Sumár 9.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Keď som pred ôsmim kolom písal o veľkých zápasoch v popredí tabuľky družstiev, tak na toto deviate kolo musím uznať, že sa jedná o ešte kľúčovejšie zápasy. Prvý s druhým a k tomu tretí s piatym, to sme tu teda ešte nemali. V tomto prípade sa  ale zápasy odohrajú na konci dňa a nie na jeho začiatku. To by mohlo predznamenať aj dôležitosť výsledkov a zároveň zlatý klinec večera?!  Keď to takto dopredu napíšem, som zvedavý ako to s tým „zlatým klincom“ dopadne. Uvidíme!

      Predchádzajúci úvod som napísal tesne pred pôvodne plánovaným deviatym kolom , ktorý ako všetci dobre viete, sa zo známych dôvodov nehral. Tak si teda píšem úvod číslo dva , tesne pred ( a teraz dúfam , že už naozaj ! ) jeho hraním. Prečo tak robím, je asi všetkým jasné – Salónka cup. Aj keď som sa dušoval a pre uvoľnenie atmosféry tohto podniku som sveto-svete sľúbil, že pokec z neho robiť nebudem, nedá mi aby som tento sľub aspoň jednou myšlienkou ( verte že veľmi dôležitou ! ) porušil. Vlastne porušil som až dva krát. Prvý krát pokecom, ktorý pred pondelkovým kolom zverejnil Jozef, bol totiž povinne sľúbený a naplánovaný len pre potreby HCTV a preto je napísaný iným ,“ohľaduplným“ spôsobom 🙂. Druhý krát teraz, keď napriek dobrej vôli všetkých sobotňajších aktérov, musím upozorniť na jeden nešvár, ktorý som v uvoľnenej atmosfére turnaja zaregistroval a zároveň som nútený etickými zákonmi aj naň poukázať. Bolo to neprístojné správanie úchylného Santu, ktorý bil v herni deti hlava-nehlava ( hlavne Marek Ondrejíčka by Vám vedel o tom viac napísať). To ale nebolo všetko. Po tak hroznom a neľudskom čine sa ešte bez náznaku pokory a ľútosti usmieval do objektívu Marekovej mamy ( viz. na konci pokecu ), čo je už ozaj veľa aj na takého tolerantného človeka, ako som ja 🙂. Ak ho na budúce stretnete, buďte k nemu ľudský, neznížte sa prosím na jeho takmer podzemnú úroveň, neoplácajte mu to, iba slušne vyjadrite pohoršenie nad jeho neospravedlniteľným činom 🙂. Ja si osobne myslím, že je to len výsledkom vplyvu komerčných tlakov prichádzajúcich k nám zo západnej kultúry, ktorá sa prenáša aj do správania sa tohto symbolu Vianoc ( akým Santa bezpochyby v niektorých krajinách je !). To ma ale núti zamyslieť sa nad tým, že takéto správanie by náš historicky zaužívaný, milý a dobrácky Mikuláš a tobôž Ježiško určite nedokázali nasledovať 🙂. Nedajme si teda ukradnúť naše kultúrne a religiózne symboly Vianočných sviatkov .        

       Nechajme ale reči o“ úchylnom Santovi „ ( beztak si myslím, že od zajtra ma Miloš ani nepozdraví 🙂 ) rečami a poďme radšej na výsledky deviateho kola, ktoré ako pevne dúfam boli minimálne tak zaujímavé ako tie zo soboty.

 Ňufíci – Pelíšky Ako prvý súboj na obligátne zahriatie divákov sa proti sebe postavili traja chlapi proti trom ženám. Pelíšky , najmä v podobe kapitánky síce začínajú získavať aké také ostrohy , ale včera na Ňufíkov žiaľ nemali . Ľubica sa asi v sobotu „vyhádzala“, lebo v pondelok jej to vôbec nešlo ( na jej obranu musím ale uznať, že včera nebola ani prvá, ani posledná ) . Chlapom naproti teda stačil len priemerný výkon na zisk plnej päťky a rázny krok na zvýšenie vzdialenosti od posledného miesta.

