Sumár 7.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Hovorí sa, že sedmička je vraj šťastné číslo. Uvidíme, na koho to bude dnes ( myslené a písané v pondelok ) platiť?  Všetko však závisí od toho, kto a hlavne čo sa za šťastie považuje. V našom prípade by to snáď mala byť výhra, či už jednotlivca alebo kolektívu , v najlepšom prípade oboje. To ale znamená, že ten kto nevyhrá, šťastie mať určite nebude? Nech sa to teda berie akokoľvek, šťastná môže byť poobede maximálne polovička z nás a to nielen tento pondelok, ale hociktorý .  To som Vás domotal čo?  

Poďme ale radšej priamo na zápasy, ako to vlastne tento krát dopadlo a kto si to šťastie v pondelok vybral?

Camel – No Comment  Camel minulý týždeň „ vstal z mŕtvych „ , dokáže pokoriť aj super-favorita?   Nie že by potrápil ( víťazstvo o viac ako dvesto kolov a perfektný výkon Andreja, hovoria jasne ), ale predsa len trošku počichral . Camel nastúpil bez Mlynekovcov , zato s kapitánom, ktorému sa aj vďaka troške toho šťastíčka , podaril husársky kúsok , obrať Nocomment o bod ( to zatiaľ dokázal iba jeden hráč ligy – Andrej Hruška už v prvom kole práve proti svojmu menovcovi tiež Andrejovi ) a to paradoxne len o ten jeden kolík . Že by predzvesť klesajúcej formy favorita?

Fidorky – Soroš   Budú slúžiť Fidorky ako pondelková maškrta a spravenie si chuti  pre minulý týždeň pokorených Sorošákov ? Celkom maškrta to teda určite nebola. Sorošáci sa pravdepodobne spamätávajú z minulotýždňového výbuchu len veľmi pomaly a výhra nad slabším súperom teda prišla vhod. Chybičkou krásy bolo, že „len 4:1“, lebo Veronika sa rozhodla Ivanovi včerajšie popoludnie trošku pokaziť. Fidorkám tak svietia v tabuľke družstiev poctivo zarobené štyri body. Všimol som si aj novú tvár v drese Soroša a to ženskú, čo v typicky mužskom Soroši nie je tak bežné :-). Beriem to ako ďalšie osvieženie ligy!

Gales – Ala Team Gales si po minulom týždni tiež má prečo naprávať chuť, dovolí im to Ala Team?  Myslím si, že chuť môže byť dostatočne napravená, ale ako poznám Michala , tak ten určite stopercentne spokojný nebol :-). S Timotejom uhrali pekné čísla a Janka sa celkom vkusne pripojila. Na druhej strane som dúfal, že aspoň Vladko si vykasá rukávy a odvedie poriadny kus práce, ale včera to asi ani jemu nešlo. Podobný pocit môže mať tak Ala ako aj Martina. Včera( pardón v pondelok ) im ruže na dráhach určite nekvitli.

Bmx – Nepočujúci Team  Predpokladám, že jeden z najvyrovnanejších zápasov dňa podľa aktuálnych čísiel v tabuľke.   Suma sumárum vlastne aj áno. Nechcem byť nepríjemný, ale včera Nepočujúcich vlastne porazil už v prvej hre sám Braňo. Keby nehral v druhej hre údržbu, mohol atakovať dokonca Robov maximálny výkon v lige . Zastavil sa na čísle 385 a bol z toho aspoň hráč kola. Nepočujúci nedokázali odpovedať na ten uragán, zato statočne kráčali k dvom dôležitým bodom do tabuľky družstiev.

Pelíšky – Kinder Team Nováčik súťaže vyzve našu mládež do priameho súboja . Bude z toho nejaký bodík?  Áno bod z toho nakoniec ozaj bol. Jakubko žiaľ šťastím v pondelok neoplýval a Sabínka ( paradoxne nie práve svojim najlepším výkonom v lige ) uchmatla mládeži ďalší povzbudzujúci bod. Pravdou je, že ani Samko a Michal úsmevmi po zápase moc neoplývali, ale aspoň bod uhrali. Že by sa chystali na Nocomment ( ak si dobre spomínam dve sezóny dozadu boli pre Nocommenťákov hotový postrach )?!

