Sumár 5.kola BLHJ

 

Ahoj  bowlingáči,

Kto sa tešil na pokec v utorok ráno, bol sklamaný. Kto sa tešil, že nebude vôbec, bude sklamaný tiež J. Tak ako Jozef  ( výnimočne v pondelok ráno o 9°° hod ) nastolil otázku: „Vrátia sa Postavičky na prvé miesto tabuľky, alebo si toto miesto obháji Pelikán v súboji so silným Galesom?“. Ani jednu alternatívu netrafil. Len skromnosť mu totiž nedovolila ( ktorou okrem iných kladných vlastností samozrejme ekvilibristicky vládne 🙂 ), aby pripustil aj možnosť, že sa do čela tabuľky vyšvihne No Comment. Nuž a stalo sa. Tabuľka družstiev sa hlavne v hornej časti premiesila celkom svižne. Ale poďme na to, čo to vlastne spôsobilo – zaujímavé zápasy.

      Camel – Kinder Team, zápas kde Camel potvrdzoval príslušnosť k čelu tabuľky družstiev. Výkon Antona ( ale žiaľ len jeho ) tomu aj nasvedčoval, len dvojica popri ňom akoby trvala na tom, že Camel tento rok nechce vyhrať na nulu. Po zápase som sa s nimi bavil a dospel som k názoru, že tento výsledok im môže Jozef predpísať až do konca ligy ( predstavte si, že sa vôbec nebránili 🙂 ). Ich včerajší súper sa slušným priemerom všetkých troch aktérov dopracoval k tomu jedinému čestnému bodíku.

BMX – Dvesto , Ivan do dôležitého súboja nasadil dámsky útok . Dvesto zas pripravené pridať dôležité body do tabuľky družstiev nastúpilo bez kapitána a po prvej hre si udržiavalo mierny náskok. Žiaľ dámy s BMX nedokázali prekročiť svoj tieň a Dvesto si tak zaknihovalo 5 bodov, čo ich vystrelilo z desiateho až na siedme miesto v tabuľke, kde podľa predpokladov aj patria. Vierka dala povinnú tristovku a Martin v jedinom chlapskom súboji J v zápase dal tristo bez jediného kola.

Fidorky  – Mix, bol som zvedavý, či Fidorky po prvom bode z predchádzajúceho kola namaškrtené pridajú body aj v tomto súboji a či dokážu vybojovať z Mixom viac. Žiaľ nepodarilo sa. Jediný bodík získala zasa len Klaudia, ktorá si poradila s trápiacim sa Palinom. Mix si tak pripísal cenné štyri body do tabuľky pravdy ( rovná polovica s doterajšieho priebehu ligy! ). Fidorky si tak budú musieť na prvé víťazstvo družstva zasa trochu počkať.

Soroš – Nepočujúci Team , súboj susedov v tabuľke pričom lepší priemer favorizoval Sorošákov na potenciálneho víťaza. Po prvej hre to tak aj bolo. Dano s Milošom potiahli celkom slušne, na druhej strane len Dušan s nimi udržal krok. Po výmene dráh však Dušan spustil uragán, Juraj sa pridal a jednoznačné víťazstvo bolo na svete. Sorošáci nedokázali kontrovať a ťahali v súboji za kratší koniec. Jedine Atila dokázal vyloviť aspoň jeden čestný bodík. Súper im v tabuľke družstiev teda odskočil už na rozdiel štyroch bodov.

