Sumár 31. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

    Tak, a po jednokolovej prestávke si opäť prečítate „chlapský“ pokec ( k tomu „ženskému“ sa vrátim a veľmi rád v nasledujúcom odseku J:-)). Máme pred sebou posledné aprílové kolo a na budúce sa stretneme na ligovom bojovom poli až v máji. Počasie nám dokazuje, že ponáhľať sa do prírody ešte stále nemusíme a bowling v nadýchanej pivnici hotela je predsa len lepší a príjemnejší , ako bicyklovanie v snehovej fujavici, alebo sadenie uhoriek do vymrznutej zemi, a to ešte nespomínam umývanie okien v jarnej búrke a prechádzky v Panskej záhrade po námrazou pokrytej tráve, čo Vy na to?

    Ale teraz späť k  Mirke. Priznám sa, ani som netušil, že máme medzi sebou tak dobre literárne podkutú potenciálnu pokračovateľku literárneho odkazu slovenských spisovateliek, ako napríklad Márie Rázusovej-Martákovej, Eleny Čepčekovej, Terézie Vansovej, Boženy Slančíkovej-Timravy, či Margity Figuli . Toľko krát som si v duchu preberal a popisoval Veľkonočné sviatky , ale tak poeticky som si to nikdy nepredstavoval ( je prinajmenšom zaujímavé pozorovať rozdiel , čo si o šibačke myslí mierne pripitý šibač a samotný objekt pre mňa dosť nezmyselného „ mlátenia „ nežnejšieho pohlavia 🙂 ). Ten ekvilibristický vystihnutý postoj medzi realizmom a idealizmom by netrafila lepšie  ani sama Ľudmila Podjavorínská . Asi budem musieť pravidelnejšie predstierať pracovnú, alebo akúkoľvek zaneprázdnenosť, aby ste si mohli častejšie vychutnať jej nádherné myšlienky, ktoré pravdepodobne kolujú v hlavách viacerých emancipovaných manželiek dvadsiateho prvého storočia. A to som ešte nespomenul, že ste si to všetko mohli prečítať v peknej spisovnej slovenčine, ktorá v mojich výlevoch už od čias prekvapivo úspešne zvládnutej maturity zo slovenského jazyka niekedy absentuje ( ešte že Slovenský jazyk nie je skúška na technicky orientovaných Vysokých školách , ktovie, ako by som dopadol, a či by som sa dožil vôbec nejakého titulu? 🙂 ). Nechcem nikoho presviedčať o jej kvalitách, ale určite mi dáte všetci za pravdu, že to bola nádherná prozaická bomba do našich počítačmi, výškou výplaty, upratovaním, všeobecnou zdravotnou starostlivosťou , televíziou, neposlušnými deťmi, mariášom, úplatkami, tvrdou prácou ( nielen v robote! ), sledovaním štatistík v BLHJ, americkými filmami a čo ja viem ešte čím skazených realistických duší.  Už teraz sa teším na jej popis prvého mája ( pravdepodobne totiž zasa nebudem v Hlohovci ) , ako sa vyrovná so záludnosťami tak krehkej a pritom náročnej témy, ako prvý deň mesiaca lásky určite je. No ale povedzte, kto by to mohol urobiť lepšie, ako citlivá a literárne nadaná duša mladej ženy? Sami uznáte, že jej pokec stál za to, a bol určite milou literárnou vložkou, ktorá na nás zapôsobila tak blahodárne ( týmto beriem písanie pokecu Mirkou budúce kolo za vybavené 🙂 , určite neodolá 🙂). Žiaľ odolala !!! Asi bude pokec písať Jozef :-), alebo bude ďalšia pauza ( idem vo štvrtok na bicykel do Českých a Moravských zemí a vrátim sa až v pondelok večer , zato aj s Vierkinými topánkami, aspoň dúfam ).

     Dobre, úvod máme za sebou a teraz pekne po poriadku ( v detskej knihe s názvom  Môj macík práve od Márie Rázusovej-Martákovej  to pokračuje – uvaríme kašu sladkú – a potom že som literárne nevzdelaný ?!? 🙂 je to síce detská , ale predsa len literatúra 🙂 ), poďme sa bližšie pozrieť na včerajšie dianie v herni.

Gales – Hasiči – hon na prvé miesto v lige pokračuje neochvejne ďalej. Budú  prekážkou pre Gales Hasiči ?  Ak by včera prvú hru sledoval nezainteresovaný pozorovateľ, určite by neveril, že hrá ašpirant na tretí titul za sebou proti šestnástemu v tabuľke. Dokonca by som si trúfol povedať, že by podľa aktuálneho skóre typoval presne opačne. Chlapi z Galesu začali totiž minimálne vlažne. Po prestávke to už bol zase ten starý známy , a dobre fungujúci stroj na víťazstvá. Hasiči po prestávke akoby stratili paru v kotlíku a prestali zatápať, škoda, mohol to byť zaujímavý a vyrovnaný súboj  oveľa dlhšie než len jedna hra.

    Bekaert – Nepočujúci Team – zopakuje Bekaert výkon z minulého týždňa , alebo sa Nepočujúci poučili s prehry od Pelikáncov ? Keď sme striedali na dráhach Bekaerťákov , spýtal som sa Vladka, ako mu to sypalo, tak Miroslav ledabolo utrúsil poznámku : „ Ešte že nás má! „ A čísla to aj dokazujú. Dokonca, keby Andrej pokračoval v druhej hre s rovnakým elánom, tak máme ďalšie nové meno v zozname hráčov kola. Robovi a Najmä Erike sa včera vôbec nedarilo a tak jediný bod Nepočujúci vydolovali práve z Vladka, keď v druhej hre pridal na obrátkach len Dušan.

