Sumár 8.kola BLHJ

bowling

6Sumár 8.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Celkom plynule sme sa prehúpli do posledného mesiaca tohto roku. Zima sa ozvala celkom ráznym hlasom a Vianoce sú v podstate za dverami. Ozaj, darčeky sú už nakúpené, alebo si to nechávate na poslednú chvíľu? Ja som tento rok na tom celkom dobre. Dokonca mám už aj dvoch kaprov zamrazených a pripravených na Vianočnú večeru . V bowlingu v pondelok búchame už ôsme kolo a liga postupne začína spravodlivo ukazovať, kto má na postup do prvej skupiny v druhej časti a kto sa trápi pri dne . Mančafty hlavne okolo desiatej priečky sa melú jedna radosť. Na čele ligy je zatiaľ relatívny  pokoj, ktorý sa po tomto kole môže zmeniť na riadny vietor. Taktiež zaujímavo sa kryštalizuje poradie jednotlivcov. Jahoda si síce hrá zasa svoju privátnu ligu , ale za ním sa usadzujú persóny, ktoré miešajú roky zaužívaným poradím bowlingových stálic ( Palino, Zlatko, Braňo, Andrej, Milan … ). Liga je určite aj vďaka tomuto zaujímavá a pred každým pondelkom ( tak ako aj teraz ) vnímam určité napätie celkom slušnej kopy ľudí, plynúce z očakávania čerstvých výsledkov. Dokonca som sa dopočul, že v Hlohovci nejestvuje žiadna iná liga ( pri všetkej skromnosti 🙂 ) o ktorej by sa hovorilo viac ako o tej našej ( určite to platí najmä u Pelikána 🙂 ).

     Nechajme ale reči rečami a poďme radšej na výsledky.

 Pelikán – Postavičky Jeden z najsledovanejších súbojov večera. V podstate jedno z najklasickejších derby ligy okorenené možným rodinným stretom. Súboj ako hrom. K rodinnému stretu síce neprišlo, ale režba celkom slušná. Po prvej hre sa viac usmievali operenci. Tomáš s Miškou na jedničke doslova čarovali. Richard síce trošku pokrivkával, ale suma bola jasná. Po prestávke sa chytil najmä Jozef. Žiaľ Miloš sa zasa vytrápil a Pelikán zaknihoval cenné víťazstvo. Za zmienku stojí samozrejme ( pre mňa trošku prekvapujúci ) štart Mirky, ale ako nováčik v tejto sezóne celkom fajn ( ešte ju skúsim nahovoriť na občasný pokec 🙂 ).

Štg – Dvesto  Ako dopadne súboj štvrtého s druhým? Ďalší ostro sledovaný zápas o čelo tabuľky družstiev.  Zápas, ktorý bol vyrovnaný od prvého hodu až do poslednej sekundy . Žiaľ veľké čísla tento krát nepadali. Keď ide oveľa , tak sa väčšinou ( ako sme si už zvykli ) rekordy nelámu. Na záver, rozdiel dvoch kolov hovorí za všetko. Po zápase sme každý s aktérov vedeli minimálne o piatich možnostiach kde sme mohli každý tie dôležité dva koly získať a ďalších päť možností, kde sme ich mohli naopak stratiť. Preto je bowling taký krásny, aj keď Zlatko si to po včerajšku určite nemyslí :-). Včera v podstate fungoval ako štedrý Mikuláš.  

 Nepočujúci Team – Kinder Team   Boj o stred tabuľky si v dôležitosti nič nezadá so súbojmi o čelo tabuľky.  Keď som písal prvú vetu, ani som netušil ( a nielen v tomto prípade, to hlavné ešte len príde! ) akú budem mať pravdu. V prvej hre výbuch Juraja ( neviem či si cez prestávku nevykrútil hlavu 🙂 ) a jeho vlažný výkon po prestávke súper žiaľ nedokázal využiť. Posila mládeže Libuška ( zdravím ďalšieho nováčika tejto sezóny 🙂 ) síce robila čo mohla , ale možno až veľká zodpovednosť včera zväzovala ruky ( poznáme určite všetci ). Nepočujúci sa tak vzďaľujú Kinderkám aj tabuľke družstiev.

Soroš – Ňufíci  Soroš si v posledných kolách vybral slabšie chvíľky a Ňufíkom sa tiež moc nedarí, kto bude rátať bodíky ?  Bodíky nakoniec rátal Soroš, ale nie všetky . Atila si zahral štandard, Ivan mal šťastie, že Peťovi nelepilo a Miroslav si to odskákal, aj keď Dana som videl hrať už viac krát oveľa lepšie. Celkovo teda celý zápas nič moc, ale včera sa to dalo povedať ( pardón napísať ) takmer o každom zápase . Výnimku potvrdzujúcu pravidlo snáď majú len Pelikán, Postavičky, Galesáci  ale čo je najzaujímavejšie Bmx ale k tomu ešte neskôr.