The Last – ŠTG, zápas medzi susedmi v tabuľke,  pričom vyrovnanejšie výkony podávajúci Lasťáci boli miernym favoritom. Po prvej hre sa hlavne vďaka Zlatkovmu perfektnému výkonu ( včera najvyšší náhod na dráhe! ) ŠTG držala tesne pred súperom. V druhej hre však včera s prehľadom hrajúca Libuška strhla svojich spolubojovníkov a zápas otočila na stranu Lasťákov. V tabuľke družstiev tak predbehli práve pondelňajšieho súpera a kráčajú zaslúžene do prvej desiatky. Nedá mi nespomenúť fakt, že slabší výkon ( alebo úradný šimel organizátora ? ) Jarky asi spôsobil, že sa vôbec neobjavila v tabuľke jednotlivcov! 🙂 (poznámka organizátora 🙂 – „Pdf“ verzia obsahuje všetkých hráčov, ale na dvoch stranách)

Ala Team – Bekaert , ďalší veľmi dôležitý boj o stred tabuľky medzi susedmi . Včera aj najvyrovnanejší boj večera. Po prvej hre to vyzeralo na jednoznačné víťazstvo Ala Teamu, ale výpadok Miroslava po prestávke dával súperovi nádej na úspech. Nakoniec paradoxne Martina ( napriek tomu, že nezískala v priamom súboji bod )bola asi jazýčkom na váhach, kam sa športové šťastie priklonilo. Veľmi dôležité body tak padli do rúk Ala Teamu.

Postavičky – Ňufíci . Stretnutie dvoch tímov z opačných koncov tabuľky , kde sa očakával jednoznačný výsledok. Prvá hra najmä vďaka Mirke nakláňala váhy na stranu favorita, ale pravdu povediac, nie tak rázne, ako sa očakávalo. Po prestávke sa k Mirke pridal aj Jozef a štyri povinné body boli v taške. Jediný úspech súpera zaznamenal vo vyrovnanom boji Rudolf. Ňufíci si tak podobne ako ich sused v tabuľke musia na prvé víťazstvo družstva ešte počkať.

Pelikán – Gales, asi najzaujímavejší a najočakávanejší súboj večera. Pelikán ( žiaľ zo známych dôvodov ) nastúpil bez opory Mišky a čakalo sa, ako bude odolávať nabrúsenému súperovi. Už prvá hra naznačila, že operení chlapi sú evidentne s formy. Na druhej strane sa Michal a hlavne spoľahlivý Timot zaslúžili a jasný náskok do druhej časti. Po prestávke sa Ferino ako tak prebudil ( včera to stačilo na jediný bod ) a na druhej strane sa Michal zas riadne vytrápil, ale výsledok zápasu to už v podstate nezmenilo. Gales sa tak po posledných nezdaroch konečne dočkal víťazstva a bodovo trochu dotiahol na pondelňajšieho súpera.

No Comment – Hasiči, tak trošku zabudnutý zápas dvoch rozdielnych levelov, sa začal zo strany No Comment riadne z ostra. Hlavne Robo „Jahoda“ Novosad si robí tento ročník z našej ligy trhací kalendár a v podstate si hrá svoju vlastnú ligu ( Navrhujem uverejňovať tretiu časť tabuľky jednotlivcov, kde by figuroval len on 🙂 ). Tento krát sa k nemu pridali aj súkmeňovci a ďalšia tisícka, ďalší rekord v družstvách, hráč kola a prvé miesto v tabuľke družstiev je tu. Som zvedavý ( a určite nie sám ), ako dlho to No Commenťákom vydrží. Zo súperov si po prvej hre mohol robiť nárok na body snáď len Peter, ale Andrej po prestávke povedal jednoznačné nie!

Dušičkové kolo máme teda za sebou. V kalendári sme vymenili október za november a Vianoce z Mikulášom a Luciou sa nám nezadržateľne blížia. Taktiež sa nám blíži Tandem turnaj ( mimochodom, neviem, či je ešte voľné miesto ) a tesne pred Vianocami už tradičná Salónka. Na čele tabuľky sa Pelikán s No Comment vymenili a na špici tabuľky jednotlivcov ( tak ako sa na správnu tortu patrí 🙂 ) neohrozene sedí „ Jahoda“. No nie je to romantika, čo poviete ?

Dovidenia v  pondelok.