BMX – Kinder Team – ako sa vyrovnajú školopovinní mládenci s nevyspytateľnými bicyklistami ?  No vyrovnali sa tak, že si na BMX-och tak trošku zabicyklovali. Len navrátilec do zostavy Braňo nešetril svoje zdravie a hlavne zlepšeným výkonom po polčase dokázal odolať Samkovi a aspoň jedným bodom zachraňovať včerajšiu pohromu BMX. Mládež si zas v pokojnom tempe odohrala svoj dosť vysoký štandard a štyri body sú doma.

Ňufíci – ŠTG –  porovnávanie síl Peťových zverencov a šťuky ligy. Kto bude mať lepší dôvod u Pelikána oslavovať ?  No oslava asi chutila lepšie Ňufíkom napriek prehre , ale prehre zo cťou , ktorá sa mohla pri troške šťastia premeniť na víťazstvo ( čo je to 18 kolov? ). Po prvej hre Peťovi zverenci dokonca viedli a v druhej hre tiež nepúšťali pierka lacno. Všetko toto si myslím zapríčinil Miroslav, ktorý sa pred zápasom prilepil na Jarku ako kliešť a keď sa ho nestrasie, tak je tam možno až doteraz :-). Nám sa zápas ( až na moju druhú hru, ale aj tam som mal dva splity! ) vôbec nevydaril , no bojovali sme ako levy. Súper nás totiž k tomu donútil. Nakoniec pekný vyrovnaný zápas.

Fidorky – No Comment –  druhý adept na prvú priečku si porovná sily z našimi máčanými keksíkmi, zlíže z nich sladkú čokoládku , alebo im zhorkne v ústach?  No keksíky odišli bez sladkej čokolády a chlapi z NoCommentu si zapísali povinnú päťku ( aj keď včera to už obligátna tisícka nebola ), pričom sa držia stále pol kroku pred Galesom. Nad všetkými včera trčal zasa Robo, ktorý ( podobne ako na začiatku súťaže ) si hrá svoju vlastnú ligu. Pred týždňom si dovolil zosadiť s trónu aj Michala o ktorom som bol presvedčený, že o primát už nemôže prísť a včera si postavenie dokonca na špici ešte utvrdil. Blahoželám k nádhernému výkonu.

Pelikán – Postavičky – priamy súboj o 3.miesto. Kto bude úspešnejší ? Vytrhajú operencom Postavičky ozdobné brčká z trtolu, alebo to bude naopak šimranie pierkom pod fúzy Postavičiek ?  Napriek tomu, že v zápase nepadla ani jedna deväť stovka zápas bol vyrovnaný až do posledného hodu ( rozdiel štyroch kolov je menej ako nič ). V zápase držali opraty pevne v rukách ženy ( nakoniec, kto iný ?) ,ku ktorým sa dokázal pridať len Ferino. Ivan z Jozefom zostali len v úlohe štatistov.  Priama bitka o tretiu priečku tak dopadla lepšie pre Postavičky.

Camel – Dvesto – už tradiční účastníci ligy v nelichotivých súčasných formách budú usilovať o zlepšenie postavenia v tabuľke. Ako to dopadne ?  Dvestovkári si v podstate ľahko poradili s rozkladajúcim sa súperom, napriek peknému výkonu Peťa. Prekvapujúco najsilnejším hráčom duelu bol Martin, ktorý sa blysol excelentným náhodom. Rozdiel 126 kolov na záver, hovorí jasnou rečou. Dvestovkári sa teda šplhajú v tabuľke na pôvodné pozície a Cameláci im v tom včera takmer vôbec nebránili.

Soroš – The Last – ďalší dôležitý zápas o hornú časť tabuľky sľubuje tvrdý boj. Komu bude zvoniť hrana a kto pôjde namyslený domov ?  No, tvrdý boj to nakoniec bol, ale namyslený domov nešiel nik. Čísla totiž po skončení druhej hry nedávali dôvod na jasanie ani jednému aktérovi, skôr som mal pocit, že si to všetci šiesti doslova odtrpeli a nik nepredviedol na dráhach výkon, na ktorý by mal byť hrdý. Vlastne celý zápas nič moc. Oba mančafty majú určite na viac, ako včera predviedli a my si zatiaľ počkáme na to, keď sa nám predvedú v plnej kráse. Lasťáci síce nasadili do boja posilu Miňa z Rakúskej bundesligy, ale posila zrejme ešte nie je adaptovaná na naše podnebie :-).

Mix – Ala Team – ako zapôsobí termín uspávacieho zápasu na oboch aktérov ?  Uspávanka pravdepodobne silnejšie doľahla na Ala Team. Už v prvej hre si totiž Mixáči vytvorili dostatočný náskok, ktorý po prestávke ešte zvýraznili. Ala Team žiaľ ničím súpera nedokázal prekvapiť a tak rozdiel medzi oboma družstvami v tabuľke sa podstatne znížil , aj keď je to stále deväť a pol bodu. Asi postačujúce do konca ligy.

  1. kolo máme teda šťastne za sebou. Boj o prvú a piatu priečku v družstvách je zaujímavý a stále otvorený. Okolo päťky sú zhustené do jedného bodu tri družstvá a ďalšie štyri sú v tesnom závese. V jednotlivcoch sa pevnejšie na prvej pozícii usalašil Robo a má tri kolá pred koncom viac ako priemer bodu náskok pred Michalom. Nechcem kuvikať, ale tu je už asi ozaj rozhodnuté.

S pozdravom dovidenia možno v pondelok priatelia.