Sumár 7. a 8. kola BLHJ

Ahoj  bowlingáči,

Tento týždeň si užijeme bowlingu až, až. Včera sme skúsili siedme a už vo štvrtok máme na krku ôsme kolo. Po sobotňajšom Tandeme to bude tretí hrací deň za necelý týždeň. V tomto týždni v podstate nebudú tréningy a ak, tak tesne po hracom dni, alebo tesne pred hracím dňom. To sme tu ešte nemali. Som zvedavý, ako to s nami „zacvičí“? Okrem toho som bol zvedavý, ako to zacvičí s dráhami, ktoré už dlhšiu dobu ( najmä dvojka ) naznačujú, že im čosi dôležité chýba. To ale neznamená, že nie je o čo hrať a dokonca niektoré súboje majú už vopred nalinkovaný punc výnimočnosti. Napr. Dvesto – No Comment, Camel – Pelikán, alebo Fidorky – Bekaert …. a okrem toho môže motyka kedykoľvek vystreliť. Mali sme sa teda na čo tešiť. Ako to teda dopadlo?

Tento úvod som mal napísaný v pondelok pred samotným kolom. Pôvodne som ho chcel celý prepísať. Ale potom som si pomyslel, že by bolo zaujímavé ho nechať a dopísať len nejaký šperk. Trochu ( asi hodinu )som počkal a žiadny šperk ( napadlo ma niečo celkom iné, ale to až na záver ) ma nenapadol, tak idem na samotné zápasy.

    Dvesto – No Comment    uválcuje favorit lepšiacich sa Dvestovkárov? Už v úvode som napísal niečo o motyke a ani som netušil, že nielen strelí, ale doslova vybuchne už v prvom popisovanom zápase. Sebavedomie, ktoré si No Commenťáci za posledné excelentné zápasy zaslúžene vybojovali je razom fuč. Palino, v prvej hre aj Martin, priviedli favorita do riadnych rozpakov a nakoľko opora No Commentu Robo si zobral dovolenku ( skôr nedovolenku ) bolo prekvápko na svete. Gabo žiaľ v pondelok na dobre rozbehnutých Dvestovkárov sám nestačil.

        Mix – Postavičky    predpokladaný jednoznačný súboj. Je paradoxom, že celkom slušný výkon Palina a Matúša prišiel práve vtedy, keď si Jozef zmyslel, že by bolo dobré zahrať na hráča kola. Hlavne v druhej hre snáď zhodil aj Jozefa za pultom 🙂 . Postavičky tak atakovali magickú tisícku , ktorá len o 6 kolov odolala.

Camel – Pelikán  možno najočakávanejší duel večera sa síce rozohral ( dokonca celkom zaujímavo ), ale dvojka dráha si povedala dosť. A to nebolo ani prvý, ani posledný krát.

     Hasiči – Ala Team  súboj o dôležité body v spodnej časti tabuľky . Podľa dosiahnutých bodov dosť nervózny zápas , zato vyrovnaný až do samého konca. Po prvej hre vďaka Norbertovi dával veľké nadeje pre Ala Team, ale o výsledok sa triasli až do konca. Hasiči žiaľ podali jeden zo svojich slabších výkonov a tak sa budú hompáľať na chvoste tabuľky.

     Nepočujúci Team – Kinder Team  otázka: Či dokážu Nepočujúci obhájiť tretiu pozíciu s mládežou?  Žiaľ nebola zodpovedaná. Dvojka dráha robila zasa poriadky a tak sa zápas ani nezačal a preložil na štvrtok.

     Gales – The Last  ako sa Lasťáci presvedčia o svojej sile zo zaujímavým súperom? Na moje počudovanie opora Lasťákov v posledných zápasoch Libuška sa asi zle vyspala a na pondelok by asi najradšej čo najskôr zabudla. Nádherný a vyrovnaný výkon na oboch dráhach predviedol Braňo. Ak by sa Jozef nebol odtrhol, bol by druhý ašpirant na hráča kola. V pondelok bol však sám. Galesáci zahrali svoj stabilný štandard tesne pod 900 a body boli doma.

