Sumár 34.kola BLHJ

Ahoj bowlingáči,

 

Tak a máme to za sebou. V kalendári nám medzi prsty prebehli traja zmrznutý a včera na Žofiu ( ktorú nemajú moc v láske hlavne vinári ) sme dobojovali v celkom komornej atmosfére našu ligu. To ale neznamená, že by to na dráhach bola nejaká selanka ( teda aspoň pri niektorých zápasoch sa poriadne iskrilo ). Veľa zmien v tabuľkách sme tiež nezaznamenali, ale prekvapenia nás tiež, tak ako býva dobrým zvykom, neminuli. Hodne zápasov skončilo minimálnym rozdielom a to myslím doslova. Až na malé výnimky ( presne tri ) sa ostatné duely končili rozdielom pod 25 kolov, čo je vizitka veľkej vyrovnanosti.   

Jozef včerajší hrací deň predznamenal celkom stručne a výstižne :

Dnes v pondelok 15.05.2017 uzatvárame tohtoročnú ligovú sezónu posledným 34.kolom bowlingovej ligy.

O všetkom podstatnom je už na 99,9% rozhodnuté. Gales príde o prvé miesto iba ak prehrá s Kinderkami 4:1 či 5:0 a aj v tom prípade musí No Comment vyhrať 5:0, aby ich predbehol. Keďže však ALA Team v minulom zápase vybuchol, tak dnes budú hrať ako draci… 🙂 (ja by som tam dal skôr ako Sorošáci )

V jednotlivcoch je tiež už v podstate rozhodnuté o celkovom poradí, iba ak by niektorí hráči podali extrémne nízky či extrémne vysoký výkon by sa mohlo meniť poradie…

Nakoniec to v podstate dopadlo tak ako naznačil, ale že by …….

The Last – Pelikán Priznám sa bez mučenia, ale tento match ( samozrejme aj ten paralelný ) som nestihol. O to väčší údiv muselo byť  vidieť v mojich očiach, keď som sa dozvedel výsledok a hlavne podrobnosti. Neviem aké nebeské vnuknutie Romana nasmerovalo, aby spravil to, čo spravil, ale určite to musela byť minimálne vyššia moc, ktorú si Pelikánci vymodlili u toho najvyššieho. Inak sa to totiž nedá pochopiť. Za tento čin si ( ako som sa v kuloároch neskôr dozvedel ) vykoledoval nomináciu na cenu  „ Manager roka „ . Z hotela išiel určite po kanáloch…..:-) Alebo dá sa to pochopiť aj tak, že práve sme sa dozvedeli, prečo je The Last tak nízko napriek vysokému priemeru. Inak celkom slušná mastika až do posledného hodu.

Postavičky – Soroš Chlapci spod najväčšej hory nad Hlohovcom vlastne potvrdili, že na favoritov to tento rok ( hlavne v odvetách )vedia. Až na Gales, ktorému zobrali len jeden chudobný bodík, si vlastne podali celú špicu ligy a svojimi „ nezodpovednými činmi „ 🙂 vlastne rozhodli , kto bude na záver zdvíhať víťazný pohár so šampanským nad hlavu. Na druhej strane prehra len o jeden posratý bod musí bolieť, ale nakoniec, ako poznám Postavičky, jedno posedenie kolektívu a je po výčitkách svedomia. A tak to má byť. Šport je šport a nevyspytateľný bowling ani nehovorím…

 

Camel – Bekaert Ďalší zaujímavý zápas ( zhodou okolností keď som prišiel do herne práve prebiehal a aké bolo moje prekvapenie, keď k už spomínaným výsledkom Lasťákov som videl na dvojke dráhe vracať sa Antona !!! ) . Žeby výčitky svedomia, alebo návrat strateného syna, alebo nebodaj návrat na miesto činu ??? Alebo dokonca všetko dokopy :-). Na dôvažok strojca víťazstva Camelu v tomto zápase. Výsledné číslo síce nič moc, ale na body to včera stačilo. Už aj kvôli tomu, že najlepší hráč súpera si včera tuším vybral povestné smolou ulepené ( postrach všetkých bowlingáčov ) nešťastné kolo.

Ala Team – No Comment Ako Jozef predznamenal, No Commenťákon v tomto zápase neostávalo včera nič iné, len snažiť sa vyprášiť Ala Team na nulu a čakať na zázrak v podaní našej mládeže. Prvú časť splnili do bodky. Ala Team však včera nevyzeral, že by chcel favorita potrápiť. Možno aj nálada na dráhe v predznamenaní očakávaných výsledkov v dvoch nasledovanejších dueloch večera odzrkadľovala beznádej hluchonemých chlapov . Celkom ich chápem, po výprasku z minulého týždňa sa ťažko hľadá motivácia. Oni ju však našli a ligu dohrali zo cťou. Ako prví včera atakovali povestnú tisícku.

