Ahojte bowlingáči,

niektorí ste si už istotne rannú kávičku vypili, niektorí možno nestihli a tak sa pekne všetci usaďte, urobte si pohodlie na pár minút a prečítajte si ranný spravodaj zo včerajšieho 4.kola bowlingovej ligy. Dobrý čit! 🙂

Sumár 4.kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Tak ako Jozef už v nedeľu večer ( skôr v noci 23,19 hod , asi nemôže spávať 🙂 )mailom naznačil , mali sme sa zase na čo tešiť. On myslel predovšetkým na špeciálne derby o 21°° hod, ale aj ostatné zápasy sľubovali zaujímavé divadielka. Hneď prvý zápas zviedol do arény priamych susedov Mix a BMX , tiež Dvesto verzus Kinderká a Last proti Bekaertu mali  priliehavý štatút derby . No a na záver sľubovaný bonbónik v podobe Gales – Postavičky. Bol som zvedavý, či sa Gales otrasie po minulotýždňovej prehre a či skomplikuje život zatiaľ vedúcim Postavičkám. Camel, Soroš, Pelikán a NoComment mali relatívne slabších súperov, ale motyka mohla práve tu celkom slušne vystreliť. Zaujímavo sa vyvíja aj poradie jednotlivcov, pričom s pribúdajúcimi kolami sa do popredia derú očakávaní favoriti. Prekvapujúci   fakt je, že máme veľa hráčov nad magický priemer extratriedy 150 . Ale dosť bolo rečičiek , poďme priamo na výsledky:

       Mix – BMX, zápas o dvojnásobok bodov sa niesol v znamení dvoch lídrov. Peťo z Ivanom si to rozdávali skoro rovnakým skóre po celý zápas. Nakoľko Ivan mal predsa len lepší podporný tím, spokojnejší z herne odchádzal práve on. Prekvapením boli pre mňa menšie čísla u Braňa a Palina, ktorý asi ešte nenašiel tú správnu bowlingovú fazónu. Aký to rozdiel v Ivanovom pohľade oproti predchádzajúcim kolám si musel všimnúť ozaj každý.

Camel – Fidorky, prvý zápas, kde pomyselná motyka vystrelila ( aj keď nie celkom, ale len tak trošku 🙂 ). Camel si zase ( koľký krát už ? ) trochu pohrával z nervičkami kapitána a Jozefa museli tiež dobre bolieť oči. Že práve  dámy prinesú povinné body a Peťo sa bude „ flákať „, to by pred zápasom tipoval málokto. Naopak úsmev Klaudie, ktorú som stretol cestou na Hotel hovoril jasnou rečou. Bol nádherný pohľad, ako sa príjemná nálada maminy prelievala na celú rodinku ( išli totiž všetci traja spolu domov ).

Dvesto – Kinder Team, boj o každý bodík. Tak by sa dalo povedať v skratke, čo sa na dráhach dialo. Tento krát zástavu Dvestovkárov niesol hrdo Štefan . Naopak Palino ( mimochodom v Piešťanoch podáva excelentné výkony ) sa po bezkonkurenčnom víťazstve v Hodovom turnaji akosi nevie nájsť. Na druhej strane doterajšia opora Kinderiek Samko si včera vybral slabší deň a bolo to na výsledku mančaftu  aj vidieť. Inak celkom napínavý boj až do konca.

Bekaert – The Last, súboj v ktorom som bol zvedavý, ako sa Lasťáci vyrovnajú zo smolou, ktorá ich v predchádzajúcich súbojoch z extra silnými súpermi sprevádzala. Nakoniec to vyzeralo že celkom dobre ( hlavne v druhej hre ). Libuška ( inak kľúčový hráč minuloročnej sezóny ) si v pohode zahrala svoj štandard a Milan ( paradox bowlingu – najlepší hráč družstva a bez bodu ! ) sa pekne pripojil. Vlado zo slušným číslom na všetko nestačil. Mládenci sa teda musia zodpovedne pripravovať na ďalšie zápasy.

