Sumár N1 kola

bowling

Sumár nadstavbového N1 kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

Minulý týždeň som pauzoval ( brúsil som lyže v Dolomitoch )a taktiež naberal dych k nadstavbe, ktorá, či sa nám to zdá, alebo nie, je už tu!

Keďže prvý krát v tejto sezóne nemám pripravené vopred vôbec nič, tak si môžem dovoliť prepych, napísať do úvodu jednu vetu, ktorú preniesol Vladko Halás ( zhodou okolností člen pauzujúceho teamu – tiež novinka ligy ) po skončení posledného včerajšieho zápasu :„ Všimli ste si, že dnes nevyhral ani jeden favorit?! „ Samozrejme ( ale určite nie sebecky 🙂 ) tým myslel hornú časť ligy, aj keď v tej dolnej nemali favoriti tiež na ružiach ustlané. V podstate nič nového pod slnkom. Stále opakovane tvrdím, že môže každý poraziť každého, čo sa včera vlastne príkladne aj stalo. Kto chce body, musí siahnuť hlbšie do kešene. Priemerné výkony sa v lige nevyplácajú. Kde ale brať motiváciu a hlavne aj realizovať stále špičkové výkony? Toď otázka .

Poďme si ale pripomenúť, čo sa vlastne včera na dráhach odohralo.

Predators – Ňufíci Prvý príbeh včerajšej zbierky poviedok načali celkom sľubnými výkonmi Mirec na jednej a Marek na druhej strane. Celkove však Ňufíci otáčali z náskokom slabých 26 kolov, čo je priznajme si rozdiel veľmi chudobný. Keďže Predátori po prestávke ubrali plyn, stačilo Ňufíkom len kontrolovať priebeh a v pohode dokráčať k štyrom dôležitým bodom. Jedine Marek statočne odolával a urval jeden zaslúžený bodík. Súper sa tak ( aj vďaka včera pauzujúcim Kinderkám ) vzďaľuje v tabuľke družstiev včerajšiemu súperovi.

Pelikán – Postavičky Prvý s duelov o prvé priečky tabuľky družstiev načali Operenci s  Postavičkami. Včera, rovnako ako posledné kolá, vyrazili do boja hlavne „baby Ferneťáčky“, ( mimochodom celkom slušný sponzor :-), kto vie, či ich sponzoruje finančne, alebo v naturáliách :-)) podporované Jozefom ale bez kapitána. Na druhej strane Pelikáni tiež v mierne oklieštenej zostave, začali predsa len lepšie a to hlavne zásluhou Ivana. Ten síce po prestávke trošku ubral ( čo ho možno stálo titul hráča kola ) , ale Ferino a Rišo naopak pridali a nenechali si vziať dôležité štyri korunky. Škoda, že sa Jozefovi nedarilo, v opačnom prípade by bol súboj minimálne vyrovnanejší , ak nie dokonca s opačným výsledkom. Hold není každý den posvícení ( platilo včera určite viac krát, nielen v tomto prípade )!

Fidorky – Mix  Že to včera favoriti nemali vôbec ľahké, potvrdil aj hneď nasledujúci stret. V prvej hre si na Vladka vyšliapol „Fidor“ , Klaudia ako tak držala krok s Matúšom a dokonca Janka prehádzala Pavla.  Zaujímavý začiatok by určite smeroval k prekvapivému záveru, keby Fidorky vydržali s dychom až do samotného konca. Žiaľ nestalo sa a tak Mixákom padlo víťazstvo ( aj keď len chudobné, no o to dôležitejšie )  do lona, ako pečený holub do úst. Včera boli zrelí ozaj na poriadny náklep. Že by nabudúce ? 🙂

Soroš – Dvesto Paralelne sa bojovalo tiež o ďalšie miesto na výslní ligy. Ako ďalší súboj kde zasa neplatilo postavenie v tabuľke a ani dosiahnutý priemer v doterajšom priebehu ligy, začali lepšie ( napriek slabému začiatku najlepšieho člena družstva ) Sorošáci. Po výmene dráh sa Atila povinne zlepšil , Ivan udržal slušné tempo a jedine Miroslav dovolil Palinovi uchmatnúť bodík, hlavne zlepšeným výkonom v druhej hre. Jozef tak včera nepotvrdil úlohu spasiteľa Dvestovkárov a pokazil si dovtedy úžasný priemer v tabuľke jednotlivcov. Celkove o víťazovi rozhodovalo len 14 kolov, čo bolo včera ( aj vrátane ďalších súbojov ) celkom bežné.