Mix – Bekaert  Tu sa už dala predpokladať väčšia vyrovnanosť, no žiaľ nedočkali sme sa. Chlapci s Bekaertu síce v poslednej dobe nehrajú nijak excelentne, no včera si proti odovzdanému súperovi vlastne len tak zatrénovali ( taktiež neboli prví, ani poslední ). Prekvapujúco sa nedokázali na Mixáckej strane rozbehnúť obaja borci.  Naďa im dokázala konkurovať a dokonca na záver ukázať ctený chrbát ( chcel som napísať niečo iné, ale na inej strane kritizujem vulgárne výrazy , tak musím sekať latinu aj ja :-)). Včera teda Mix neoslnil a ako odmena za to je klesanie dolu v tabuľke družstiev.

 BMX – Predátors  Predátori už potrebujú konečne zabrať a Bmx bez sobotňajšieho víťaza Salónky, mal byť oveľa schodnejší , ako s ním. Roman s Ivanom dokázali zahrať štandard a jedine Štefan neodolal Miroslavovi. Dáške sa žiaľ opäť nedarilo a Andreja som na tréningu tiež už videl v inej paráde. Získané body BMXu stále udržiavajú nádej na prvú devinu a Predátori naopak opäť ustupujú zo svojich pozícií.

Pelikán – Gales Zatiaľ čo BMX a Predátori si skromne a v tichosti medzi sebou ponúkali víťazstvo, na vedľajších dráhach bolo adrenalínu až, až. Dá sa povedať, že tu prebiehal zápas večera ( pri všetkej úcte k ostatným zápasom ). Režba, ako sa patrí od prvého hodu až do posledného . Skoro päť tristoviek, dva krát riadne  prehodených deväťsto, rozdiel 12 kolov , hráč kola , to je stručný sumár ostrého duelu. Body sa nakoniec delili v pomere 1:4 , ale mohlo to dopadnúť aj naopak . Gales sa vďaka včerajšiemu víťazstvu teda šplhá ďalej tabuľkou nahor a operenci naopak ( napriek celkovému zlepšovaniu ) zostali v tabuľke stáť.

Nepočujúci Team  – Camel  Podľa aktuálnej formy a postavenia mančaftov, to mala byť jednoduchá záležitosť pre Nepočujúcich , no včera asi najväčšie prekvápko prišlo ako blesk z jasného neba. „Stratený syn „ Peťo, spravodlivo namotivovaný kapitán  Anton s podporou Martušky buchli deväťstovku a zlupli nič netušiacich súperov ako malinu. Musela aj riadne chutiť, lebo pri podávaní ruky s Antonom som si všimol malú iskričku spokojnosti v ľavom oku :-). Nie že by súper nič nehral ale možno únava zo soboty doľahla najmä na Eriku a to sa v našej lige nevypláca. Nepočujúci si komplikujú situáciu v tabuľke , čo nahráva ich blízkym konkurentom. No boj o stred tabuľky bude ešte veľmi zaujímavý.

Kinder Team – Fidorky Čo sa týka štatistiky , opäť mal byť výsledok naklonený na stranu Kinderiek. V podstate aj bol, ale Fidorky včera vôbec nebudili dojem odovzdaného súpera a tak favoritovi dokázali hodinku riadne podkurovať . Možno snáď len troška šťastia a rozdiel 31 kolov na konci mohol byť aj opačný. Kinderkám sa  nedarilo a tak k vytúženým štyrom bodom  viedla včera dosť tŕnistá cesta. Keby ste sa spýtali Fidoriek po zápase, kde tých 31 kolov stratili, celá trojka by vedela popísať ( myslím si že obzvlášť Jozef v prvej hre ) kopu miest, kde sa stala chyba.

