Sumár 4.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Dušičky sú dúfam úspešne za nami, sviečky sú ( a niekto aj prsty J ) dopálené , čaká nás bežný týždeň až na tých, čo si budú na chrbát pripisovať ďalší rôčik , prípadne oslavovať svoje meno v kalendári . Ja sa priznám, že som takmer celý minulý týždeň strávil mimo Hlohovec a zhon okolo kalvárie mi vôbec nechýbal. Akosi sa mi vytráca pôvodná myšlienka týchto sviatkov a vnímam len ten nekonečný zhon okolo toho. Nemám ho rád.

    Na druhej strane som sa nechtiac „vyhol“ aj Tandemu, čo mi je samozrejme ľúto, ale žiaľ nedalo sa. Budúci rok si ho ale určite vychutnám, už teraz hľadám vhodného spoločníka, alebo ako je väčšinou zvykom skôr spoločníčku . Podľa informácií od Jozefa a výsledkov , to musela byť celkom slušná zábava. Uvidíme dnes poobede, či to na niekom zanechalo následky tak pozitívne, ako aj negatívne.

Postavičky – Štg – zaujímavý súboj hneď na úvod kola. Ktorý tím bude odchádzať spokojnejší?  Zápas potvrdil nepísané pravidlo, že v derby veľké čísla nepadajú. Okrem toho oba mančafty zatiaľ len naberajú minuloročnú excelentnú formu a tak priebeh možno popísať veľmi jednoducho: „ Každý chvíľku ťahal pílku“. Druhé slovo, ktoré charakterizuje stretnutie je vyrovnanosť a to od začiatku až do konca najmä na našej strane a tá nakoniec asi aj rozhodla. Výsledok spôsobil, že oba súperi majú rovnaký počet bodov a len skóre podržalo Postavičky vpredu.

Pelikán – Nepočujúci Team – nastúpi za Pelikán už aj Miška, alebo sa chlapci budú ďalej trápiť bez nej?

Tak Miška nenastúpila aj keď po zápase som zistil, že už začala trénovať. Nastúpila trojka chlapov, ktorá sa vytrápila ( a to najmä Ivan v prvej hre – Tu na 100% platí staré známe – Po hodoch býva bolenie brucha!) až až. Jediné ich šťastie bolo, že na druhej strane bolo trápenie ešte väčšie. Čísla hovoria tiež o veľkej vyrovnaností, ale napríklad Dušan 258 nehodil ani nepamätám. Pelikáni sa ziskom štyroch bodov odpútali od priepasti a razom sú na desiatom mieste.

Kinder Team – Dvesto – Kinderká ešte neukázali celú svoju silu, odnesú si to dnes Dvestovkári?   Mám taký pocit, že tento zápas si Dvestovkári napriek výhre za širák nedajú. Palina som síce videl len zozadu, ale viem si predstaviť, ako sa tváril. Ich šťastím bolo, že Kinderká ich zaváhanie nedokázali využiť viac ako na dva body. Len rozdiel 26 kolov spôsobil, že zápas neskončil pomerom 4 : 1. Hold v pondelok tulipány Dvestovkárom na dráhach nekvitli. Že by sa šetrili na ďalšie kolo? Uvidíme o týždeň.

Ala Team – Soroš – Soroš zatiaľ pomaličky, potichúčky zbiera bodíky, zastaví ich Ala Team?  No úprimne povedané Attila si za včerajšiu prvú hru tiež žiadny Diplom nezaslúži, ešte šťastie , že sa v druhej hre prebral a zabojoval za družstvo. Tiež mal šťastie, že Norbert sa vytrápil ešte viac ako on . Paradoxne najlepší hráč Ala teamu prehral len o ten jeden poondiaty bodík s Miroslavom, čo spôsobilo plnú poľnú bodov na strane Sorošákov. Asi to bolo v súlade s prvou Jozefovou vetou „ …. pomaličky, potichúčky … „.