Pelíšky – Camel Tiež platí rovnako ako v predchádzajúcom prípade, že niektorí favoriti sa včera riadne natrápili a dovtedy dosiahnuté výsledky neboli nikomu na nič platné. Rovnako ako v súboji Fidoriek s Mixáčmi však predsa len favorit odolal, aj keď si myslím, že ani sám nevedel ako. Pelíšky po prvej hre držala nad vodou kapitánka, ale po prestávke akoby pokropený živou vodou úradoval Erik ( možno dostal v prestávke sľub na sladkú odmenu, či … ? :-)) jedno je však isté, tu sa zrodil včera ( na inom mieste spomínaný ) najväčší rozdiel 109 kolov. Pri troške šťastia na strane Pelíšiek by sa však diali veci ….

Bmx – Štg Súboj ochutený zvláštnym derby korením. Tiež začnem záverom. Zlatko mi po zápase v Pelikánovi hodil do ksichtu: „ Nie som s tebou spokojný !“  :-! ( nešpecifikoval  v akom ohľade, tak vlastne ani neviem, čo som vlastne po..al ). Vtedy som si ale jasne spomenul na výčitku , ktorú Michal dostal niekoľko rokov dozadu, keď pri kolektívnej prehre, ako najlepší hráč družstva schytal výčitku od bezkonkurenčne najslabšieho kolegu: „ Keby si nahádzal 380, tak sme mohli vyhrať !“ . A že história sa neopakuje? Poďme ale na dráhy. Výpadok z prvej hry sme nedokázali po prestávke dohnať, respektíve súper nám to ani nedovolil a tak vyhral prekvapujúco včera lepší 🙂 . Tiež musím spomenúť veľavýznamné prehlásenie po zápase, keď Ivan, krásny chlapec, povedal : „ Mal si nechať hrať Krystínu …. !?!„  Žiaľ na iné „skvelé myšlienky“ ktoré padli u Pelikána večer nie je miesto ani čas.

Ala Team – Nepočujúci Team Boj o špicu dolnej polovice tabuľky sa presunul na koniec včerajšieho dňa. Aj tu sa bojovalo o každý kolík až do posledného hodu. Nepočujúci si v prvej hre vytvorili mierny náskok ( najmä Robo sa vyznamenal pekným výkonom ) a zdalo sa, že sa priamemu konkurentovi v tabuľke družstiev priblížia. Opak bol však pravdou. Vladko poslednými hodmi otočil kormidlo na stranu Ala Teamu a najmenším rozdielom včerajška ( Čo je to päť kolov ? ) rozhodol o víťazstve Ala Teamu. Súperovi ostali len oči pre plač. Erika tak oslávila svoj sviatok ( ešte raz všetko naj ) osobnou výhrou , ale paradoxne prehrou mančaftu .

No Comment – Gales Tak a šláger ligy a v podstate aj celej nadstavby , ako zlatý klinec večera mohol začať. Ticho v herni predznamenalo dôležitosť a každým hodom sa tuším ešte koncentrovalo. Vyrovnanosť súboja sa ťahala ako Ariadnina niť celým súbojom. Mierne navrch mali pri zmene dráh Galesáci, ale žiadny veľký trhák to nebol. Druhú hru však NoCommenťáci doslova zaspali ( Robo tuším aj nahlas chrápal J ) a prekvápko sa blížilo. Možno sa to z čísiel nezdá ale záber Miroslava na konci druhej hry asi rozhodol o osude celého zápasu . Úplným klincom bol Jozefom darovaný pol-bod Timotejovi ( ako by ho chcel obdarovať k sviatku 🙂 včera bolo ale Fridricha!?! ). Nemôžem ale nespomenúť dva asi najdôležitejšie fakty. Po prvé, aj Robo je poraziteľný a po druhé, Michal svojim výkonom zaknihoval hráča kola.

Prvé marcové kolo ( najprv som chcel napísať jarné, ale vonku to vyzerá skôr na dobre rozbehnutú zimu, ako prebúdzajúcu sa jar. Mimochodom dnes ráno som zaregistroval, že avizované oteplenie nehrozí a naši meteorológovia obracajú kartu. Celodenný mráz minimálne do konca týždňa! A teď se v tom vyznej, Cecilko ! ) máme teda zdárne za sebou a priznajme si ( napriek niekoľkým osobným sklamaniam, ktoré k našej lige už neoddeliteľne patria ) vôbec nebolo nezaujímavé. Síce žiadne veľké rekordy, ale zato vyrovnané ( iba jediný zápas skončil vyšším rozdielom ako 100 kolov ! ) a poctivé boje, ako sa na dobrú ligu patrí. Uvidíme, ako dlho to vydrží ( dúfam, že až do konca ).

Dovidenia v pondelok priatelia!