Ospravedlňujem sa za neskoré zaslanie pokecu vzhľadom k pracovnej vyťaženosti, bol som za to už včera večer pri pive patrične „sexuálne poriešený“ pisateľom sumáru, ale ako sa hovorí, neskoro, ale predsa. Takže niečo k poobednej káve. Nech sa páči, čítajte…

 Sumár 5.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Väčšinou, keď pripravujem pokec („aby to v utorok netrvalo tak dlho“) tak úvod a prvú vetu k zápasom píšem  v pondelok, alebo ešte častejšie v nedeľu . Teraz je to tuším prvý krát v tejto sezóne bez prípravy, naostro. Okrem iného (ako ste si určite všimli) tam dávam vždy niečo, čo ma celý týždeň pred bowlingom nejakým spôsobom oslovilo. Tento krát som nechcel písať o svojich zážitkoch vôbec nič. Čo už také pekné viete napísať, keď ste sa celý týždeň váľali v posteli (Hups! Až teraz ma napadlo, že poznám ľudí, ktorí po tom vlastne túžia celý život :-)), lenže v mojom prípade som každé ráno skončil v stave, ktorý sa dá popísať len slovami: „Mokrý a ubolený potápač vo vani.“ A to uznajte, nie je bohvie aká zápletka. Na druhej strane ani z bowlingu nejaký extra pozitívny pocit ( až na spanilú jazdu celého družstva, ktoré musím pochváliť ) nemám. Pre Vás to teda znamená len pár žvástov na úvod a žiadnu hlbšiu myšlienku, ale sľubujem, že sa do budúcna polepším.

Aby som ale nezačal hneď zápasmi, napadá ma predsa len jedna vec, ktorá s bowlingom súvisí až moc. Včera sme začiatok nášho zápasu (minimálne prvých päť hodov) zažili hotový bengál, v ktorom sa nedalo hrať. Celkom vážne som sa pohrával s myšlienkou, že zastavím celý mančaft a počkám, až sa okolie ukľudní. Dráha č. 3 bola minimálne 15 minút križovaná zo všetkých strán (už tam chýbalo len padajúce hovno z neba) a my traja na nej hrajúci sme sa nemali kam ani postaviť, nie to ešte sadnúť. Z mojich prvých troch hodov si pamätám len to, že do mňa niekto (prisahám, že neviem ani kto ?)dva krát pri rozbehu drgol, Braňo bol celý čas nalepený na paneli, ako mucha na lepivej páske a Zlatka som vlastne ani nevnímal (jeho rýchle pohyby v tak malom priestore nebolo možné postrehnúť :-)). No proste cirkus Humberto. Zlatým klincom bola vyhrážka prezidenta, že Vám za nešportové správanie strhne desať bodov. No čo Vám poviem paráda pán farárko. Našťastie ste nemohli čítať moje myšlienky, ale to by som bol určite diskvalifikovaný aspoň na päť rokov dopredu. Nemal som vtedy bowling vôbec rád!

Soroš – Gales Tento zápas som si pôvodne chcel pozrieť naživo (určite sľuboval zaujímavý a dúfal som, že aj napínavý boj dvoch kohútov o predné priečky), ale z roboty som prišiel domov až okolo šiestej, tak som si stačil s Michalom pri výmene za počítačom stručne prehodiť len pár slov, s ktorých som pochopil jeho nespokojnosť z výsledkom. Čísla mi potom doplnili mozaiku zápasu, aj keď atmosféru som žiaľ už necítil. Po prvej hre to pre Gales vyzeralo sľubne, ale v druhej povolil Miroslav a naopak Atila na druhej strane nepovolil vôbec. Body sa nakoniec delili a Spokojnejší napriek prehre odchádzali asi Sorošáci. (poznámka – čo dokáže urobiť nezatvorený 10 frame v podobe 2 hráčov Galesu = strata 2 bodov, aj keď v druhom prípade to mal na svedomí split)

Camel – Ala Team Možno si poviete, že tento zápas nemal čím nadchnúť, ale podľa mňa mohol nadchýnať až , až, minimálne vyrovnanými výkonmi a tým aj zaujímavou zápletkou. Vladko z Norbertom však už v prvej hre zobrali vietor z plachiet Camelu a napriek tomu, že v druhej hre nijako neoslnili, včera to na slabučkých súperov stačilo. Jediný bod si zo stromu odtrhol Anton a tak zo zaujímavého súboja zostala asi  len horká pilulka v ústach. Trápenie Camelu teda pokračuje ďalej.

