Sumár 33.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Keď sa pozerám spätne do kalendára, je mi tak zvláštne smutno na duši. Mirkina poetická dušička by to vedela napísať určite oveľa ľúbeznejšie, mňa napadá len strohé : Dva predĺžené víkendy preleteli ako splašené husi a žiaľ zas tak skoro nebudú . Až teraz som si vlastne prečítal, že sme včera spoločne ( ani som si to nestačil všimnúť, žiadny taký prípitok som včera nepočul 🙂 ) oslavovali „ Deň víťazstva nad fašizmom „. Honosný názov, ale mne by sa viac páčil, „ Koniec vojny „. Znie to síce tvrdšie, ale určite výstižnejšie, ľudovo a viac nadčasovo. Teraz ma ale napadlo, škoda, že nemáme tých sviatočných dní na oslavu konca vojny viac. Veď tých vojen totiž bolo až až, no nie?
No nechajme vojny vojnami a poďme sa pozrieť na našu ligu. Predposledné kolo sľubovalo ďalšie zaujímavé zápasy a najmä duely dvoch ostro sledovaných kohútov na smetisku z názvom BLHJ mohli v prenesenom význame slova takú drobnú lokálnu vojničku aj pripomínať 🙂.

Kinder Team – Hasiči – budú pokračovať Kinderká v dobrých výkonoch a vychutnajú si ďalšie družstvo? Že sa Kinderká šplhajú hore tabuľkou družstiev je fakt a včera si to aj poistili. Umným výkonom zaknihovali ďalšiu výhru bez straty kytičky. Hlavnou hviezdou zápasu bol Jakubko, ktorý vyrovnanými náhodmi zamiesil na chutné päťhviezdičkové buchty. Najbližšie k jednej hviezdičke mal len Erik, ktorý žiaľ neprehodil Samka o včera symbolických päť kolov. Kinderká tak jasne zaútočili na piatu pozíciu v tabuľke družstiev ( pri očakávanej prehre Soroša ), ktorá mohla byť včera celkom reálna . Dosť odovzdaný výkon Hasičov im k tomu prispel .

ŠTG – Dvesto – súboj tabuľkových susedov v ktorom to bude určite iskriť. Teším sa na tento zápas… Iskriť sa síce iskrilo, ale v podstate len prvú hru. Na rozbehnutých dvestovkárov bolo včera potrebné zahrať rekordne a to sa nám žiaľ nepodarilo, aj keď sme nepúšťali brká zadarmo. Naopak koncertný majster Štefan včera vytiahol konečne z rukáva arzenál, ktorý má väčšinu sezóny pripravený na iné dráhy. Pravdepodobne zhodený split v prvej hre spôsobil, že včera sršal sebavedomím a hral presne to, na čo má. Parťáci v družstve potiahli každý aspoň jednu hru a prvá tisícka dňa bola na svete. Pri troške dobrej vôle sa mohol otriasať aj rekord v družstvách. Pekný výkon chlapi.

Postavičky – The Last – Postavičkám už isté 3.miesto nik neohrozí a tak si už môžu v kľude hrať svoju hru. Dočkáme sa ďalšieho výkonu nad 1000? Neviem, či tú tisícku im včera nevyfúkli dvestovkári. Postavičky žiaľ minulotýždňový výkon nezopakovali. V podstate sa nedarilo ani Milošovi, ani Terezke ( Musím vysvetliť. Pri poslednom tréningu Postavičiek som sa domáhal rozhovoru s Mirkou a Jozef mi pohotovo vysvetlil, že pani Terézia Vansová je ešte zaneprázdnená a bude sa mi venovať neskôr a tak máme v lige ďalšiu ale zato podľa mňa celkom peknú prezývku 🙂 ) ani Jozefovi. Nie že by Lasťáci hrali nejako exkluzívne, ale včera to na súpera stačilo. Tomáš si to dokonca v druhej hre na dráhe aj vychutnával. Prizerajúcich divákov mohlo potešiť, že videli včera najvyrovnanejší zápas.

Nepočujúci Team – Camel – ďalší zaujímavý súboj takmer tabuľkových susedov. Aj v tomto zápase pôjde o dôležité body! Áno prinajmenšom zaujímavý pre oboch súperov. Jeden a pol bodový rozdiel v tabuľke by mala byť motivácia ako hrom. Nepočujúcim nevyšla už prvá hra a napriek zlepšeniu v druhej to nakoniec stačilo len na jeden bod. Taktovku už od začiatku symfónie držala a do samého konca ani nepustila Dáška. Včera to na dráhach vyzeralo, že Jozef s Peťom gentlemansky nechali vyniknúť krajšiu časť Camelu a keďže Nepočujúci včera medzi sebou žiadnu krásku nemali, museli prehrať 🙂.

