Sumár 32.kola BLHJ

Ahojte bowlingáči,

Prinášam Vám krátke ohliadnutie za včerajším zaujímavým kolom.

Kinder Team – Ňufíci – zaberú zlepšujúci sa Ňufíci proti Kinderkám? Ňufíci vbehli do zápasu celkom dobre, ale Kinderká im svojou hrou nedali žiadnu šancu. Je vidieť, že sa stále zlepšujú a žiadne družstvo ich už nemôže podceňovať. Všetky 3 „kinderká“ nahrali cez 300, čo sa včera veru veľa družstvám nepodarilo. Kinderká vďaka tomuto výkonu a tiež zaváhaniu súperov vyskočili v tabuľke už na 6.miesto.

 The Last – No Comment – bude The Last hrobárom favorita, ako v minulom roku? Áno skoro to tak aj bolo, veru nemal som ďaleko k infarktu v tomto zápase, keď som sa spoza „riadiaceho pultu“ na zápas pozeral… 🙂 Milan z Burom sa do nás pustili bez rešpektu, iba Libuška nemala svoj deň. Na druhej strane si svoju hru hrali Gabo s Jahodom a Andrej bol tým povestným jazýčkom na váhach v tomto zápase. No nemal sa veru čím chváliť a to, že po obrátke vyhrával iba o bod som pripisoval trošku nekoncentrovanej Libuške… No a keď v druhej hre mala Libuška už náskok 30 bodov, som si ja nadával, že som toho Andreja nevymenil :-). Musel som mu povedať, aby začal hrať trošku zodpovednejšie, trochu ľudského slova mu povedala aj Megi a zrazu z toho boli dva X. Zápas sa zlomil až v poslednom 10 frejme a tak som si vydýchol a ostali sme zatiaľ na vedúcej priečke. Jahoda mal nábeh na hráča kola už tretíkrát po sebe, stanovil povestnú laťku výkonom 381 vysoko, ale ešte sa diali veci v tomto kole…

 Mix – Nepočujúci Team – poradí si MIX, navnadení víťazstvom s predchádzajúceho kola, aj s Nepočujúcimi? Mixáci sa do súpera pustili bez rešpektu, podľa napísanej predikcie, a zápas to bol veľmi vyrovnaný. Do obrátky šli Nepočujúci s náskokom jediného bodíku, no v druhej hre Mixáci zabrali a nakoniec víťazstvo strhli na svoju stranu. Veľa nechýbalo a mohlo byť víťazstvo na nulu, veď Vladko prehral svoj minizápas iba o bod a Matúš iba o 3. Aj takéto zápasy nám prináša bowling…

 Soroš – Pelikán – kto bude na tom lepšie po súboji tabuľkových susedov? Pelikán mal za určitých okolností ešte nádej na tretie miesto v tabuľke, ale Soroš v tomto zápase podal svoj druhý najlepší výkon (po 13.kole) v lige a nedal Pelikánu žiadnu šancu, až na jeden bodík pre Mišku. Pelikán tak musel čakať na výsledok neskoršieho zápasu Postavičiek, aby vedel, či si uchová akú takú šancu na celkové tretie miesto v družstvách.

 Dvesto – Bekaert – Dvestovkári majú ešte o čo hrať, poradia si so súperom zľahka? Dvestovkári stále bojujú o konečné 5.miesto v tabuľke, ale v tomto zápase ich súper z dolnej časti tabuľky predčil. V obrátke drotári vyhrávali o 43 bodov a aj keď Dvestovkári všetci zabrali v druhej hre a zlepšili svoje výkony, nestačilo to na viac ako jeden bodík. Bodové rozdiely na 5 až 8 mieste nie sú veľké a družstvá sa ešte budú naťahovať o čo najlepšie umiestnenie.

 Camel – ŠTG – preberie sa Camel z útlmu, alebo bude jeho trápanie pokračovať? Neboli to v podaní Camelu ešte 300-vkové zápisy, no veľa nechýbalo, ale už to bola pohľadnejšia hra. Jozef s Dášou si svoje zápasy vyhrali a zabezpečili spoločne s Peťom pre družstvo dôležitú výhru. Veľmi zaujímavý a tesný bol súboj Petra a Zlatka, kde Zlatko získal pre svoj tím jediný bodík. Naopak Jarka si svojím výkonom v druhej hre stanovila svoje minimum a niekto poznamenal, že Jarka nahrala za zápas to, čo v poslednom čase hádže Jahoda na jednu hru :-). Nuž bowling býva vrtkavý…

 Ala Team – Postavičky – potvrdia Postavičky v tomto súboji definitívu 3.miesta? To čo začali v prvej hre „vyvádzať“ Noro s Milošom ako lídri svojich tímov sme s Michalom vyhodnotili ako nábeh na hráča kola a veru sme trafili :-). Noro v prvej hre nahral 209 a výrazne podkuroval Milošovi, ktorý ale veľmi nezaostával. Po zmene dráh však Norovi zvlhol pušný prach, jeho muška sa vychýlila a ani náhod 336 nestačil na uchmatnutie bodíku Postavičkám. Miloš totiž triafal všetko a okomentoval to svojsky – „dnes by mi to padalo aj keby som to hádzal zozadu“ Jeho výkon v druhej hre 213 ho katapultoval na celkové číslo 407 a iba o 2 body zaostal za celkovým najvyšším výkonom hráča v zápase. Samozrejme ho tento výkon vyniesol na 4.miesto v tabuľke hráčov a stal sa hráčom kola. Dievčatá v tíme Postavičiek sa tiež nenechali zahanbiť a svojím výkonom pomohli k prvej tisícke Postavičiek v tomto ročníku. Týmto víťazstvom na nulu si Postavičky zabezpečili celkové 3.miesto v tabuľke družstiev. Hore už nevystúpajú a zdola ich už neohrozí ani Pelikán, takže máme 2 kolá pred koncom prvú istotu!

 Fidorky – Hasiči – zapíšu si Fidorky druhé víťazstvo v sezóne? Po včerajšom tréningu by si veru zaslúžili… Asi som tie Fidorky prechválil L pretože druhé víťazstvo si nezapísali a dokázali Hasičom uchmatnúť iba jeden bodík, ktorý vybojovala Veronika v druhej hre svojím zlepšeným výkonom a novým maximom 177. Za hasičov vybojovali body Maťo a Jozef a týmto víťazstvom si pravdepodobne zabezpečili konečné 16.miesto.

 Gales – BMX – poradí si Gales jednoznačne so súperom v tomto zápase? Výsledok zápasu Last –Comment velil Galesu vyhrať na nulu. BMX však nechceli pustiť body len tak, ale nepomohla ani motivácia v podobe vodky :-). V prvej hre držali krok so súperom Rišo aj Hossa, ale ani jeden sa nevyhol výpadkom a tak Gales splnil svoju úlohu a víťazstvom na nulu si stále drží veľkú šancu na obhajobu víťazstva.

Máme pred sebou posledné dve kolá, opäť predĺžený víkend a na pláne v sobotu 06.05.2017 turnaj AJ 9 je X a v pondelok 08.05.2017 už 33.kolo bowlingovej ligy.

Takže s niektorými sa vidíme v sonbotu na turnaji a s ostatnými v pondelok na lige

Bowlingu zdar!