Fidorky – No Comment  Výkony No Commentu v tejto sezóne lemujú len samé superlatívy a zdá sa, že to z víťazstvom v lige myslí ozaj vážne . Napriek tomu, že Veronika a Klaudia robili, čo sa dalo, mašinostroj  aj bez Roba najmä vďaka Jozefovmu peknému výkonu (poznámka – aj keď už po 5 frame žiadal Jahodu, aby sa prezul a prezliekol, že si nebude robiť hanbu), šliapal celkom spoľahlivo a zaznamenal ďalšiu päťku , čím nasadil k trháku v tabuľke družstiev. Od začiatku ligy strata len jedinkého bodíka a skóre vysoko nad konkurenciou, to je vstup do ligy par excelance. (poznámka – ešteže si ten zápas Tonko nevidel na vlastné oči :-), lebo tentoraz sme doslova utrpeli výhru :-))

Pelíšky – Pelikán Ďalší súboj Dávida s Goliášom , aj keď v tomto prípade Goliáš zatiaľ tiež veľa vody nenamútil. V tomto zápase sa však dokázali operenci uvoľniť a možno aj vďaka návratu Mišky sa posunuli v tabuľke o riadny kus dopredu. U Pelikána som sa dozvedel, že samotná Miška nebola zo svojim výkonom celkom spokojná, tak si hovorím, aký to bude uragán, keď sa tak stane?! Uvidíme, už teraz sa teším na to číslo. Naproti tomu si Pelíšky , tento krát bez svojej kapitánky niesli začiatočnícke bremeno statočne ďalej.

Mix – Nepočujúci Team Súboj susedov v tabuľke mohol dopadnúť tiež hocijako. Nepočujúci sa stále vzďaľujú výkonom z prvých dvoch kôl a Mix tiež trošku ustupuje z nasadeného tempa. Na jednej strane síce vzácne vyrovnané výkony Mixáčov, no žiaľ bez väčšej kvality na včerajšieho súpera nestačili. Juraj sa síce len hľadal, ale Robo s Dušanom potiahli a štvorka je doma.

Bmx – Kinder Team Duel, ktorý sa mal vyvíjať veľmi vyrovnane. Bmx s príchodom Braňa dostal iný šmrnc, zato Kinderká tento rok žiadna veľká sláva, nemôžem si pomôcť, stále mi tam ten Marek chýba. Už v prvej hre úradoval Braňo, ktorý vyzerá, že zdravotné problémy sa ho nijako nedotkli. Pravdou je, že sa mu ako tak priblížil len Ivan, ale na včerajšie Kinderká dostačujúce. Bod za statočnosť dostal len Samko, ktorý si včera trošku na Romana dupol. Bmx tak v tabuľke svojho včerajšieho súpera predbehli.

Postavičky – Ňufíci  Postavičky si po minulotýždňovej prehre asi chceli urobiť chuť a Ňufíci im to v podstate vôbec nekomplikovali. Miloš a prekvapujúco aj Jozef ( počas hry som začul na jeho osobu poznámku v duchu : „ Kto by s tebou hral?!“ ), ktorý rozhodným krokom vošli do galérie slávy. Iba Vierka dávala celý zápas Peťovi akú, takú šancu na bod, na ktorý na záver už nedosiahol. Tak sa teda zrodilo veľmi jasné víťazstvo favorita.

Štg – Bekaert  Družstvá z hornej časti tabuľky sa (až na už spomínanú úvodnú „ cirkusovú vložku „) do seba pustili síce s veľkou vervou, ale aj s veľkou smolou, ktorá podľa výsledkov asi viac vadila Bekaerťákom. Vladko to v druhej hre pri ojedinelých strikoch svojich spolubojovníkov vystihol  slovami: „ Neskoro chlapci, neskoro!“ Pravdu povediac my sme tiež moc nežiarili, ale napriek tomu obdivujem oboch mojich súputníkov, že ich ten začiatok neodrovnal a bojovali do posledného kolu, samozrejme za silnej podpory od lavičky náhradníkov (však Jarka :-)).

Predators – Dvesto Asi jedno z najväčších prekvapení ligy sa na záver hracieho dňa stretlo s ďalším matadorom ligy. Žiaľ zápas ukázal, že skúsenosti sú predsa len skúsenosti a tých má u nováčika najviac Dáška. Tá jediná si trúfla na Štefanka a bola náležite aj odmenená. Martin a hlavne Palino (mimochodom hráč kola – blahoželám! – vrátil sa nám hráč kola z posledného zápasu dňa J) si podali chlapcov oproti ako hus na striebornom podnose. V podstate tým zabezpečili najlepší kolektívny výkon včera.

      Čo na záver ? Tisícky sme sa síce nedočkali, ale stále viac mančaftov s ňou neustále koketuje. Je teda len otázkou času, kedy padne. Že by už budúci týždeň ? A hlavne komu ?

Dovidenia v pondelok priatelia!