Sumár 6.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Čo na úvod? Hráme šieste kolo a jednou z perličiek tohto kola bude súboj Gales – No Comment. Samozrejme nielen tento súboj bude ostro sledovaný a výsledky zasa rozhádžu, alebo naopak upracú, jak tabuľku družstiev, tak jednotlivcov.

Fidorky – Ala Team Oba súperi potrebujú body ako soľ ( a vlastne kto nie ? ). Kto si teda večer osolí chlebík?  Uvedený súboj prebiehal v komótnej atmosfére, ktorá sa vytvorila potom, čo Fidorky našli optimálnu zostavu . Na druhej strane som si všimol, že Miroslav si doniesol vlastnú roztlieskávačku a zároveň aj celkom fešnú fanynku :-). Samotný priebeh duelu moc neoslnil, lebo Ala Team si v podstate počas celej hodinky rovnomerne mierne pridával na rozdiely, ktorý sa zastavil na hodnote 105 kolov, čo stačilo na zisk dôležitých 5 bodov. Fidorky zas žiaľ osrúhali.

Gales – No Comment  No, zlatý klinec programu dňa. Boj o špicu tabuľky v priamom súboji, to sa tak ľahko nevidí!  Nálada pred súbojom naznačovala, že ide o veľa a všetci aktéri sa pekelne sústredili na svoj výkon. Michal sa pred súbojom asi tešil na iného protihráča, ale prvými hodmi na to určite zabudol. V prvej hre vlastne rozdiel spôsobil, kto iný ako Robo. Vierka síce tvrdila, že Jozef ( myslela Hrušku ) má dobrý koniec, ale Robo ukázal, že má ešte lepší :-). Nasadené tempo po prestávke nevydržal Miroslav a tak výsledok hovorí jasne v prospech lídra tabuľky. Prvá tisícka a 5 bodov je sladká odmena, ktorú si mohli No Commenťáci po zápase vychutnávať. Určite najhodnotnejší zápas celého priebehu ligy (zatiaľ).

Camel – Soroš  Soroš má možnosť v prípade neúspechu No Commentu pritiahnuť sa bližšie k prvej priečke. To bola síce pred zápasom pravda, ale to by museli Sorošáci inak zabrať a hlavne No Commenťáci by museli prehrať, čo sa ani zďaleka nestalo. Ivan si na favorita zasadol od prvej chvíľky a nezosadol, do konca zápasu. Hlavne jeho zásluhou prišli chlapci spod Soroša o ďalšie brčká. Pravdu povediac, ani si nepamätám kedy nahrali pod 800 kolov. Jediný bodík zachránil Dano takmer rovnakým výkonom v oboch hrách. Na druhej strane Cameláci za päť kôl získali päť bodov a teraz hneď štyri naraz!

Mix – Kinder Team Prerazí Kindermančaft cez súpera pred sebou?  No, kto by mi povedal dopredu výsledok tohto zápasu, určite by som sa riadne čudoval. Na dráhach však predsa len kraľovali Kinderká. Samko zdolal Peťa , Andrej Naďku a len Matúš ako tak odolal, aj keď som ho videl hrať aj o niekoľko tried lepšie ako včera. Suma sumárum, výsledok  1 : 4 skôr potešil mládež. Zlatko si večer u Pelikána povzdychol: „Tak ako proti nám, už Mixáči do konca ligy určite nezahrajú!“ :-), čo je zatiaľ aj pravda.

Bmx – Pelikán Rozbehnutý Bmx, rozbehnutý Pelikán, boj o stred tabuľky s príchuťou derby. Keď som sa večer pozrel Ivanovi do očí, bolo mi jasné, ako zápas dopadol. Faktom ale je, že Ivan sám na všetko nestačí, ale oproti minulému roku funguje oveľa zodpovednejšie a je to vidieť aj na jeho bodoch. Včera ho však spolubojovníci nechali v štichu. Na druhej strane ma prekvapil Tomáš, ktorý zabral ako dobre rozbehnutý ratrák. K tomu vyrovnaný slušný výkon Mišky a štyri body sú doma.