Bekaert – Ňufíci – bude Bekaert pokračovať vo svojich dobrých výkonoch, alebo im Ňufíci podkúria? Ak ste videli tento zápas, tak Vám muselo byť divné , že hrajú proti sebe mužstvá z minuloročnej ligy, ktoré skončili na 15-tom, a 17-tom mieste!!. Podľa čísiel a priebehu hry, sa zdalo, že hrajú mužstvá určite s prednej časti ligy. Šťastnejší boli nakoniec Bekaerťáci, kde hlavne Vladko potiahol víťazstvo na ich stranu. Ako útecha Ňufíkom môže slúžiť Danielov bod . Súboj ukázal, že v lige už slabý súper určite nie je, alebo sa nám rodia nové dva silné mančafty.

No Comment – Predators – Predátori hryzú súperov, ubráni sa vedúci tím ich útokom? Výsledok potvrdil, že Predátori na veľkých súperov ( ak tí nezakopnú ) ešte nemajú. Predchádzajúci súboj im ale môže byť návodom, ako na to. Chlapi s Nocommentu si v pondelok nenechali zobrať bodíky a ako bónus k tomu, Robo si zaknihoval druhý krát v tomto ročníku hráča kola s výkonom 394 bodov – blahoželám. V zápase bola atakovaná aj avizovaná 1000-ka, ale ako sa po zápase Jozef z Gabom zhodli, Jahoda im to vlastne celé pokazil, lebo nehodil cez 400 J. Zúbky predátorov teda klapli na prázdno a líder ligy sa od súperov vzdialil o ďalší bodík vpred. Po zápase bola avizovaná dopingová kontrola pre Jahodu a ozývali sa hlasy, že mu treba vytvoriť vlastnú ligu, či postaviť múr ako na tenise, kde by sa hral sám so sebou J

Gales – Camel – Camel je zatiaľ ako spiaci drak ( A v podstate aj Gales ). Prebudí sa práve dnes? Tak spiaci drak sa ešte nezobudil a Gales si odohral povinné víťazstvo so stratou jednej kytičky. Michal s Timotom si odohrali svoje a len  Janka nestačila na Ivana a tak Gales pokrivkáva na siedmej pozícii so šesť bodovou stratou na lídra, aj keď priemerom sa dostali už na druhú priečku. Camel ostáva stále veľa dlžný predchádzajúcim ročníkom a zostáva stále v spodnej časti ligy.

Pelíšky – Mix – získajú Pelíšky prvý cenný bod? No odpoveď je celkom jednoduchá . Andrejka sa postarala o cenný prvý a veľmi dôležitý bod pre nováčika. Nech je povzbudením do ďalšieho priebehu. Na druhej strane Mixáči tiež moc neoslnili , čo v pondelok nebolo nič výnimočné, skôr to platilo ako pravidlo a nie výnimka. Vladko sa vytrápil v prvej hre a jedine Peťo zahral vyrovnane obe hry. Pelíšky im veľké starosti nenarobili.

Bmx – Fidorky – Fidorky sú nabudené zo soboty, takže si BMX musí dávať pozor! Hráč kola bol doteraz vždy z posledného zápasu. Bude tomu tak aj dnes? Posledný duel večera . Za Bmx už nastúpil Braňo a s Ivanom zahrali celkom slušne ( hlavne prvé hry ). Žiaľ Zuzka im nestačila a tak Fidorky vďaka Mirke pridali na svoje konto ďalší bod. Nakoniec štyri body stačili Bmx na odpútanie sa z dna tabuľky. Pravidlo, že hráč kola je s posledného duelu už teda neplatí.

Na záver sa chcem ospravedlniť, že pokec je z oneskorením, ale žiaľ včera som nebol schopný nič napísať. Liga sa však nezastavuje a po pondelku mám pocit, že sa stále úspešne zamotáva . Neviem, či to spôsobil Tandem, ale prekvapenia sú naďalej na dennom poriadku, tak sa opäť tešme na ďalšie.

Dovidenia v pondelok priatelia!