Nepočujúci Team – Ala Team, veľmi dôležitý boj o stred tabuľky družstiev. Po prvej hre celkom vyrovnané skóre sa po obrátke premenilo na „ One man show „. Juraj si zaknihoval prvú Hlohovskú dvestovku ( Erika a Dušan pridali svoj diel na oltár družstva ) a nasmeroval tím k plnej noši bodov.. Na druhej strane Vlado a Miro nepodali výkon ako v druhom kole a tento krát odišli s prázdnou. Možno nabudúce.

ŠTG – Soroš. Keď som včera písal úvod k včerajšiemu kolu, ani som netušil, že spomínaná motyka vystrelí práve v našom súboji. Po prvej hre náskok nevyzeral rozhodujúci, ale Sorošáci sa proti nám akosi nedokázali sústrediť. Každý z nich mal slabú jednu hru a to včera na snaživejšieho súpera nestačilo. ŠTG si nakoniec rekordnými 904 kolmi zaslúžene vybojovalo cenné štyri body. Nedá mi spomenúť jednu vetičku, ktorú som si zo zápasu zapamätal. Miroslav celkom profesionálne po Ivanovom nedohodení zaryl :„Vyzeralo to, ako by si odhadzoval sneh!„

Hasiči – Pelikán súboj Dávida s Goliášom mal podľa mňa vyzerať trošku ináč. Operenci si síce zapísali povinnú päťku, ale po zápase to vyzeralo ako Pyrhovo víťazstvo. Hlavne Ivan sa tváril, že to bol jeho posledný zápas v živote 🙂   (hlavu hore Ivan, neveril by si koľko takých ešte bude 🙂 ) a Miška ( keď som jej blahoželal k víťazstvu sa tiež moc nesmiala ) odchádzala z Hotela evidentne v zmiešanej nálade. Žiaľ Hasiči nedokázali zaváhanie favorita potrestať a tak si Pelikán sedí na vrchole tabuľky celkom osamotený.

Ňufíci – No Comment, bol tiež zápas dvoch rozdielnych levelov, ale tu to bolo aj vidieť. Jednou vetou povedané – No Comment ( alebo lepšie povedané „Jahoda“ ) zase valcuje. Kto rozumie bowlingu, iste uzná, že v Hlohovci 401 je božský výkon. Ešte že mal len jedného pomocníka :-), inak neviem aké číslo by bolo v družstvách. Aj tých 1001 je už dosť! Peter si po zápase celkom úprimne povzdychol : „ Kto by s nimi hral? „ a ja som mu celkom rozumel.

Gales – Postavičky súboj titanov. Kto si počkal na včerajšie finále určite nebol sklamaný. Tento zápas napriek tomu, že nepadali veľké čísla , ale to v takýchto konfrontáciách málo kedy idú, bolo sa na čo dívať. Možno sa Michal na mňa bude hnevať ( on si totiž určite myslí, že vyhral šťastnejší ), ale všetci, čo sledovali tento mač, musia uznať, že najväčší rozdiel medzi oboma rivalmi bol ten, že Gales sa k jeden a pol bodu „dotrápil“ a naopak Postavičky sa k tri a pol bodu „prezabávali“.

Čo na koniec. Včerajšok nám opäť ukázal všetky krásy ale aj záludnosti bowlingu. Na jednej strane radosť, na druhej zaťaté zuby a niekedy aj päste. Večná škoda, že nenosím zo sebou diktafón ( ale ani nemôžem, bolo by okolo mňa vražedné ticho 🙂 ) tie poznámky , hlavne tých , čo sa im darilo, nemali konca kraja. Aj som ponúkal žezlo komentátora, ale žiaľ nik si netrúfol, škoda. Možno tiež niekedy inokedy. Hor sa teda trénovať a

dovidenia v ďalší ( tento krát dušičkový ) pondelok.