     BMX – ŠTG  ďalšie dôležité body o stred tabuľky okorenené o rodinný súboj žiaľ dvojka dráha nedovolila a tak sa zápas ani nezačal a preložil na štvrtok.

     Fidorky – Bekaert  kto bude spokojnejší na chvoste tabuľky? V pondelok to Fidorky v bratro ( skôr sestro- ) vražednom súboji dokázali! Prvé víťazstvo pre družstvo muselo chutiť minimálne ako tá Fidorka J. Ani jediný chlap v dueli im nedokázal zabrániť k zisku dôležitých štyroch bodov, ktorými sa dotiahli a v tejto chvíli dokonca predbehli  suseda v tabuľke. Ktorý ešte na svoj súboj len čakal.

     Ňufíci – Soroš  posledný súboj večera , ktorý mal jasného favorita. Aká to ale bomba už v prvej hre. Miroslav ( v pondelok ďalší neúspešný ašpirant na hráča kola ) si to namieril k dvestovke a moc nechýbalo. bola by padla. Sorošáci prekvapení vývojom, do konca zápasu ťahali za kratší koniec. Dano s Milošom nedokázali vzniknutú „ Ivanovu dieru“ zaplátať a preto tretí výstrel motyky bol na svete. Ňufíci tak na poslednej priečke v družstvách dlho neboli . O skóre sa dostali pred spomínané Fidorky .

         A teraz ten avizovaný „šperk“. Nemôžem sa ubrániť tomu, že v pondelok som sa celý čas cítil pri dráhach ako na erotickom veľtrhu, alebo prinajmenšom na predajných trhoch pohlavných orgánov. Tie tam lietali , ako bosorky o sabate. Ja chápem, že bolo na čo nadávať ( jeden na dráhy, druhý na prehru, tretí na seba …. ) ale čo je moc, to je moc. Viete že nepatrím práve medzi pánbičkárov, tiež mi občas slina prinesie na jazyk kdejaký hnoj. Ale v pondelok som pri odchode obzvlášť túžil čo najskôr spláchnuť ten hnus nejakou duchovnou sprchou. Mám dcéru starú 21 rokov, ale ak to bude takto pokračovať, zakážem jej a hlavne sebe na takýto bowling chodiť! Čo sme ozaj osprosteli? Alebo sme len popustili uzdu niečomu, čo sa z nás nejako nekontrolovane derie von? Nech je to tak, alebo inak, ( neviem ako vy? ) nemal som z toho dobrý pocit . Okrem toho sa mi nepáči, že ma niekto každou druhou vetou osloví:“ Ty ko….t …. „.( súdnejší to zahovoria na kso, kos, kšo, alebo niečo neutrálne ), v pondelok som bol ale obzvlášť toľko krát pohlavný orgán a neviem ani prečo?! To si ma ten človek neváži, alebo len machruje, alebo je len cool , alebo som taký starý, slepý …., ako mi to minule Richard vytkol? V každom prípade každý takto prejavuje neúctu, keď inak nie tak aspoň k môjmu menu ( Tono tiež síce nie je bohvie čo, ale je predsa moje ! ).

Ja viem, že máme navzájom voči sebe nejaké výhrady ( kto ich nemá ? ) a možno sú aj opodstatnené , ale to predsa neznamená, že sa prestaneme rešpektovať a vážiť si jeden druhého! Alebo áno? Ono to potom pokračuje vo výrazoch ako : Dnes im natrhneme p..u, Dnes vám roztrháme r.ť atď. Ja viem, že to má byť len ako, ale v pondelok som mal pocit, že ani nie! Ak je to tak, potom takýto bowling veľmi rád a rýchlo opustím!