Mix – Pelikán  Rozmixuje Mix Pelikáncov, alebo si operenci urobia z Mixu potrhané hniezdo?   Nakoniec ani jedno, ani druhé. Súboj bol celkom prekvapujúco dosť vyrovnaný a spokojnosťou nemôžu žiariť ani operenci, ale ani Mixáci. Napriek tomu mal Vladko včera ohromnú náladu ( aspoň pred zápasom, po zápase som ho už žiaľ nevidel 🙂 ) . Jediný spokojný môže byť asi len Peťo, ktorý dokázal poraziť napriek zdravotnému handicapu , doteraz veľmi dobre fungujúcu Mišku . Na mále mal aj Ivan, ale ten to našťastie ustál.

        Dvesto – Bekaert  Podľa mňa druhá pondelňajšia nádej na dosť vyrovnaný duel s možnou adrenalínovou zápletkou.   Táto nádej však netrvala veľmi dlho. Ešte prvú hru Bekaerťáci ako tak ustáli, ale po prestávke sa netvárili spokojne. Nakoniec ani nebolo za čo!? Dvestovkárom v pondelok stačil podpriemerný výkon na zníženie náskoku lídra tabuľky , ktorý má teraz hodnotu troch bodov. Som zvedavý, ako dlho na striebornej priečke ešte vydržia?

Postavičky – Predators  Postavičky v posledných kolách váľajú najmä vďaka Jozefovi celkom slušne, ako sa budú Predátori brániť ?  V posledných kolách bol Jozef ozaj najlepším hráčom Postavičiek a čakal som, že to aj potvrdí. Opak je však pravdou. Včera ťahal hlavne Miloš . Súperi však boli v pondelok bezzubí. Na favorita pozerali z úctivej vzdialenosti a na body ani nepomysleli. Že by začiatočnícky elán vyprchával? Alebo sa prejavuje chýbajúca opora v osobe Dášky? V pondelok to vyzeralo, že oboje.

Ňufíci – Štg  Posledný duel večera a dúfam, že aj čerešnička na pondelkovej bowlingovej torte.   No keď som začal na začiatku o šťastí, tak musím priznať, že v tomto súboji ( hlavne v druhej hre ), bolo určite na našej strane a to dokonca tak, že Peťo sa prestal ovládať a bol schopný presvedčiť Jozefa, aby nám niektoré ( už zapísané koly ) vygumoval :-). Pravdu povediac, v tej dobe už ale o výsledku bolo v podstate rozhodnuté. Prvá hra vyšla Ňufíkom a druhá, hlavne kvôli včerajšiemu oslávencovi ( ešte raz všetko naj všetkým Milanom ) , ktorý nastúpil prvý krát a päť minút pred samotným súbojom dostal ( vďaka Lackovi a Majovi )aj oficiálne ŠTGácky dres, teda nám.

Pred ukončením sa ospravedlňujem, ale pokec som včera nemal čas napísať ( to ma opäť núti hľadať nejakého, aspoň občasného náhradníka pre takéto prípady – budúci spisovatelia ozvite sa! ) . Proste sú dni, kedy ( ani pri najlepšej vôli ) nestíham, ( už aby som bol na dôchodku – vtedy nebudem stíhať určite, ale budem mať na to permanentný dôvod 🙂 ) .

Na dokončenie tohto pokecového úvodu si skúste sami pre seba odpovedať, do ktorej skupiny ( šťastlivci, alebo nešťastníci ) ste sa včera zaradili :-). Ja som si už svoj rebríček urobil. Som ale skalopevne presvedčený, že každý z nás ho bude mať iný a to je nakoniec aj dobre ( však Gabo ! ).

Mimochodom, keď už spomínam šťastie, tak sa verejne tvrdí, že šťastie sa nedá kúpiť. Minulý týždeň som ale čítal článok o Gene Simonsovi ( frotman skupiny KISS ), ktorý tvrdí, že šťastie sa kúpiť určite dá. Vysvetľoval to tak, že černoška v Afrike má malé, zdravé dieťa, ktoré obklopuje maximálnou láskou, ale jeho a jej šťastie závisí od toho, či má peniaze na jeho výchovu a rast. Bez materiálneho zabezpečenia by totiž určite zomrelo. Zaujímavý názor a súčasnom svete snáď aj prevládajúci.

Dovidenia v pondelok priatelia!