto sa kamarátovi fakt nerobí!), nesmiete príliš čumieť pod mokré oblečenie (nestačí vám vlastná zdutá žena?), nedať najavo stúpajúce promile (extra ťažké dodržať, lebo pri tom počte „a daj si aj do druhej“ sa cítite ako stonožka a podchvíľou cítite otáčanie zemegule), ani nepremýšľajte nad tým, že si nedáte z ponúknutého (piť na prázdny žalúdok síce nie je bohviečo, ale byť naliaty a prežraný ako svadobný pes, tiež nie), ďakujte intenzívne a opakovane, vychvaľujte priamou úmerou ku konzumácii. A už vôbec sa netvárte, že čokoľvek nevládzete (ste chlapi preboha, ak nie ste si istí, pozrite do občianskeho preukazu).

Ak zvládnete návrat domov po vlastných, ste morálny víťaz (manželka by radšej pribrala 5 kíl, ako by mala pripustiť nahlas, že je na vás pyšná). S láskyplným frfľaním vás uloží na povinný shut down, ktorý síce osvieži, ale naruší inak pravidelný chlapský biorytmus (k večeru znovu ožijete, dôrazne však odporúčam nedráždiť a ctiť si krehké prímerie so zákonitou). S vyšibanými vajciami si nelámte hlavu, určite ste aspoň nejaké priniesli v poriadku :-).

Blahoželáme, prežili ste ďalší ročník šibačiek, síce so šrámami na duši, ale prežili…a o to tu šlo.

Berte to tak, že aj my ženy sme len ľudia, nevieme čo chceme a nedáme pokoj, kým to nedostaneme 🙂

PS:  Verejne vyzývam k mobilizácii na budúcoročnú Veľkú noc a hromadnému úniku do prírody, podrobnosti zverejním včas.

A hej, bowling, 30. kolo odohrané dňa 18. 4. 2017:

BMX – The Last

Papierové predpoklady favorizovali Lasťákov, ktorí mali mierny bodový náskok pred BMX a veľký náskok v priemere. Jednotka dráha bola začarovaná najprv pre Richarda a potom pre Libušku, ktorí sa na nej vytrápili dosýta. Braňo síce vytiahol zopár šťastných hodov, ale druhá hra bola v Richardovej réžii, ktorý svojím výborným výkonom zariadil BMX víťazstvo.

Aj jediný bodík stačil Lastu na poskočenie v tabuľke na deviate miesto, hoci reálne sa mohol pri plnom bodovaní deliť o siedme s Dvestovkármi.

Soroš – Kinder Team

Stretnutie dvoch vyrovnaných súperov zrejme chceli Soroš zdramatizovať, keď si napríklad Daniel vedel dovoliť záhod do plných a Miroslav zahadzovať jednu šancu za druhou. Až v druhom kole sa svedomitou hrou Sorošáci pomaličky predierali do vedenia, ktovie ako by to bolo dopadlo, keby hral Marek. Jediný Jakub svojím výkonom obral Soroš o bod, Kinderká klesli o pozíciu, naopak Soroš si o jedno miesto polepšil.

Gales – Camel

Súboje s Galesom sú veľmi predvídateľné, Miško a spol. nenechávajú nič na náhodu, hrajú zodpovedne od prvého hodu, čo je veľká záťaž na psychiku súpera. Tradičný výborný výkon, hoci Miško so svojim výkonom veru spokojný nebol.  Camel odohral zápas v pozícii zúčastneného, bez väčšieho odporu ponechali všetky body Galesu na veľký smútok No Commentu.

Fidorky – Ala team

Sladké kočky začali hru bez väčšieho rešpektu pred súperom, Martinka odvedľa im pri tom výdatne pomáhala. Lahodné, pomalé a presné hody proti rýchlym, silným a žiaľ v prvej časti hry nepresným „deloviciam“. Postupne si však Kadlečíkovci mušku vylepšili a zápas odohrali vo svojom štandarde. Zisk 4 bodov ich posunul bližšie k strednej časti tabuľky, kde majú dostatok príležitostí sa posunúť vyššie.

Ňufíci – Mix

Zápas dvoch zelenáčov – oba tímy totiž hrali v zelených dresoch. Prvé kolo bolo veľmi vyrovnané, Ňufíci mali výborne rozohranú hru, rozdiel 25 kolov nebol neprekonateľný vzhľadom na to, ako výborne hrali Rudolf s Miroslavom. Škoda, že to nevyužili, pretože v druhej hre zahadzovali, čo sa dalo aj nedalo. Prekvapenie sa nekonalo, trojica z Mixu si hladko obhájila víťazstvo.

 Hasiči – Dvesto

Podľa tabuľky to mal byť jednoznačný zápas v prospech Dvestovkárov. Tí však začali skórovať len veľmi pozvoľne, akoby im zväzovala ruky povinnosť bodovať. Hasiči predvádzali peknú hru, súper mal však viac šťastia ku koncu hry a vyhrané 4 body ho posunuli o priečku vyššie, na siedme miesto.

Pelikán – Nepočujúci tím

Pelikán začal zostra, Nepočujúci tím im ale bez väčších problémov odolával, po prvej hre bol rozdiel iba 12 kolov. Druhé kolo už bolo ale jednoznačne v rukách operencov, Tomáš s Ivanom ťahali tím k istému víťazstvu. U súperov Dušan zahral najlepšie z tímu, za čo bol odmenený bodom, paradoxne práve tento jediný bod posunul Nepočujúcich o jedno miesto v tabuľke vyššie.

Pelikán síce zostáva na štvrtom mieste, ale na tretie stráca zanedbateľných 5 bodov a veľmi nepríjemne dýcha na chrbát Postavičkám.

Postavičky – Bekaert

Postavičky zahrali prvú časť hry vyrovnane a zodpovedne, hoci Vladimír svojimi strike zabránil možnosti dosiahnuť upokojujúci náskok. Poslednými splitovými  hodmi pustili Bekaert do mierneho vedenia. Po zmene dráh sa pochlapil Tomáš a spolu s Vladimírom nepustili vedenie z rúk. Zaslúžené víťazstvo, cenný bodík pre konečné zúčtovanie vybojovala Vierka.

ŠTG – No Comment

To najlepšie zostalo na koniec, jednoznačne toto bolo derby večera. Galesáci bodovali naplno, No Comment musel kontrovať rovnako, aby mal šancu bojovať o prvé miesto.

Robino Jahoda so Zlatkom predvádzali spanilú jazdu, na prstoch jednej ruky sa dali spočítať nezavreté frame oboch hier. Citeľne chýbal Tonko, inak by bol zápas ešte napínavejší. Navyše Zlatko vie, ako sa znervózňuje súper, že Jožko J Nedá mi nevzdychnúť si, že prečo Jarka nemohla takto kolegiálne hrať aj minulé kolo s Postavičkami… Pre mňa najvzrušujúcejší zápas, pretože pre No Comment má každý bodík cenu zlata a Zlatko sa veru nenechal predať ľahko. Excelentný výkon atakoval rekord tohto ročníka ligy, Róbert Jahoda Novosad sa stal štvrtý krát hráčom kola.

Ďakujem za dočítanie pokecu ku kolu a želám všetkým bowlingovým nadšencom veľa športového šťastia, lebo…vážení, čas konečného zúčtovania sa blíži a súboje začínajú prituhovať 🙂