Pelíšky – Nepočujúci Team Nováčik verzus Nepočujúci, asi jeden z mála jasných zápasov, alebo …? Tak, alebo ani otáznik , ani tri bodky sa nekonali. Nepočujúci si pokojne dopádlovali k piatim bodom a Pelíšky naopak na svoj druhý musia ešte chvíľku počkať, aj keď Sabinka sa k nemu vehementne , ako správna kapitánka, v každom zápase stále približuje. Počas súboja nastal aj špeciálny okamžik, ktorý pre časté opakovanie uvádzam na konci pokecu.

Štg – Predators  Kto potvrdí svoje miesto v tabuľke družstiev?  Pred zápasom sme prebrali celkom dobrý štart nováčika do ligy. Na našej strane však včera bola aj celkom slušne nabudená roztlieskávačka (Braňo :-)) ale najviac ma prekvapil Vojto, ktorý ma s celkom dobre, skoro profesionálne, zahraným smutným ksichtom žiadal, aby som jeho suseda šetril. Aké bolo moje prekvapenie keď na displeji bola proti mne napísaná Dáška :-). V prvej hre si Zlatko vybral tak plnú nošu šťastia (5 strikov v jednom frame to už niečo znamená), ako aj smoly (dvestovka nepadla vďaka poslednému hodu – split). V druhej hre údržbou potvrdil zisk štyroch bodov.

Dvesto – Ňufíci  Dvestovkári  čakajú na zakopnutie No Commentu. Trojbodová strata v tabuľke družstiev nemusí byť tak veľa. To bola úvaha pred, ale výsledok už všetci dobre poznáme a Nocommenťáci zvýšili svoj náskok na štyri body. Nie že by sa Dvestovkári nesnažili, ale Štefanko si včera vypil bowlingový kalich horkosti až do dna. Palino s Martinom utiahli len štvorku, pričom im radosť pokazil len Martin, ktorý využil neskutočný pech Štefana. Napriek tomu Dvestovkári celkom prekvapivo stále ale zaslúžene trónia na druhej priečke .

Bekaert – Postavičky Finále dňa okorenené súbojom o popredné umiestnenie. Príde zas hráč kola? Už sme si zvykli, že (až na jednu výnimku) hráč kola bol vždy z posledného duelu. Tento krát by musel ťuknúť 385 o čo sa postaral kto iný ako Robo. K výmene hráča kola síce nedošlo, ale na dráhach si súperi nič nedarovali a výsledné čísla v družstvách aj jednotlivcoch tiež nie sú na zahodenie. Vyrovnanejšie a zároveň kvalitnejšie výkony podali Postavičky a tak jediný úspech pre Bekaert zaznamenal Vladko.

Na záver mi nedá nekomentovať dva okamihy včerajšieho dňa. Ten prvý bol môj „rev“ na Andreja počas prvého zápasu (za čo som sa mu aj samozrejme ospravedlnil). Som rád, keď som zistil, že Andrej pochopil, že som nereval kvôli nemu, ale kvôli ostatným, ktorí spôsobili, že na vzdialenosť štyri metre mi dva krát vôbec nerozumel, a to prosím pekne nemám hlas ako víla Amálka.  K tomu len dve veci. Po prvé, za tým počítačom sa, verte mi nikto, či už Michal, Jozef, alebo občas ja ozaj nenudí. Sú chvíle, keď človek nevie kam skočiť. A po druhé majte trochu ohľaduplnosti voči svojim priateľom, ktorí sa snažia sústrediť na čo najlepší výsledok a v takom humbuku sa niekedy ozaj nedá na pár metrov ani rozprávať.

Druhý okamih nastal pri súboji Pelíšiek a Nepočujúcich. Počas zápasu nastal stav, kedy pri odhode jedného z hráčov (teraz Erika) doputuje kolka do prednej časti dohadzovacej plochy a svojim pohybom spôsobí prerušenie snímania svetelného lúča a tým sa zdá, že ďalší hráč už prvý hod odohral (nasledovný hráč prichádza na dráhu a svieti mu „F“). Takýto stav sa dá opraviť, ale len okamžite . Ak hodíte guľu, oprava nie je možná!! Toto sa stalo včera Dušanovi a ten to cítil ako krivdu (mne sa to prihodilo hneď v prvom kole). Preto je dôležité neustále kontrolovať stav na ukazovateli a chybu okamžite nahlásiť a zastaviť hranie.

V oboch prípadoch je to tak trošku o koncentrácii a ohľaduplnosti voči nám samým.

Dovidenia v pondelok priatelia!