Soroš  – Postavičky Ďalší zaujímavý a napätie sľubujúci stret. Už veštecký povzdych Atilu pred zápasom, že na Postavičky boli správne naladení minulý týždeň a nie dnes, asi predznamenalo vývoj zápasu. Paradoxne staval do laty Sorošákov v prvej hre ( ako starý matador ) Marek. Po prestávke síce prevzal žezlo Miloš, ale Marekovi veľa nechýbalo poraziť v priamom súboji takého borca, ako je Atila. Podľa mňa druhý najhodnotnejší zápas večera teda skončil v pomere 1:4 a tak Postavičky šplhajú hore a Soroš si otočil šípku smerom nadol.   

Ala Team – ŠTG  Po dva týždne starom prekvapivom víťazstve Ala teamu nad Nocommentom, sa dal očakávať celkom vyrovnaný a napínavý súboj. Zlatko síce nepripúšťal žiadny kompromis, ale prvá hra napriek lepšiemu výkonu ŠTG ešte nezaručovala úspech. Milan a hlavne Braňo však šancu nepustili z rúk a napriek výbuchu Jarky v druhej hre odprevadili Ala Team domov s 57 bodovým rozdielom. Treba uznať, že chlapom z Ala Teamu sa nedarilo, koly im zostávali stáť tuším aj po tutovkách . Po skončení zápasu sa však chlapsky priznali, že včera bol súper nad ich sily čo naopak dávalo šancu ŠTG na posun v tabuľke nahor.

Dvesto – NoComment Tak a prichádzame k najväčšiemu ťaháku večera ( aspoň tak sa zdalo pred súbojom ). Začiatok nervózny na oboch stranách ( prvý frame zavrel len Gabo, aj to možno nechtiac 🙂 )nenaznačoval že hrajú prvé dva teamy ligy . Oveľa skôr sa prebudili NoCommenťáci , lepšie povedané hlavne Jozef ( keď podľa slov Gaba, prestal robiť „opičky“ ). Podľa slov Štefana, Dvestovkári nasadili uspávaciu taktiku, ktorej vlastne sami podľahli. Zaklincoval to v ôsmom frame druhej hry Martin, keď Palinovi po jeho prvom sriku ( na tabuli svietilo pri jeho mene číslo tesne nad sedemdesiat !?! ) povedal :“ Pali, začínaš?“. NoCommenťáci potom čo sa Vierka prebrala z letargie, naložili súperovi plnú kabelu a i bez Jahodu cválajú pred súpermi ďalej. Dianie na dráhach okomentovala aj veta z úst jedného z Dvestovkárov : „ Dnes sme analyzovali dráhy. „ Ja len dodávam, že je škoda, že popri tom nehrali aj bowling.

Keď som už porušil embargo na informácie zo Salónky musím na záver spomenúť ešte dve veci, ktoré mi ostali a predpokladám, že aj dlho ostanú v pamäti ( a asi nielen mne ). Tou prvou je , že organizátori po druhej hre Roba, navrhovali jeho vylúčenie z turnaja , lebo hral pravou rukou, čo by mal mať ( zhodli sme sa viacerí !) všeobecne zakázané 🙂 a to nielen na turnajoch!!

Tou druhou je, že Salónka sa hrala desať hodín v kuse a skončili sme v pohodičke ( napriek viacerým časovým zádrheľom ) skoro pol hodiny pred teoreticky vypočítaným časom. Vynára sa otázka, prečo to nejde aj v lige?!? Prečo dokážeme hodinovú hru zahrať na Salónke za 55 minút a v lige niekedy aj za 70 nie ???. S tým možno súvisí aj správanie na dráhach a v chovaní medzi sebou, ktoré je veľmi odlišné . Žeby Salónka dokázala nás naučiť móresom? Alebo je to mierne zmeneným zložením účastníkov??? Sám nedokážem napísať čím to je, ale je to proste tak. Ak by to ale bola pravda, navrhujem hrať 30x za pol roka decentnú a ohľaduplnú Salónku a vykašľať sa na vulgárnu a chrapúnsku  ligu. Čo vy na to?

Dovidenia v pondelok priatelia!

Pozor na sľúbenú prílohu dolu!