Sumár 6.kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Už len málokto si spomenie, že 7.11. je dátum výročia Veľkej Októbrovej revolúcie. A keď si zoberiete, že budúci rok to bude už celá stovka, tak je jasné, že si na ňu skoro nik nepamätá 🙂 . Prečo som ale takto „boľševicky„ začal? Už skoro ráno som podvedome v rozhlase zaregistroval nejaký chabý, nepodarený vtip na toto včerajšie výročie a poznáte to ( je to obdoba ráno počutej pesničky, najčastejšie nejakej odrhovačky, ktorej melódiu nemôžete celý deň vyhnať z pamäte a mieša sa Vám do všetkého, čo v ten deň robíte aj proti Vašej vôli ) nedokážete sa toho zbaviť, aj keď sami neviete prečo? Dokonca aj počas hrania ( asi preto som sa tak dobre vytrápil 🙂 ) som niekde vzadu v hlave stále omielal túto blbú myšlienku. Dokonca som sa prichytil pri tom ako skúšam nájsť nejakú paralelu na spojenie včerajšku a „VOSeR-ky“ no nič ma nenapadlo, až neskoro večer na pive ….

Tak „politický úvodník“ máme za sebou a teraz úplne vážne:

     Gales – Ňufíci, súboj kde si mohol favorit dovoliť trochu oraziť po náročnej sérii zápasov zo silnými súpermi. V podstate to v selankovej atmosfére ( až na typickú Michalovu nespokojnosť z vlastným výkonom 🙂 ) aj prebiehalo. Nakoniec sa súperi rozchádzali s úsmevom na perách, kde ma zaujal hlavne pekný moment, keď mi Peťo celkom úprimne povedal, že on je spokojný sám zo sebou a teší ho aj to, že druhú hru remizoval s takým matadorom, akým je Timot ( celkom dobre som mu rozumel, našťastie niektorí z nás to ešte stále hrajú pre zábavu a s potešením! ).

Nepočujúci Team – Hasiči, zápas, kde som čakal ( na základe rozdielnych postov v tabuľke družstiev ) celkom jednoznačný priebeh. Aké ma ale čakalo prekvapenie, keď som zistil, že prvú hru Hasiči dokázali remizovať. Žiaľ po obrátke nedokázali na rozdiel od súpera pridať a prvé prekvapenie večera sa teda nekonalo. Nepočujúci sa v duchu „Camelovského ťahu“ dostali až veľmi lacno k veľmi dôležitým piatim bodom a v tabuľke družstiev figurujú už na peknej tretej pozícii, medzi Pelikánom a Postavičkami.

Bekaert – ŠTG, na susedných dráhach prebiehal boj o stred tabuľky. Priznám sa, že som bol na začiatku trochu sklamaný, že Vlado nenastúpil, ale po zápase som bol aj rád, lebo by mu chýbal rovnocenný súper :-). Hviezdami súboja boli predovšetkým Lacko ( inak perfektný výkon! ) a na druhej strane pekne a vyrovnane hrajúci Miroslav. Pri odchode z dráh som bol úprimne hrdý na celý mančaft. Ani som totiž netušil, že sa mi tak skoro splní „Michalova“ túžba – byť najslabší článok v družstve.

No Comment – Postavičky, veľmi očakávaný šláger večera v boji o prvú priečku. Na moje prekvapenie Jozef nasadil silnú trojku a sám sa iba prizeral , čo jeho záprah zasa povyvádza. Úprimne povedané, už po prvej hre mohol byť celkom spokojný a jeho pohľad spoza barového pultu to aj potvrdzoval. Chlapi si rozbehli zápas na ďalšiu tisícku. Po prestávke síce zo svojho entuziazmu upustili, ale aj tak jednoznačne dominovali. V druhej hre dokázal pridať len Andrej( 336 len bodík za hráčom kola – paráda ) a na druhej strane len Miloš a to na dobre fungujúci „stroj bez komentára“ ( na Slovensku po slovensky ! 🙂 ) včera nestačilo. Favorit si tak upevnil prvú pozíciu v tabuľke družstiev.