Mix – ŠTG  Že vo včerajších zápasoch padne najlepší kolektívny výkon večera práve v tomto , som nečakal ani v najkrajšom sne. Možno to tak nevyzeralo, ale  ŠTG ledva nahrabalo povinnú trojku bojovníkov ( nakoniec ani Mix na tom nebol bohvie ako ). V takomto zložení sme hrali len druhý krát v sezóne a aké prekvápko, keď sme sa k magickej cifre dostali najbližšie. Asi to bola tá najdôstojnejšia rozlúčka s ligou . Pre potechu súpera však musím uznať, že tak uvoľnenú atmosféru pri samotnom zápase dokáže vytvoriť veľmi málo družstiev. Naďa to síce podmienila tým, že sa musí vyhrávať, ale ja si myslím, že včera to ozaj nebolo to najdôležitejšie. Napokon to potvrdzuje aj fakt, že smolu, ako mal včera Matúš, to by som asi ťažko rozchádzal v akejkoľvek atmosfére. On sa však na záver síce nesmelo , ale predsa len usmial.

Kinder Team – Gales  Včera jednoznačne zápas number 1. Škoda, že som nemohol naplno sledovať všetko, čo prizerajúcim ponúkal ( len tak po očku som prvú hru videl, ale že je na susedných dráhach chvíľami poriadne dusno mi bolo jasné ). Ticho s občasnými hrdelnými povzdychmi dávalo tušiť, že ani Gales včera neoplýval tradičným sebavedomím. Mládež si bez hanby a hany vyšliapla na favorita a nedala ani sekundu voľne dýchať. Na záver stačilo tak málo 19 kolov, z ktorých aspoň tri musel uhrať Jakub a špica ligy by vyzerala celkom inak. Súboj ako má byť až do posledného hodu. Klobúk dole pred všetkými aktérmi. Šesť tristoviek v jednom súboji sa nevidí každý deň. Zlatý klinec ligy mal tak trpkú príchuť pre smutne prizerajúcich No Commenťákov.

BMX – Hasiči Ďalší z tých vyrovnaných . BMX môže vďačiť nebu ( alebo peklu 🙂 ), že im vrátilo Braňa. Včera jednoznačne potiahol bicyklistov dopredu. Po prvej hre to s nimi nevyzeralo nijak valne. Hasiči totiž vyrovnanými výkonmi prvú polovicu urvali pre seba, aj keď náskok nič moc. Druhá polovička dokázala, že to fakt nestačilo. Karta sa obrátila a napriek zlepšenému výkonu Peťa body brali chlapi okolo gule zo smrtkou v strede.

Dvesto – Nepočujúci Team Aby toho nebolo dosť, tak si pekne poťahovali jeden z druhého aj súperi v ďalšom súboji. Po minulotýždňovom excelentnom výkone Dvestovkárov, som čakal mierny ústup s pozícií, ale našťastie pre nich to nebol veľký krok dozadu. Palino presne naopak ako minulý týždeň začal zostra. Nepočujúci však v ničom nezaostávali a držali sa ako kliešť. Nádherne vyrovnaný súboj až do konca. Paradoxne Palino, najlepší s Dvestovkárov, o ten povestný chlp nakoniec prehral s Dušanom. Škoda pre Nepočujúcich, že Juraj s Robom nedokázali udržať tempo až do konca a na záver  museli skloniť hlavy pred lepším.

Ňufíci – Fidorky Zápas so zvláštnym nábojom. Oba mančafty chceli dokázať, že napriek ich postaveniu v tabuľke bowling hrať vedia a v priamom súboji dúfali, že šťastie sa prikloní práve na ich stranu. Veľká škoda, že Janka už v prvej hre nedokázala v mikrosúboji držať krok zo súperom a ani Klaudia včera nebola vo svojej koži. Mierne zlepšený výkon po prestávke včera na Ňufíkov nestačil. Rozvážnymi náhodmi v druhej hre potrestali súpera a napísali symbolickú bodku za celou sezónou.

Na záver opäť Jozefove slová : Víťazi sú známi, tak  v družstvách , ako aj v jednotlivcoch. GALES neohrozene vládne a zaknihoval si 4 titul v rade! Gratulujem!( Pripájam sa ) Útechou pre No Comment je prvé miesto v hráčoch, ktoré patrí Jahodovi a taktiež najviac zvalených kolov v lige. No hrá sa na víťazstvá a body a tých nahral najviac GALES.

 V sobotu 20.05.2017 je na programe záverečný turnaj družstiev. Poprosil by som vedúcich družstiev, aby mi nahlásili počet hráčov, ktorí sa tohto turnaja zúčastnia. V prílohe máte propozície, dobre si ich prečítajte, hlavne družstvá, ktoré hrali ligu tohto roku prvý krát.

Dovidenia v sobotu a hádam aj niekedy v pondelok priatelia!