Možno dovidenia v  pondelok. ( Toto bol môj pozdrav po siedmom kole )

 

Pre vysvetlenie časovej osi, predchádzajúcu časť som napísal v pondelok večer a v utorok doobeda. Nakoľko som nemal výsledky od Jozefa ( dostal som ich do PC už keď som pri ňom zas nebol ja ) . Teraz pokračujem v piatok po dohrávke siedmeho a celom ôsmom kole. Dohrávka bežala pred kolom od tretej:

    Nepočujúci Team – Kinderteam  otázka: Či dokážu Nepočujúci obhájiť tretiu pozíciu s mládežou? Z pondelka sa zmenila aktuálne na otázku , či chlapi z Nepočujúcich Teamu dokážu ubrániť rovnomerný útok mládeže. Na konci bol rozdiel len 11 kolov a mládež žiaľ nedokázala favorita obrať o viac než o jeden bod.  Záver zápasu bol ale ukážkovou reklamou na bowling. Jeden strike v 10 frejme na strane Nepočujúcich vlastne rozhodol o víťazovi.

    BMX– ŠTG  ďalšie dôležité body o stred tabuľky si vo štvrtok nárokoval napumpovaný BMX, ale realita na dráhach bola celkom iná. Po prvej hre držal outsider favorita v neistote, ktorej sa do konca zápasu nezbavil. Body sa nakoniec delili a nebyť výpadku Jarky a Lacka v druhej hre, bol by výsledok pre favorita ešte väčším sklamaním.

Samotné ôsme kolo začalo podľa predpokladov celkom v termíne a aktéri sa do seba pustili so zanietením…

    Pelikán – Mix predpokladaný jasný priebeh zápasu mohol naštrbiť posilnený Mix a pokračovanie lepších záberov rodiny Švikruhovcov v pondelok. Žiaľ chlapi z Mixu hlavne po prestávke ostali veľa dlžní pondelkovému výkonu a Pelikán si napriek Rišovmu výpadku dopísal štyri body a nestráca kontakt s čelom tabuľky, ktoré sa začína slušne zamotávať ( ale to spomeniem na inom mieste) . Nadpriemerný výkon v zápase podala len Miška , ktorá sa dostala tým pádom na pekné piate miesto v jednotlivcoch.

ŠTG – Kinder Team oba mančafty si odbili odsunuté siedme kolo a dosť nešťastne ( hlavne Kinderká ) prišli o body. Akoby si mládež včera vybrala „deň sviňa“ a žiaľ o body ( a to ešte smolnejšie o tri koly ) pustili perie aj v druhom včerajšom zápase. Nie že by hrali zle, ale včera sa im proste lepila smola na päty a ja som ich úprimne ľutoval. O to som bol viac prekvapený, keď mi pri podávaní rúk pripadali celkom v pohode a ja som aj vďaka nim prichádzal na úplne iné myšlienky ako v pondelok.

   Postavičky – Dvesto veľmi očakávaný boj o predné pozície. Neviem ako vy, ale ja som si po tomto zápase pripadal ako Alenka v ríši divov. Stačí sa len pozrieť na body aktérov v pondelok a máte pocit, že Halás asi nie je ten čo v pondelok a  Zeisel je asi tiež niekto iný. No nech si pretieram oči ako chcem, aj tak musím konštatovať, že Miloš včera položil Dvesto na lopatky a čelo tabuľky sa vďaka dvom bodom Vierky a Martina slušne zauzlováva.

   The Last – Ňufíci vzhľadom na blízkosť pondelkových zápasov som aj v tomto porovnaní síl mal pocit, že môže dôjsť k zaujímavému matchu. Po prvej hre najmä vďaka Braňovi ( všimli ste si ako sa stále zlepšuje? Klobúk dolu! )  favorit odolával, ale nie presvedčivo. Libuška sa hľadá a Tomáš si zahral svoj štandard . Na druhej strane Miroslav ( tiež sa stále vylepšuje! ) z Romanom na excelentný výkon Braňa nestačili a tak si pripísali len jeden bod do tabuľky družstiev.