Pelikán – BMX, súboj dvoch kohútov z veľmi zvláštnym nábojom. Nehovoril som pred zápasom s Ivanom ( nemal som na to čas ) , ale hravo si viem predstaviť jeho predzápasové myšlienkové pochody. Pekný a vyrovnaný  súboj dvoch Ivanov  dopadol lepšie pre BMX a rovnako aj ozdoba zápasu medzi Miškou a Braňom. Po bitke bol určite spokojnejší Ivan „ Hossa „ , ktorému sa podarilo ukradnúť favoritovi dva cenné body a bolo teda čo oslavovať :-). Škoda len, že nemali pri sebe tretieho do partie…..

Fidorky – Kinder Team, očakával som útok Fidoriek na ďalšie body do tabuľky družstiev. Kinderká sa však včera rozhodli, že oni nebudú sponzorom nejakých „čokoládových postavičiek“ . Už po prvej hre bolo jasné, že sa papierový favorit nedá len tak ľahko ošklbať o body a pod zástavou Samka dokráčal k piatim dôležitým bodom. Na druhej strane trošku mi na dráhach chýbala Klaudia, ktorá dokáže zmobilizovať družstvo k lepším výkonom.

Camel – Mix, zápas, kde sa relatívne nemalo čo výnimočné stať, a predsa. Toľko sa chodí s krčahom po vodu, až kým sa ucho… veď to poznáte. Tento krát to Cameláci trošku prepískli, respektíve ich Mixáci dokázali za laxnosť kruto potrestať. Jedine Marta dokázala uhrať povinný bod inak to bolo….. ani neviem, ako to nazvať.  Nebol som už na hoteli , keď  sa hral tento zápas a zážitky som si vypočul až pri pive priamo od samotných aktérov. Napriek všetkému, čo ich v zápase postretlo ( tu sa mi najprv hodila tá „VOSeRka“, ale nakoniec som to zavrhol, pripadalo mi to prinajmenšom nemiestne 🙂 ) sa dokázali pri opise aj zabaviť čo mi opäť pripomenulo, prečo ten bowling vlastne hráme? Kto náhodou ešte nevie, tak pre zábavu ( však Anton 🙂 ).

      The Last – Dvesto, súboj nášho posledného súpera s tak trošku sklamaním ligy ( prepáč Pali, ale do včera to tak podľa mňa bolo 🙂 ). Už po prvej hre Martin a Palino rozbehli „Dvestovkový kolotoč“ z ktorého sa súperi do konca zápasu už nedostali. Hlava sa im krútila tak, že len Braňo možno vedel, čo sa na dráhach deje. Nedá mi nevysloviť myšlienku, že u Lasťákov asi chýbala stabilná opora Libuška. V tomto zápase sme ale videli aj hráča kola, blahoželám Pali.

Soroš – Ala Team, posledný „mač“ večera prebiehal v už dosť pohnutom čase. Bol som zvedavý, či budú Sorošáci pokračovať v nemastných, neslaných výkonoch a či Ala Team oberie favorita o ďalšie body. Nič takého sa ale nestalo. Pekným vyrovnaným výkonom v prvej hre odviali Sorošáci súperovi vietor s plachiet a po prestávke ich „dofúkal“ zlepšeným výkonom Ivan ku konečne jednoznačnému víťazstvu. Vlado zo štandardnou tristovkou žiaľ nestačil.

Včerajšie kolo mi potvrdilo už často omieľanú frázu, že liga je v stave, keď dokáže každý každého za určitých okolností poraziť. Viem nepadli ( až na výnimky nijak závratné čísla ) žiadne rekordy, ale o prekvapenia nebolo núdza. Uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať.

Dovidenia v  pondelok.