Bekaert – Mix – pôjde Mixu karta ako v predchádzajúcich zápasoch, alebo im Bekaerťáci riadne podkúria? Mariášovsky povedané, včera Mixákom karta nelepila. Až na mikrosúboj Vladka s Vladkom , kde mal viac šťastia zasa len Vladko ( tie tri koly je určite pech! ), bolo vlastne rozhodnuté už po prvej hre. Bekaerťáci si tak vyšliapli na súpera , ktorý je tesne nad nimi v tabuľke družstiev a slušne sa k nemu pritiahli. Štyri koly nie sú priepasť. Motivácia na posledné kolo tiež ako vystrihnutá z akčného filmu západnej produkcie.

Gales – Fidorky – v tomto zápase to bude povinná jazda Galesu za 5 bodmi. A v podstate aj bola. Na moje prekvapenie však najlepšie body najmä za umelecký dojem dostala zaslúžene Janka aj keď technické prevedenie malo tiež svoju silu. 381 kolov je v Hlohovci ako s knihy Alenka v ríši divov . Nebyť Atilovho super výkonu v poslednom zápase, tak by sme mali po dlhom čase už piatu hráčku kola. To ale nebolo všetko. Galesáci atakovali hneď dva rekordy. Maximálny výkon družstva v zápase a najvyšší rozdiel v zápase. Oba nakoniec vydržali, ale triasli sa riadne.

Ňufíci – BMX – uvidíme otcosynodcérobratosesterský súboj? (kurňa, aké slovné spojenie som zase vymyslel 🙂) Aby som nadviazal na tú Jozefovu nádhernú skomoleninu, tak si pamätám na jeden zaujímavý výraz z filmu o Šmolkoch a to sečkožnečkomlátičkopečka, ktorý omielala moja staršia dcéra donekonečna možno na dôkaz, že netrpí žiadnou rečovou chybou a to mala prosím len pár rôčkov života za sebou. Takúto sečko….. vytasili bicyklisti na včerajšieho súpera, aj keď včera by im stačil len jednoduchý mlynček na kávu alebo mažiar. Ňufíci nemali včera dobrý deň, aj keď drobné záblesky hlavne u Mirka a v druhej hre aj Lukáša tam vidieť boli.

No Comment – Soroš – v rámci zachovania objektivity súťaže som ako kapitán družstva vyhovel prosbe kapitána Soroša, aby sme hrali až o 21:00, inak by nemohli nastúpiť. Pravdepodobne ma moje rozhodnutie bude mrzieť, mohol som byť totižto sebecký a využiť to, ale pre mňa je podstatné a prednejšie pozrieť sa každému rovno do očí… Ako keby to bol Jozef už v piatok tušil, alebo skôr privolal ( to asi nie )? Prenos súboja No Commenťákom vôbec nesadol . Nie že by sa nesnažili, ale žiaľ súper bol včera nad ich sily a pozerajúc na čísla , tak ich vôbec nešetril. Atila už v prvej hre zatrúbil na roh hojnosti a neprestal ani po prestávke. Nakoniec z toho bol nádherný náhod 391 a hráč kola. Blahoželám! Keďže aj Ivan sa nedal zahanbiť, tak pre smutných favoritov zostal nakoniec len ten jeden povestný ( v tomto prípade ale veľmi trpký ) čestný bodík .

Pelikán – Ala Team – v tomto zápase hráči môžu hrať úplne uvoľnene, veď v podstate im už o nič nejde… No, že bude mať predchádzajúca Jozefova veta taký devastujúci účinok ( Ferino, Miroslav a hlavne Vladko!!! ) , to som teda nečakal. Poznám deň sviňa, ale toto ani neviem ako pomenovať. Také domáce a dokonca ani divo žijúce zviera nepoznám. No ale na druhej strane prekvapenia musia byť. Budem úprimný, tá zvyšná trojka to svojimi výkonmi tiež moc nezachránila ale predsa to bolo minimálne o triedu lepšie. Aj také zápasy bývajú….

Predposledné kolo máme teda za sebou. Čaká nás už len povestné finále a Funny league Team Cup 2017 . Možno sme boli včera svedkami rozuzlenia najdôležitejšej otázky ligy. Alebo si Kinderká ešte odložili najväčšie prekvapenie na posledný zápas v lige? Uvidíme. Nezabúdajte, že aj minulú sezónu rozhodol o víťazovi ligy vlastne až posledný ( vďaka Libuške pre mňa ešte dlho nezabudnuteľný ) zápas.

Dovidenia v pondelok priatelia!