No Comment – Ala Team  Podľa aktuálnej formy asi jednoznačná záležitosť, ale už sme videli kadečo ….  Tiež som tie tri bodky dal len preto, že som nechcel vopred odrovnávať AlaTeam a aha ich huncútov, čo povystrájajú! Veď tie bodky nemohli vidieť :-)! Bolo mi jasné ( a pravdepodobne asi všetkým bowlingáčom v lige ), že šnúra Nocommentu musí raz skončiť, ale že to bude mať na svedomí práve  Ala Team, to by ma ani v duchu nenapadlo. O to viac si trojica chlapov zaslúži uznanie . Len jeden bod od deväťstovky a len jeden obetovaný bod súperovi, to tu ešte nebolo. Dúfam, že sa vyšťavili, budúci týždeň hrajú s nami :-).

         Predators – Bekaert  „Bratrovražedný“ súboj v poslednej dobe nie moc úspešných mančaftov. Bude zaujímavé pozerať, kto sa z toho oklepe prvý.  V kútiku duše som predpokladal, že to bude Bekaert, ale že nedajú ani osemsto a napriek tomu vyhrajú celú päťku, tiež prekvápko. Predátori sa napriek návratu stratenej dcéry 🙂 stále trápia a pravdepodobne sa asi dostavil  aj začiatočnícky syndróm, ktorý som mal pocit, že Predátorov obišiel. Z očakávaného bratrovražedného boja zostalo v podstate len priateľské spolutrápanie ( tiež včera nie jediné).

Pelíšky – Gales Podľa pohľadu do tabuľky družstiev taktiež jednoznačná záležitosť, alebo že by predsa …  V tomto prípade bodky zostali nenaplnené a favorit si na nováčikovi celkom slušne zatrénoval. Pekné čísla všetkých troch hráčov a pekná hra hovoria, že Gales určite nepovedal posledné slovo, ale že sa nadychuje k stíhacej jazde ešte pred ukončením prvej časti ligy. Uvidíme ako dlho im to vydrží. Pelíšky naopak veľmi komótne odohrali jednoznačný duel a možno takticky šetria sily na slabších súperov, uvidíme! 

Camel – Fidorky  Camel sa začína veľmi pomaličky a nesmelo prebúdzať. Budú mu Fidorky rovnocenným súperom?  Mlynekovci dve kolá dozadu vystrúhali parádu a ja som čakal, čím na ňu nadviažu. Z parády teda vlastne nebolo nič, no štyri body nakoniec predsa len upiekli a založili do fertuchy. Jediné hrozienko si vybrala určite z bodíkom spokojná Mirka. Janke sa zasa nedarilo a tak chýbajúce víťazstvo Fidoriek sa opäť odkladá .

Mix – Bmx  Skorosusedia v tabuľke budú usilovať o silný bodový trhák. Zápas zo zvláštnym priebehom. Bmxsáci v celkom slušnej a vyrovnanej batérii búšili do súpera ostrými. Na druhej strane sám vojak v poli Peťo si dokonca vyšliapol na piedestál pre najlepšieho jednotlivca a zaknihoval hráča kola slušným náhodom 356 kolov. Včerajšie paradoxy teda nemali konca ani v poslednom dueli a očakávanú Mikulášsku nádielku celkom slušne rozbláznili.

Podľa rozpisu pondelňajšieho kola sa zdalo, že všetko podstatné sa odohrá už v prvej runde. Niet sa ani čo čudovať. Bojovali druhý so štvrtým a tretí zo siedmim. Ale že v tretej hodine príde blesk z jasného neba, to asi málo kto čakal. Po zápase s Dvestovkármi sme si opakovane potvrdili, že bowling sa hrá až do posledného hodu, že niekedy o víťazstve rozhoduje najslabší člen mužstva a že takúto hru len tak ľahko niečo neprekoná ( bez urážky mariašu a iných kultúrnych a športových vyžití J ). Minulé kolo som počul celkom zaujímavú a pravde dosť podobnú myšlienku, že predná časť tabuľky družstiev sa pomaly ale isto odpútava od zvyšku ligy a ejha, jedno kolo a ja mám pocit, ako by tých hore niečo podržalo za nohy a povedalo staré známe Radošinské“ „Nekrič hop, kým ti nepreskočí!“

Dovidenia v pondelok priatelia!