   Ala Team – Gales boj rozdielnych pozícií sa odohral v očakávanom duchu až na súboj Vladka s Michalom, ktorý sa podľa mňa neskončil podľa očakávania , no spôsobil stratu ďalšieho bodíka, ktorý môže favoritovi v konečnom rátaní chýbať. Janka s Timotom totiž odohrali pekné hry , ktoré sú základným kameňom favorita v doterajšom priebehu ligy.

    Soroš – Hasiči bol som zvedavý, kto sa lepšie spamätal s pondelkového výpadku. Napriek víťazstvu favorita to vyzeralo, že Hasiči sa skôr a lepšie oklepali ako trápiaci sa favorit. Rozdiel 9 kolov je ( určite mi dáte za pravdu ) možno len otázkou šťastia. Sorošáci sa hľadajú už trošku dlhšie a na druhej strane výkon Petra v pondelok dosť chýbal.

Nepočujúci Team – Fidorky asi jednoznačný priebeh. Nepočujúci si bez väčšej námahy zapísali 5 bodov a bodovo sa dotiahli na prvého v tabuľke družstiev . Camelovská taktika Nepočujúcim zázračne vychádza. Dá sa to povedať aj takto : „ Kde sa štyria ( možno šiesti ) bijú,  piaty víťazí ! Je pravda, že najsilnejšie tímy sa im zatiaľ vyhýbali, ale aj tak patria medzi najväčšie prekvapenia ligy. Uvidíme dokedy? Výkon z tohto zápasu by Nepočujúcim na víťazstvo s Kinderkami v dohrávke nestačil, ale taký je už raz bowling rozmanitý a každá hra iná a tým zaujímavá. Fidorky môže mrzieť slabšia prvá hra všetkých troch hráčov, možnože by im nejaký ten bodík do kešene spadol aj teraz. Možno nabudúce prekvapia, veď Jozef si číslom 164 stanovil svoje maximum a povedal, že už sa bude len zlepšovať :-)…

No Comment – Camel ďalší zaujímavý boj. Favorit sa dosť rýchlo oklepal a Camelu nedovolil viac ako jeden bod. Gabo s Robom potiahli káru aj za Andreja a Jozefovi sa za pultom určite ľahšie dýchalo ( bronchitída je sviňa 🙂 ) . Na druhej strane Camel na rozdiel od minulej sezóny nedokáže zabrať v dôležitých zápasoch a napriek skreslenej tabuľke ( chýba jeden odložený zápas Camel – Pelikán ) je relatívne dosť nízko. Na ich obranu musím ale napísať, že náladu im to vôbec neberie a dokážu ju ešte riadne rozdávať ( ďalší  argument pre dobrú náladu ).

BMX – Bekaert bolo zaujímavé sledovať , ako skromnejší BMX dokáže lepšie zahrať. Napriek tomu, že Bekaert sa v poslednej dobe dosť trápi, nemali BMX na ružiach ustlané a vyrovnaný zápas dopadol pre nich možno aj s dávkou šťastia celkom lichotivo. Rozdiel 9 kolov nie je v takýchto zápasoch nič.

Čo na záver. Takéto dlhé čítanie ste asi ešte nezažili, taktiež jeho obsah možno nie je štandardný, ale nemôžem si pomôcť , takto som to cítil. Na záver len jeden dôležitý postreh. Keď som sa po zápase bavil z „ Hlavným Ňufíkom“ ani netušil, čo som o pondelkovom dni napísal. Napriek tomu ma celkom presvedčivo uistil , že základ našej ligy je určite o niečom inom, ako som ja v pondelok cítil. Alebo som mal v pondelok len smolu na ľudí, ktorých som stretol, alebo som bol ja inak naladený. Kto vie? Uvidíme!

Pekný víkend a dovidenia v pondelok priatelia.